iPhone Kilidini Böyle Kırabilirsiniz !

8

Apple ile FBI arasında bir süredir yaşanan gerginlikten sonra acaba iPhone’un kilidini kırmanın bir yolu var mı diye düşündük, taşındık ve denedik. Sonunda iPhone’un şifresine gerek kalmadan bir şekilde içine sızabileceğimizi öğrendik. Bu yöntem sayesinde FBI’ın Apple’a hiç gerek duymadan ellerinde bulundukları iPhone 5C’yi de kırabileceğini öğrenmiş olduk. Ancak anlaşılan o ki FBI’ın bu durumdan haberi yok.

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan hemen iPhone’un kilidinin nasıl kırılacağını sizlere anlatmaya başlayalım.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır ?

  1. iPhone’un kilidini açmak için kaydırın ve ardından Vazgeç düğmesine basın.
  2. Parmağınızı Home tuşuna uzun süre basılı tutun ve Siri devreye girdiği zaman “Saat Kaç” diyerek saati göstermesini sağlayın.
  3. Siri size saati gösterdiği zaman, Saat resminin üzerine tıklayın ve açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan + simgesine basarak yeni bir saat eklemeyi deneyin ve adına Apple Uzmanı yazın.
  4. Tabi ki burada size böyle bir saat gösteremeyecek. Sizde Apple Uzmanı yazısına uzun tıklayın ve Paylaş butonu çıktığı zaman Paylaş düğmesine basın. ( Eğer paylaş butonu çıkmıyorsa uzun basmayı ya da iki kez basmayı deneyin. )
  5. Daha sonra paylaş kısmında Mesaj olarak seçeneğini seçin ve göndereceğiniz kişi yerine Apple Uzmanı yazın.
  6. Az önce yazdığınız Apple Uzmanı yazısına tıklayın ve Yeni Kişi Yarat düğmesine basın. Ardından da “Fotoğraf Ekle” diyerek fotoğraflara gidin.

Fotoğraflara giriş yaptıktan sonra Home tuşuna basarsanız ya da Vazgeç düğmesine basarsanız şifreye girmeden iPhone’a erişmiş olacaksınız.

Biz denediğimiz iPhone’larda olumlu sonuçlar aldık. Ancak bazılarından da saat ekleme kısmında Paylaş düğmesi çıkmadı. Henüz niye böyle bir fark olduğunu öğrenemedik ancak, bu yöntemi deneyerek sizde iPhone’un şifresini kırmayı deneyebilirsiniz.

Deneyimlerinizi bu yazının altından bize bildirebilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. home tuşuna basılı tut siriyi aç mesajlara gir de apple uzmanı yaz alıcıya mesaj kısmınada apple uzmanı yaz alıcıya yazdığın yeşil olacak uzun bas kişi ekle çıkacak foto ekle için profil kısmına bas fotoğraflara gir home tuşuna bir kez bas menüdesin 🙂 yalnız bu telefonun yeni açıldığında olmuyor malesef :(((

  2. Eğer Siri’ye home tuşundan parmak izinizin kayıtlı olduğu parmaktan girerseniz cihaz açiliyo ama kilit ekranında gibi gözüküyor bide parmak izinizi kayıt olmadıği parmaktan girerseniz o zaman cihaz açılmıyor

  3. Siri’ye parmak izinizi kayıtlı olduğu parmakla girerseniz cihaz açılıyor ama biz göremiyoruz farklı parmakla girersiniz yukarıdakiler olmuyor

  4. merhaba! 2.el iphone 4s aldım.kardeşim telefonumun şifresini birçok kez yanlış girmiş.Ekranı açtığım zaman i tunese bağlanın diyor samsungta olduğu gibi güç home gibi tuşlara basarak herşeyi sıfırlamak mümkün mü?Lütfen acil cevap verin şimdiden teşekkürler.

CEVAP VER