Apple iOS 9 ve OS X 10.11 El Capitan’ın Halka Açık Beta Yazılım Programını Başlattı

0

Apple dün geliştiriciler için iOS 9 ve OS X El Capitan’ın yeni beta (3. beta) sürümlerini yayımlamıştı. Bugün ise yeni işletim sistemleri için “Halka Açık Beta Programı“nı başlatmış bulunuyor. WWDC 2015’te, Temmuz ayında iOS 9‘un ve OS X El Capitan‘ın beta yazılımlarının halka açık olarak sunulacağı belirtilmişti.

Apple‘ın “Halka Açık Beta Yazılım Programı” sayfası üzerinden, iOS 9 ve OS X El Capitan için beta yazılımlarına şuanda erişilebiliyor. Yayımlanan iOS 9 ve OS X 10.11 El Capitan beta yazılımlarının dün yayımlanan üçüncü beta yazılımları ile aynı/eşdeğer olduğunu belirtelim.

Apple, Halka Açık Beta Yazılım Programı kapsamında sunduğu ilk işletim sistemi iOS 9 ve OS X El Capitan değil. Halka Açık Beta Programı daha önce OS X adına OS X Yosemite ile başlatılmıştı ve iOS adına iOS 8.3’le devam ettirilmişti.

Halka Açık Beta Yazılım Programı sayfasına buradan devam ederek ulaşabilir, Apple Kimliğiniz ile giriş yaparak programa dahil olabilir ve dilediğiniz güncel iOS 9 ve OS X El Capitan beta yazılımlarını indirebilirsiniz.

CEVAP VER