iPhone Restore Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

25

iPhone modellerinde bazen yazılım güncellemeleri sırasında oluşan hatalardan dolayı ya da yüklediğiniz uygulamalardan oluşan hatalardan dolayı yavaşlık ya da donma sorunları olabiliyor. iPhone donma sorunlarına ve yavaşlık sorunlarına çözüm olarak ise restore işlemi yapmanız gerekebilir.

Restore işlemi yani başka bir deyişle fabrika ayarlarına geri dönme işlemi sırasında cihazınızdaki tüm veriler silinecektir. Bu sebepten dolayı restore işlemine başlamadan önce lütfen cihazınızın yedeğini alın.

iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır ?

 1. Bilgisayarınıza iTunes kurun. Buradan indirebilirsiniz.
 2. Bilgisayardan iTunes’i açın ve iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemden sonra iTunes otomatik olarak iPhone’u tanıyacaktır.
 3. iTunes’da sol üst köşede iPhone simgesi göreceksiniz, iPhone simgesine tıklayın.
 4. Geri yükleme işlemini başlatmadan önce iPhone’umu Bul uygulamasını kapatmanız gerekiyor.Bunun için Ayarlar -> iCloud -> iPhone’umu Bul seçeneğinden kapatabilirsiniz.
  Apple iPhone'umu Bul Kapatma
 5. Şimdi iTunes’da iPhone simgesinin üzerine tıkladığınızda açılan ekrandan “iPhone’a Geri Yükle” butonuna basın.
  iPhone'a Geri Yükle
 6. iTunes size yedekleme konusunda bilgilendirme yapacak. Eğer yedekleme yapmak isterseniz “Yedekle” düğmesine basın.
 7. Yedekleme işlemi bittikten sonra karşınıza çıkan uyarıda “Geri Yükle” düğmesine basın.
  iPhone Geri Yükleme İşlemi
 8. iPhone restore işlemi başlayacaktır. Bu süre biraz zaman alabilir. Lütfen bu işlem devam ederken cihazın bağlantısını kesmeyin.
 9. Restore işlemi bittikten hemen sonra cihaz yeniden başlayacaktır. iPhone’u ilk aldığınız zaman ki kurulum ekranı karşınıza gelecektir. Burada kurulumu yaptıktan sonra iPhone’u daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.
  iPhone Restore İşlemi

iPhone restore işlemi sırasında bir sorunla karşılaşırsanız bu sayfanın altına yorum olarak yazabilirsiniz.

25 YORUMLAR

 1. ihone 6 Plus kullanıcısıyım ios 10.0.1 sürümündeyim şarj problemim var ve restore işlemini itunes üzerinden yaparken hata ile karşılaıyorum. (yazılımı indirme ile ilgili sorun oluştu istenilen kaynak bulunamadı) gibi. dolayısıyla yapamadım sebebi nedir acaba ??

 2. merhaba iphone 6 kullanıyorum zil sesi ve bütün uyarı sesleri açık olmasına rağmen telefon çaldığında sesi çıkmıyor sadece titriyor.sol üstteki sesi açıp kapama tuşu da çalışmıyor ne yapmam gerekiyor çok acil bilgi verirmisiniz ?

 3. ip 4s kullanıcısıyım i tunesten güncellemeyi(9.3.5) indirdim cihaza kurduğu sırada yüklemenin ortalarında “iphone firmware yükleniyor” yazısından sonra hata veriyor defalarca denedim hep aynı yerde hata veriyor .ayrıca telefon yüklemesi yarıda kaldığı için telefonumu kullanamıyorum.telefonum şu an kapalı “itunese bağlayın yazıyor”(mailden cevap yazarsanız mutlu olurum)

CEVAP VER