iOS 10 jailbreak için video yayınlandı

3

Apple iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 imzalarını kapattı. Jailbreak kullanıcıları ise iOS 9.3.5 jailbreak için bekleyişte. Ama Pangu’dn gelen haberlere göre, ekip daha büyük bir avın peşinde. Pangu ekibi şu sıralar iOS 10 jailbreak üzerinde çalışıyorlar.

Dün iOS 10 jailbreak hakkında bir video yayınlandı. Video’da iOS 10 Beta 8’in jailbreak yapılabilirliği açık bir şekilde görülüyor.

 


4 gün önce Apple her yıl düzenlenen WWDC etkinliklerinde yeni mobil işletim sistemi iOS 10′ u tanıtmıştı.

iOS 10 yayınlanalı daha 1 hafta geçmeden Reddit sitesinde iOS 10 için jailbreak yaptıklarını açıkladılar.

Gelen açıklamaya göre iOS 10 jailbreak şu an sadece 32 bit modeller için yapıldı. Yapılacak güncelleştirmelerle diğer modelleri de kapsayacağı söylenmekte.

Ama şurası da bir gerçek ki iOS 10’un henüz Beta sürümü yayınlandı. Geliştiricilerin, yeni iOS 10 jailbreak’e karşı önlem alacağı açık. Yine de iOS gelştirici takım için bu hiç iyi bir haber olmadı.  iOS 10 Jailbreak’in iH8sn0w adı verilen bir Reddit kullanıcı tarafından yapıldığı açıklandı. iH8sn0w en ünlü jailbreak geliştiricilerinden birisi. Aşağıda youtube kanalında bunu paylaşmış:

32 bit cihazlar halen yaygın olarak kullanılıyorlar. Örneğin iPhone 5 kullanıcıları bu jailbreakten faydalanabilirler.

Her ne kadar da hacker youtube hesabında bunu paylaşmışsa da henüz bir iOS 10 jailbreak yayınlanmadı. Yayınlanır yayınlanmaz buradan duyurusunu yapacağız.

iOS 10 hakkında tüm merak ettikleriniz alttaki linklerde:

iOS 10 gizli özellikleri

iOS 10 ile gelen yeni özellikler

Ayrıca bilmeyenler için  jailbreak nedir?

 

 

3 YORUMLAR

  1. Büyük bir umutla bekliyorum. 32 bit cihazların unutulması çok kötü ki türkiyede hala çok fazla kullanımı var, adamların ülkesinde para değil değiştiriyorlar bizim için aynı şey geçerli değil. Umarım çıkar ve ios 10 üzerinden 8.4.1 sürümüne geçerim. İphone 5c cihazım en iyi o sürümde çalışıyordu ve ben 1 sene daha kullanmak istiyorum bu telefonu. Umarım asparagas değildir ve çıkar..

  2. Helal be bekliyoruz. 🙂 birde Fatih bey, iOS 9.3 jb liler için iOS 10 özellikleri olan tweakları yazarsanız sevinirim. Şu ekranın açılıp kapanması olan varsa çok Mutlu olurum. İyi yazılar.

CEVAP VER