Apple Store iPhone garanti ve cihaz değişimi

733

Apple cihazınız var. (iPhone, iPad, vb..) Bu cihaz bozuldu. Kafanıza takılabilecek her soruyu bir konuda cevaplayalım dedik. Hiç bir konu- özelikle bu tarz konular sürekli güncel kalamazlar arkadaşlar. Bu yüzden, oluşan veya oluşabilecek farklılıklar nedeniyle, bizi uyarırsanız biz de konuyu güncelleriz. Ah keşke bir Apple Store çalışanı bu soruları cevaplasa da her kafadan farklı ses çıkmasa.

Not: Konu uzun olduğu için içindekiler kısmı ekledik. Öncelikle buradan aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz. Yorum sayısı da dikkatinizi çekmiştir. Sizinle aynı sorunları yaşayanlar olup olmadığını görmek için CTRL+F kısa yolunu kullanarak, çıkan pencerede “sorununuzu kısaca belirtirseniz” daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

1- iPhone vs.. cihazım bozulduğunda garanti durumu nedir?

Apple resmi sitesinde donanım garantisinin 2 yıl olduğu belirtilmiş: Apple Garanti Şartları

Garanti şartları, tüketici olarak haklarınız için mutlaka şu konuya gözatınız:

Garantili ürünlerin tamir süresi, onarım ve iade süreci (Cep telefonu ve diğerleri)

Bu garanti şartlarından göze batanlara şöyle bir göz atalım:

Apple garantisi şunları kapsamaz:

(a) arıza malzeme veya işçilikten kaynaklanmadıkça piller veya zaman içinde kaybolmak üzere tasarlanmış koruyucu kaplamalar gibi sarf parçaları;

(b) çizikler, ezikler ve bağlantı noktalarındaki kırık plastikler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere kozmetik hasarlar;

(c) bir başka ürün ile kullanımdan kaynaklanan hasarlar;

(d) kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar;

(e) Apple Ürünü’nü kullanım kılavuzu, teknik şartnameler veya yayınlanmış diğer Apple Ürünü talimatlarında belirtilenden farklı kullanmaktan kaynaklanan hasarlar;

(f) Apple temsilcisi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı (“AASP”) olmayan kimseler tarafından gerçekleştirilen servisten (yükseltmeler ve genişletmeler de dahil) kaynaklanan hasarlar;

(g) Apple’ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü’nde yapılan değişiklikler;

(h) normal yıpranmadan kaynaklanan veya Apple Ürünü’nün normal eskimesi nedeniyle oluşan hasarlar veya

(i) Apple Ürünü’ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması.

Bizim tecrübelerimize göre, Apple Store’lar eğer cihaz tamir edilebilecekse, tamir ediyorlar.Aksi durumda cihaz değişimi yapıyorlar. 

2- iPhone ekranım kırıldı? Garanti karşılar mı?

 1. sorunun (d) bendinde iPhone ekran kırılmasının garanti kapsamında olmadığını ifade ettik. Bir ziyaretçimiz iPhone 6 ekranını 360 TL’ye değiştirdiğini söylemişti. (Mayıs 2016). Servisimizde değiştirirseniz yaklaşık 225 TL’ye maloluyor. (Temmuz 2016). Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone ekran kırıldı

 

3- iPhone/ iPad pili/bataryası garanti kapsamında mıdır?

Yine 1. sorunun (a) bendinde ifade ettiğimiz gibi Apple pilleri/bataryalari garanti kapsamında değerlendirmiyor.

Ama üretim hatası varsa, o zaman ücretsiz değiştiriyorlar. Ücretli değişimde ise 270 TL istiyorlar. Bu konuda çok daha ucuza bizim servislerimizde orjinal batarya ile değişim yapabilirsiniz. Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone pil/batarya fiyatları

4- Hangi şehirlerde Apple Resmi Servisi var? Bulunduğum şehirde Apple Resmi Servisi yok. Ne yapabilirim?

Apple Çocukları İçin Çalışıyor
Apple Çocukları İçin Çalışıyor

2016 yılı itibarıyla Apple Resmi Servisi Türkiye genelinde birçok şehirde bulunmaktadır. Eskiden sadece İstanbul’da vardı.

Bulunduğunuz ilde Apple Resmi Servislerini bulmak için tıklayın. Bu linkten “hemen yardım alın” seçeneğinden, cihazınızı seçerek, Onarımlar ve fiziksel hasarlar sekmesinden, bulunduğunuz konumu girerek, bulunduğunuz yerdeki Apple Resmi Servislerini bulabilirsiniz.

İstanbulda, Zorlu Center ve Akasya Apple Store’da cihaz değişimi yapabilmek için öncelikle Apple’ın resmi sitesi üzerinde yer alan Genuis Bar sisteminden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

5- Apple garanti süremi nereden öğrenebilirim?

Apple garantisinin 2 yıl geçerli olduğunu söylemiştim. Bu süre, cihazın alınmasından itibaren değil, ilk kullanılmaya başlamasından itibaren geçerlidir. Aşağıdaki linkten, cihazınızın garanti kapsamının geçerli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Sayfası

Cihazınızın garantisi yeni aldığınız halde 1 yıl görünebilir. Özellikle Genpa, Turkcell gibi farklı yerlerden alınan cihazlarda böyle görünebiliyor. Bu sorun, Apple’ın normalde 1 yıl garanti vermesi ama ülkemizde min. garanti süresinin 2 yıl olmasından kaynaklı. Faturanızla servise giderseniz sorun olmayacaktır.

6- Apple ürününü nereden aldığımın önemi var mı? (Amerika, paralel ithalat vs..)

Öncelikle şunu ifade edelim. Bazen, cihaza göre, arızaya göre, hatta Apple çalışanına göre durum değişebiliyor.

Aldığımız duyumlara göre, Amerika’dan alınan cihazlarda değişim olmuyormuş. LTE farkında dolayı olmuyor diyorlarmış. Dünyanın her yerinde LTE standartlarında değişiklik oluyormuş. Bizim standardımız Avrupa’ya uygun. Avrupadan alınan cihazların değişiminde sıkıntı olmuyormuş.

Apple garanti kapsamında olan ve fabrika hatasından kaynaklanan problemeler için cihazlar yenisi ile değiştirmektedir. Burada önemli olan Garanti süresi. Apple ürününüzün garanti süresi devam ettiği halde apple resmi sitesi üzerinde cihazınız garanti kapsamı dışında çıkıyorsa korkmayın. Elinizde garanti belgeniz varsa garanti belgenizde yazan tarih geçerli olacaktır.

Paralel ithalat yoluyla getirilen cihazlarda genelde 1 yıl Apple garantisi, 2. yılda ise firma garantisi var. Bu yüzden, bu kişilerden cihaz alırken dikkat edin. Ben N11’de şöyle bir şeye rastladım. Aynı satıcının 3 farklı üyeliğini gördüm. Şikayet sitelerinde onlarla ilgili çok şikayet vardı. Adam şikayet geldikçe yeni üyelikler eklemiş. Telefonla ulaşamıyorsunuz vatandaşa..

Amerika veya Çin’den gelen cihazları garanti kapsamında Türkiye’de tamir ettiremezseniz önünüzde 2 seçenek bulunuyor:

 • Amerika veya Çin’deki Apple servisiyle iletişime geçip, cihazı onlara yollayacaksınız (Türkiye’de bu pek mümkün görünmüyor.)
 • Veya Özel Apple Servislerine müracaat edeceksiniz. (Bakınız: Apple teknik servisi)

Türkiye’de Garantisi Olan Yurtdışı iPhone Modelleri:

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Modeli:

 • A1688 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Plus Modeli:

 • A1687 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Modeli:

 • A1586 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli:

 • A1524 (Global)

TR Garantisi Olmayan Yurtdışı iPhone 6-6s Modelleri:
TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Modelleri;

 • A1633 (Amerika)
 • A1700 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Plus Modelleri;

 • A1634 (Amerika)
 • A1699 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Modeli;

 • A1549 (Amerika)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli;

 • A1522 (Amerika)

7- Apple değişim cihazı yeni bir cihaz mı?

Apple değişim cihazlarını, SWAP denilen ve vergiye dahil olmayan, değişim amacıyla ülkeye sokulmuş cihazlarla yapıyor. Yani sıfır cihaz. Garantisi ise sıfırdan başlamıyor. Eski telefonun garantisi geçerli oluyor.

Bir eskisinin yerine verilecek parça veya ürün ya da onarılmış bir Apple Ürünü kalan orijinal Apple Ürünü garantisine devam eder veya değişim ya da onarımın yapıldığı tarihten itibaren doksan (90) gün boyunca garantili sayılır (hangisi sizin için daha uzun süreli bir kapsam sağlıyorsa). “Ekleme için Mehmet bey’e teşekkürler”

Apple haricinde, başka bir firmadan aldığınız cihazın değişiminde size “Refurbished” cihaz verebilirler. “Refurbished” cihazlar da arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihazlar.

8- İstanbul’da bulunan Apple yetkili servisine kargo ile yollayabiliyor muyuz?

Maalesef artık HAYIR. Ya bulunduğunuz ilde teknik servise götürmenizi ya da elden getirmenizi istiyorlar.

Apple Store Zorlu Center Direk Randevu Linki

http://concierge.apple.com/geniusbar/R583/timeslots

Apple Store Akasya Direk Randevu Linki

https://concierge.apple.com/geniusbar/R588/tr_TR

9- Özel Apple Servisinde telefonumu tamir ettirdim. Garantisi bozulmuş mudur?

EVET. Orjinal parçalarla dahi olsa, özel servislerin yaptığı tamiratlar cihazı garanti kapsamından çıkartıyor. Bu yüzden garantinizin bitmesini göze alana kadar, yetkili servisleri kullanmanızı öneriyoruz. Garantisi yoksa veya az kaldıysa, özel teknik servislere götürebilirsiniz. AppleUzmani.net teknik servislerimiz 26 ilde  bulunmaktadır. Aynı soruna karşı 6 ay özel garanti bulunmaktadır. Bu konuda teknik servis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARAYABİLECEĞİNİZ TEKNİK SERVİS NUMARAMIZ : 0850 885 0933

10- Apple’dan aldığımız ürünü iade edebilir miyiz?

Evet. 14 gün içinde aldığınız ürünü iade edebiliyorsunuz. Bunun için şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Alınan tüm aksesuarlar, garantiler ve diğer ürünlerin pakete konduğunu.
 • Verilen tüm orijinal ambalajların kullanıldığını.
 • İade Edilen Malzeme Yetki (RMA) numarasının ambalaj üzerinde açık bir şekilde göründüğünü veya yazıldığını.
 • Ambalajın güvenli bir şekilde sarıldığını.

NOT: Kurumsal müşterilerin, iade ettikleri ürünlerle birlikte bir iade satış faturası vermesi gerekir.

11- Cihazımı Apple Store göndermeden önce ne yapmam lazım?

Apple cihazınızı servise göndermeden önce aşağıdaki hazırlıkları yapabilirsiniz: 
iPhone için konuşalım; Verileri iTunes veya iCloud ‘a yedekleyin.
Telefonunuzda iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsünden verileri ve ayarları silin. Bilgileriniz başka ellere geçmesin.
Telefonunuzda kılıf veya kapak varsa çıkarın.

12- Apple orjinal şarj aleti ve kulaklığı da garanti kapsamında mı?

Evet. Bu konudaki Apple politikası şu şekilde:

” (“Apple”) orijinal ambalajındaki Apple markalı donanım ürünü ve Apple markalı aksesuarları (“Apple Ürünü”) için Apple tarafından yayımlanan kullanıcı kılavuzlarına, teknik özelliklere ve diğer Apple Ürünü kılavuzlarına uygun olarak normal koşullarda kullanılmaları durumunda, son kullanıcı tarafından Türkiye’deki perakende satış noktasından satın alınma tarihlerinden itibaren İKİ (2) YIL süreyle malzeme ve işçilik hatalarına karşı (“Garanti Süresi”) sağlar.”

Yaşanmış olaylar

Çeşitli kaynaklardan derlediğim, yaşanmış olaylara bakalım. Muhtemelen sizinle aynı sorunu yaşayan birileri vardır.

Batarya sorunları: 

Sorun 1: Batarya %50 civarında bir anda kapanıyor açılmıyor şarj edin uyarısı çıkıyor ama 20-25 dakika sonra yeniden açılıyor.

Yapılan İşlem: Genius Bar’da pil değiştirildi. Bazı kişilerde ise cihaz değişimi oluyor.

Sorun 2: Garantisi bitmiş iPhone 5’in şarj sorunu

Yapılan işlem: Müşteri memnuniyeti adına bataryanın ücretsiz değişimi

 

Ezik, çizik vs.. sorunlar:

Sorun 1: iPhone 5, düşüyor ve kenarı eziliyor.

Yapılan işlem: Düştüğü için garanti dışı kalmış denilerek, 1100 TL ‘ye yeni cihaz teklif ediliyor. (Muhtemelen 2015 yılında)

 

Amerika’dan alınan iPhone sorunu:

Sorun 1: Amerika’dan alınan cihazın arızasından dolayı değişim yapılması isteniyor.

Yapılan işlem: Amerika’dan olduğu için değişim yapamayız diyorlar.

 

Diğer sorunlar:

Sorun 1:  iphone 6, cihaz kapandı acılmadı. Garantiye yollandı.

Yapılan işlem: Kasada vuruk ve ezikler olduğundan garanti kapsamında değerlendirilmedi. 1250 TL’ye değişim teklif edildi.

Sorun 2: iPhone 6 suya düştü.

Yapılan işlem: Değişim cihazı olarak kabul ediyorlar. En az 1200 TL istiyorlar. Suya düşmesi garanti kapsamına girmiyor.

Sorun 3: Ekran sağ alt köşe esnemesi v ön kameranın sola kayması sorunu.

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değişimi-garanti kapsamında. (Muhtemelen ezik olmadığı için, üretim hatası demişlerdir.)

Sorun 4: iPhone 6 açma-kapama tuşu bozulması

Yapılan İşlem: Cihaz değişimi

Sorun 5: 2 aylık iPhone 6s plus cihazımın titreşim motoru bisiklet zili gibi ses çıkarıyor

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değiştirildi.

Sorun 6: Genpaya iPhone 6 cihaz yollandı. Sorun, düşme sonucu ekran ile kasa esnekliği oluştu

Yapılan İşlem: Ekranı değişip geri yollamışlar. kullanıcı hatası sanırım tamire giriyor.

ÜCRETSİZ ARAYABİLECEĞİNİZ TEKNİK SERVİS NUMARAMIZ : 0850 885 0933

Ayrıca şunlara da bakabilirsiniz:

Apple’ın Türkiye genelindeki teknik servisleri

Hangi Apple teknik servisi iyi?

 

Sizden ricam sorununuz için öncelikle konuyu iyice okumanız. Sizin de tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı da özellikle istiyorum. Benim bu konuyu hazırlamam 3-4 saat sürdü. Sizin tecrübenizi paylaşmanız 1 dk sürmeyecektir. Ama aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş bundan faydalanacaktır.

733 YORUMLAR

  • Sertaç bey. Arka kapak kırılması aklıma gelmeyen bir sorundu açıkçası 🙂 Düşme vs.. etkenden dolayı garanti kapsamında değişmeyeceği kesin. O zaman 3 seçenek var.
   1- Ücretini vereceksiniz tamir ettireceksiniz.
   2- Kabul ederlerse cihaz değişimi olacak. İçinde sorun olmadığından kabul ederler sanırım.
   3- Siz kendiniz yapmaya çalışacaksınız. Modelini bilmiyorum ama internetten bununla ilgili birşeyler var:
   http://www.sw-box.com/OEM-iPhone-4-Back-Cover-Black.html
   4- Özel serviste tamir ettirmek isterseniz, modelini söyleyin. Fiyat verelim.

   • Fatih bey bi sey sorucam iphone 6 kullaniyorum amerikadan aldim suan garanti kapsamin haporlorden ve kulakliktan ses gelmiyor sizce degisim yaparlarmi?

    • Öncelikle tamirat ihtimaline bakarlar, değiştirmek zorunda kalabilirler. Düşme, çarpma gibi br sebepten kaynaklandığını düşünürlerse, ücretli tamir veya ücretli değişim teklif ederler.

    • Merhaba Fatih bey. Yaklaşık 1 yıl önce amerikadan iPhone 6 s aldım. Cihazımın Türkiye garantisi yok ve son 1 aydır şarj % 40 bin altına inince kapanıyor ve şarj a takmadan da açılmıyor. cihaz seri numarasına göre bakıldığında bataryası hatalı üretilen cihazlar arasında gözüküyor. Benim sorum;cihazım apple ın başlattığı batarya değişim programı kapsamına girer mi? Yani cihazın bataryasını Türkiye de ücretsiz değiştirebilir miyim?

   • Merhaba fatih bey iphone 6 plus model telefonuma kahve döküldü dolayısıyla sıvı teması gördü.Sonrasında tuşlarda tutarsızlık ekranda çizgilenme ve lekeler telefonun kendiliğinden açılıp kapanması gibi sorunlar oluştu.Tamir edilebilirmi.Edilirse ücreti nedir.Öğrenebilirmiyim ?

 1. Merhaba, 2 aydır iphone 6s kullanıyorum. ses kısma tuşu ses açıyor sadece 2 ayda bu duruma gelmesi sinir bozucu ücretsiz cihaz değişimi yapmak istiyorum. Mümkün mü?

 2. Merhabalar. Iphone 5s kullanıyorm. Aşırı ısınma donma oluyor. Şebekese sıkıntı yaşıyorm ve karşıya giden sesten herkes rahatsız. Home tuşuda çok sert basınca çat diye ses geliyo. Apple garantisi var hangi garanti bakar acaba ?

 3. Merhaba, Avrupadan alınan 6s cihazımı 1 yıl garanti kapsamında genpa, kvk gibi firmalardan servis desteği alabiliyor muyum? Yoksa Apple Store’a mı gitmem gerekiyor?

 4. merhaba dün telefonumu ıphone 5s balkondan düştü ama sadece kırılmaz ekranı kırıldı ekranı tertemiz ve arka kasam yamuldu apple store a götürsem kasasını değiştirirler mi ?? parayla çözebileceğim bi sorun mu götürsem mi götürmesem mi ?*

 5. türk telekomdan aldığım iphone 6s cihaz ekranda ölü piksel ve donma sorunlarında dolayı bireysel bilişim apple servisine gönderildi aynı gün değişim yapıldı telefonun İstanbul zorlu centerdan geleceği söylendi gelecek olan cihaz swap cihaz mıdır yoksa refurbished cihaz mı

  • Merhaba. benim de yeni aldığım 7 plus da aynı sorun oldu daha bir ay kullanmadan ekran da ölü piksel ve donma sorunu yaşadım. Ara ara da kamera sorunun yaşadım ve kvk ya verdim. bana cihazda değişim olup olmayacağıyla ilgili bi bilgi verilmedi servise vereli 3 gün oldu. Acaba cihaz değişimi mi olur yoksa tamir mi edilir? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 6. Tabi sorunlarıda var telefonla konuşurken sesim karşı tarafa çok kısık gidiyor bagırarak konuşmam gerekiyor ses açıp kapama dügmesi kendilgiinden işlem yapıyor bazen orta tuşa bastıgmda acılan menuda donma oluyor 3-5 saniyelik, çok ısınıyor ve şarjı çabuk bitiyor.

 7. İPhone SE telefonum kırıldığı için servise yolladık yenisiyle değişim dendi, gereken bütün mali işler evrak işleri yapıldı yeni telefonum ne kadar süre içinde gelir?

 8. İphone 6 plus telefonum yere düştü ekran kırıldı kasada biraz yamuldu ama görüntü ve ses sorunu yok kullanılıyor sadece telefon görüşmesi yaparken karşı tarafın sesini alamıyorum ama karşı taraf sesimi alabiliyor acaba apple store bu konuda ne yapabilir ?

 9. iphone 6s yurdışı ama türkiye de 1 yıl garanisi var 6 aylık sarj soketi ara sıra çalışmiyo donma sorunu oluyo ses tuşlarında sıkınta var toch ıd ara sıra çalışmor değisim olurmu acaba?

 10. iPhone 6s şarj aletimin adaptörü durduk yere çalışmamaya başladı. Şarjım bitmişti şarja taktım %99 a kadar doldu sonra birden dolmamaya başladı. Sonra test ettim anladım ki sorun usb kablosunda değil adaptörde. Garanti süresi devam ettiği için servise yolladım sizce yenisini yollarlar yada tamir ederler mi?

 11. Merhaba. Vatan blg.dan aldığım iPad pro nun ekranında sorun vardı. Servis değişim onayı verdi.vatan blg. Değişim yaptı. Ancak ikinci cihazda da aynı sorun çıktı. Servis bu kez değişimi kendisi yapıyor. Değişimden gelecek cihaz swap mıdır yoksa refurbished midir ? Bu durumu sordum sıfır dediler ama çok da inandırıcı bulduğumu soyleyemem! Verdiğiniz bilgilerde 7. Madde de ” baska firmalardan alınan ” cihazlar tamir edilerek değişim yapılıyor yazıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 12. Mergaba 5s imi garantiye yolladim orta tusundan gelen ses telefonun on yuzunun sag tarafinda bastirildiginda ekran kasa icine oturuyor ama elimicektigimde tekrar esneyerek çok az disa cikiyor ve bazen uygulama gezerken us tus basik kalmis gibi gosteriyor ve telefon u kapat yazisi cikiyoe bunlardan dolayi yolladim ama iphonu bul uygulamasini merakimdan dolayi bir kere acmistim nasil kullanilir bilmiyorum muhyemelen uygulama acik akibeti nolur ? Garantiden geri yollarlar mi telefonu

 13. iphone 6s garantiye yolladım apple sitesinden baktım durumuna (mevcut süreç te onarım tamamlandı diyor servis işlemlerinde de yeni cihaz servis işlemi yapılmaktadır diyo cihaz değişimi mi demek bu

 14. Merhaba ben 1 ay önce 6s plus aldım telefonum elimden kayarak yere düştü ve ekranında bişi yok arka bataryanın olduğu bölümde darbeden kaynaklı çökme var ve telefonun kople kasasında az bi eğiklik oluştu.Garantisi faturası mevcut istanbulda zorlu cantera götürsem acaba değişim yaparlar mı yoksa ücretli değişim mi yaparlar yardımcı olursanız çok sevinirim

 15. Merhabalar telefonum 6s sıfır alalı 2.5 ay oldu ses tuşu basmıyor kilit tuşuna tıklayınca basmıyor donuyor ısınıyor şebeke servis yok diyor bazen şarj aleti de durduk yere çalışmadı şimdi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun çok sinirlendim değişim olur mu

 16. Merhaba telefonum 5s eylül 2017ye kadar garantisi devam etmekte telefonumda nokta dahi cizik veya hasar yok lakin arka kamerssi calismiyor hata veriyor daha dogrusu kulanamiyorum telefon isiniyor sarji tam bitmeden telefon kapaniyor ve sarjdayken kediliginden aciliyor dokunmatigi biraz gec algiliyordu ve son 2 haftadir tamamiyle telefon hem kasma yapiyor ayni zamanda dokunmatigi sinir bozucu bir sekilde bazen calismiyor bazende sorunlu calisiyor ornek olarak bastigim yere degilfr farkli yere basmis gibi algiliyor kasmada olunca telefonun kulanamaiyorum bugun aldigim magazanin yetkili servisine verip garantiye yoladim ama desgisim hakinda birsey demedim sizce yapip mi yolarlar yoksa degisim cihazi yolarlarmi

 17. Merhaba, iPad Air iki farklı yerde gözle görülür piksel kaybı var rahatsız edici şekilde. Garanti süresi bitti fakat benden kaynaklı bir durum değil sonuç ne olur ?

 18. telefonumun camı kırıldı. fakat kırılmadan önce ekranda sarı lekeler oluşmuştu bundan dolayı sevise yollayacaktım ki ekranım kırıldı ve arama yaparken karşı tarafın sesi kısık ve şırıltılı geliyor. sizce değişim yaparlarmı?

 19. Merhaba fatih bey servisiniz gayet basarili ve guzel bu hizmeti vermis oldugunuz icin oncelikle tesekur ederim bir sorum olacak size simdi benim 5s telefonumun arka kamera sorunu cikti calismiyor sarj bitmeden kapaniyor kasma ve donma yapiyor dokunmatigide arizali calisiyor aldiktan 3 ay sonra sirayla bunlar gerceklesti seneye eylul ayina kadar garantisi var sizce degisim gerceklesir mi bu arada telefonumda tek bir ufak cizik dahi yok simdiden tesekurler

 20. Merhaba,ıphone 6s alalı 7 ay oldu aldığımdan beri donuyor. sarjı varken kapanıyor . yetkili servise verdim. nasıl bir yol izlerler acaba .teşekkürler

 21. Merhaba iyi günler iphone 5s kulanıyorum 1 hafta garantisi kaldı telefon ekranı donuyor bazen takılı kalıyor bide parmak izi okuyucu çalışmıyor göndersem yaparlarmı yada değiştirirlermi lütfen yardımcı olurmusun

 22. merhaba telefonumun şarjı %60 larda kapanıyor 30 dk sonra açılıyor ve sessize alma tuşunda bozukluk var sessize alınmıyor telefonum ve telefonum da ses karşıya gitmiyor bazı zamanlarda bazen de ben karşıdan ses alamıyorum telefonumda baya darbe var ekranda kılcal çizikler çok yoğun acaba değişim yaparlar mı (6s)

 23. O phone 6 s önde sarj problemi vardı. Batarya durduk yere bitiyor sürekli. Tüm bildirimleri sarj yiyecek şeyleri kapatmama rağmen günde en az 3 kez sarı etmek gerekiyordu. Garantiye gönderdim 2 haftadır ses yok. Cihazda tek çizik yok 2 aylık. Değişim yapılır mi ?

 24. Öncelikle merhaba. İphone 6S imi bir armor kılıfla kullanıyordum kasasında yoğun çizikler oluştu başka hiçbir sorunu yok. Değişim yaparlar mı? Yaklaşık ne kadar ücret ödemem gerekir sizce? Son sorumda bu değişim olayı biraz ilgilenen kişinin insiyatifine mi kalmış durumda sizce ?

  • Merhaba. Değişim neredeyse tamamen ilgilenen kişiye kalmış bir durum. 1300 TL civarı bir rakama 6s değiştiren arkadaşlar var. Anlattığınız durum değişim için uygun. Değiştirme ihtimalleri yüksek.

 25. merhaba 6s de şarj soketnin üstünde ufacık bi iz var anahtarlık düştü üstüne sizce bu sorundan dolayı ilerde bi sıkıntı çıkarmı değişim açısından

 26. Iphone 6 kullanıcısıyım henüz cihazı alalı 1 yıl olmamışken tonlarca sıkıntı çıktı, mavi ekran, şarjın hızlı bitmesi, çok sık donmalar, ekrandaki yazıların mürekkep akar tarzda gibi görünmesi, hücresel veriyi açtığım zaman telefonun çok ısınması ve ekranın gitmesi gibi üstelik ekranda çizilme bile yok, telefonu kılıfsız dahi kullanmadım. bunların üstüne muhtemelen cebimde olan kilit açma tuşunun altında kasada çok az bükülme olduğunu farkettim apple destek muhtemelen değişim olacağını servise göndermemi istedi, ben de Apple desteğin yönlendirmesi ile apple premium reseller a gönderdim sıkıntılarımı anlatıp cihazdan faydalanamadığım için cihaz değişimi talep ettim. 8 iş günü oldu ama hala servis durumunda daha bakılmadı yazıyor ve servis bana cihazı en geç 15 iş günü içinde göndermeleri gerektiğini söyledi. Sizce cihazım da değişim yaparlar mı?

 27. Benim cihaz orta tuş bazen etki etmiyodu çizgi bilgisayara verdim ve değişim dediler gelen cihaz 0 mı olur yoksa arızalana cihaz tamir ederek verilen cihazmı.

 28. Vatan blgsyrdn 5s almıstım 6 ay oldu 2 hafta once vatan bılgısayara teslım ettım home tusu buyuk ıhtımal ıcıne cokmustu ama calısıyordu gece yatarken sarja taktıgımda sabahında home tusu sertlesıyorfdu tıkır tıkır ses gelıyordu dusme veya herhangı bısey olmadı degısım olurmu acaba ?

 29. Selamun Aleyküm Ben iphone 6s 2 Ay önce Aldm Ve 1 ay Kullandıktan Sonra Aşırı Donmaya Başladı Wifi Çekmiyodu Karşı Tarafa Arada Bir Ses Gitmiyordu Ve Cihazımın Sol Alt Köşesinde Ufak Bi ezilme Vardı Ama buna Rağmen Sağolsunlar Degiştirdiler cihazımı Ve cihazı Aldıgım Gün Ne yazık Kı tekrar Elimden Düşürdm Ve Gene Ufak Bi Ezilme Meydana Geldi Ve kaç Gün kullandım Cihazın Sıfırla Değişmesine Rağmen Yinede Aynı Sorunlar Devam Ediyodu Wifi Bağlanmıyor Telefon Aşırı Donuyor Ve Arada Bir Ses gitmiyordu Karşıya Cihazın 3 Gün önce Yenisyle Değişmesi Halinde Yeni Cihazda Tekrar Bu sorunlar Yaşandı Ve tekrar Servise Verdim Acaba Tekrar Değiştirirlermi Yeni Cihazla ?

 30. Merhabalar Fatih Bey
  İphone 5s cihazımı düşürdüm ekranı paramparça oldu dokunmatik calışıyor şuan için ama arada çalışmadığı oluyor
  Cihazımın garanti süresi doldu
  En son apple store gittiğimde değişim için 900 tl teklif etmişlerdi
  Ben ekranı yaptırmak istesem kaça yaparlar acaba
  Ya da 5s geri verip 6 alabilme imkanımız varmı ?
  İstabul dışında olduğum için zorlu center’a gidemiyorum size sormak zorunda kaldım 🙁

 31. Merhabalar
  İphone 6 Plus cihazım kulaklık kısmından çok az sıvı ile teması oldu iz yok denecek kadar az aşırı dikkatli bakmak gerekiyor görmek için. Daha sonra telefonum düşürmeye bağlı olarak kamerasında dalgalanma oldu (kılıf kullandığım için telefonda çizik dahi yok) sıvı almasını bahane ederek telefonun tamirini ret edebilirler mi böyle bir sıkııntı yaşar mıyım ?

 32. mrhb benim i phone 6 sebeke entekresi
  bozuldu.sebekesi yok telefonu ırak tan aldin ve kayitli sorunu nasil cozebilirim yakinimda hic i phone bayisi yok
  ve sarj bitti telefon kapandi bir daha acilmadi bir turlu acamiyorum
  sarj isareti de gelmiyor nasil acabilirim.

 33. Iphone 5s kullanıcısıyım telefonumun şarjı bitti daha sonra şarja taktığımda telefonum şarj olmadı şarz makinam bozulmuştur diye yeni bir şarz makinası aldım oda işe yaramadı son çare garantiyr yollamaktı cihaxı garantiye yolladım geldiğinde kullanıcı hatası su geçirmiş diye yollafılar ne yapmalıyım cihazın suyla hiçbir şekilde teması olmadı ne yapmalıyım?????

 34. Merhaba. Son günlerde telefonum ısınmaya başladı ve ısındıkça şarj problemi oluştu. Arada bi bazı uygulamalarda donuyor. Apple destekten yardım istedim. Güncellemeyi telefondan yaptığım için sürüm kaynaklı bi sorunmuş. iTunes üzeri geri yükleyip güncellememi önerdiler. Yaptım dediklerini hatta dalgınlığımdan verilerim gitti rehber artı fotoğraflarım. Neyse telefon halen ısınma yapıyor ve nadiren donuyor. Şarj ise ısınmaya karşı doğru orantı şekilde ilerliyor. Servise yollasam ne yaparlar sizce?

  • Isınmadan dolayı bir işlem yapacaklarını sanmıyorum. Ama başka bir sorundan (donanımsal) oluyorsa belki tamir yoluna giderler. Ama düşük ihtimal. Yazılım sorunu diyeceklerdir büyük ihtimalle.

 35. Tamam ama destekte dediklerini uyguladım ve problem kalmaması gerekirdi. Ve hala ısınma olduğundan dolayı şikayetçiyim. Yazılım sorunu garantiye girmezmi ki? Çünkü aldığım 9.3.2 vardı. 9.3.3 3.4 3.5 hepsini kullandım hiçbir problem yoktu iOS 10a geçtikten sonra böyle oldu buda onların problemi olmazmı?

 36. Merhaba ; telefon görüşmesi yaparken sesim karşi tarafa çok derinden gidiyor. Bağirsam dahi sesim yüksek iletilmiyor. Whatsappdan voice gönderirken bir sorun yok sadece telefonla konusurken ve telefonun kendi ses kaydedicisinde sorun yasiyorum. Telefon değişimi yaparlar mi? Yoksa tamir mi edilir? Cünkü ne zaman bir cihaz sorunu bildirsem garantidisi deniliyor ? Cihazim iphone 6 plus bu arada …

 37. Merhabalar iphone 5s kullanıcısıyım batarya sorunu yaşadım şarjı %50 lerde iken bile cihaz kapanıyor ve saatlerce açılmıyor açıldığında ise şarj 0 dan kendini veriyor görünüm olarak kılcal çizikler mevcut cihaz değişime girer mi ?

 38. Benim telefonum 6s plas home tuşu sert ve basarken takılıyor ve ses çıkarıyordu kamera donuk 5-6 saniye sonra açılıyordu ayrıca ekran arasıra kararıyordu kısayol dairesi bazen kayboluyordu sonra kendiliğinden geliyordu ve alalı 2 ay oldu garantiye yolladım değişim olur mu ve sıfır cihaz ne şekilde gelir eski kutusundamı yoksa sıfır ambalajda mı teşekkürler Fatih bey şimdiden 🙂

 39. Ben 6 ay önce 6s ürün edindim üründe ufak bir çizik oluştu kılıf kullandım çizikler oluşmaya devam etti resmen boya atıyor telefon 3 kılıftada aynısı oldu telefon hiç bir şekilde darbe almadı yada düşmedi ahize bölümünden ses çok ama çok sessiz geliyor hiç bir şekilde karşı tarafın sesini alamıyorum kendi sesimde az gidiyor elden götürüp apple store da değişim talep edeceğim arka tarafındaki bu çizikleri bahane ederek değişim yapmama şansları varmı ? Yoksa ürün değişimi gerçekleşir mi?

 40. iphone 6 cihazımı sürekli açılıp kapandığı için ve ekran sorunları yüzünden garantiye gönderdim. Genpa’nın paylaşımı şu olmuş sizce sonuç ne olur?

  Onarım Detayı: CİHAZ SERVİS ORTAMINDA TEST EDİLDİ ÜRETİCİ TESTLERİ UYGULANDI İŞLEVSEL TESTLERDE BELİRTİLEN EKRAN PİKSEL HATASI GÖRÜLDÜ. ÜRETİCİ TESTİNDE İŞARETLENDİ.BU SORUN EKRANIN DEĞİŞTİRİLMESİYLE GİDERİLEBİLİR. İŞLEME İPHONE’UNUZU APPLECARE ONARIM MERKEZİ’NE GÖNDEREREK DEVAM EDECEĞİZ, BURADA APPLE, EKRANIN DEĞİŞTİRİLİP DEĞİŞTİRİLEMEYECEĞİNE KARAR VERECEK.

 41. İyi günler. Iphone6 telefonumun kamerası açılmıyor. sağ üst köşesi ısınıyor ve telefonu açmadığım hâlde sarjı bitiyor garantinin bitmesine 10 gün kaldı sizce garanti kapsamına girermi? Üstelik hiçbir çizik dahi yok lütfen yardımcı olurmusunuz😒😒

 42. iyi akşamlar i6 cihazımı 1.5 yıl önce aldımhi. bi sıkıntı yoktu fakat 1 ay ğçinde 3 kere kapandı açılmadı şarjı bitiyor takıyorum normalde 2-3 dk da açılması gerek fakat açılmıyor ilk kapandığında apple servise götürdüm açıldı 2.sinde cihaz 3 saat sonra kendiliğinden açıldı en son bugün kapandı şarjı bitip bir daha açılmadı servise göndereceğim ama bulunduğum şehirde yok nasıl göndermem gerek birde cihaz değişimi olur mu?

 43. İYİ GÜNLER IPHOE 5S 32 GB CİHAZIMI 15 GÜNLÜK CİHAZ OLARAK ELDEN TESLİ ALDIM ALDIĞIMDA DEĞİŞİM CİHAZIYDI YANİ SWAP CİHADI FAKAT GARANTİDEN GELDİĞİNDE KASASINDA APPLE LOGOSU YANİ ELMA VAR AMA IMEI NUMARASI CE MÜHÜRÜ FALAN YOKTU VE EKRANIN SOLT ÜST KÖŞESİ KALKMIŞTI 1 HAFTA ÖNCE GARANTİYE YOLLADIM CİHAZ HALA GELMEDİ ELİME KAARGODAYMIŞ AMA IPHONUMU BULU KAPATMAYI UNUTMUŞ OLABİLİRİM VE CİHA ELİMDEN DÜŞMÜŞTÜ DARBE İZİ VARDI BEN SORUNLARINI YAZDIM FAKAT TEKNİK SERVİSİ ARADIĞIMDA BANA DEDİĞİ CİHAZINIZ TAMİRİZ OLARAK GER YOLLANMIŞTIR DİYO BU NE DEMEK OLUYOR BİR BİLGİNİZ VARMI ?

 44. Fatih kardeş gecenlerde telefonum yere dustu 6s plus. Bi kac saat sonrasinda foto cekeyim dedim kamera acildi ve ekran simsiyah yani goruntu yoktu. Flash butonuna tikladigimda etkisiz oldu ve on kamerada ayni sekil. Teli kapatip actim yine ayni. Ve candy camerayi acinca hemen kapaniyor. Garantiye yolladim sizce nolur?

 45. ben de apple 6 var garatiye gitti 13 gün oldu daha gelmedi şarj sorunu vardı ios 10 yukledim sonra sarja bagladım biraz oldu sonra acılmadı

 46. İphone. 5s telefonumda kendi kapanip acilma ve mavi ekran sorunu var dusurme ve herhangi bir kullanici hatasi yok garantiye gönderdim sizce ne zaman doner ve garantiye girermi

 47. merhaba benim 6s vardı garantiye verdim ama apple dan değil türktelekom dan aldım bu telefonu swap mı olu yoksa refusbit mi teşekürler

 48. iyi akşamlar fatıh bey gecen hafta cuma gunu ıphone 7 128 gb aldım teknosadan telefonun apple logosına kulağımı koyduğum zaman sessız ortamda garıp parazıt seslerı gıbı sesler gelıyordu sadece cıhaz tamamen kapalıyken ses yoktu ve teknosadan dun servıse verdım cihazin değişme ihtimalının cok dusuk olduğunu soledıler normal sıkıntı yok dıyıp gerı verebılırlermıs cıhazı ama ben başka ıphone 7 lerede baktım bu ses yoktu bu konu hakkında bılgınız varsa aydınlatırmısınız bırde eger degısım yaparlarsa gelen cıhazın swap yada reburfıshed olduğunu nereden anlarız .teknosa genpayla anlaşmalı olduğundan cıhazım suan orda onlar karar verıcekmıs sızce benım madurıyetım ne olur ben kesınlıkle ıcınden ses gelen bır cıhaz ıstemıyorum normalse butun ıphone 7 lerde olması lasım

 49. Merhaba 11 ay önce vodafone dan iphone 6s plus aldım cihazın home tuşunda takılmalar ve kapatıp açma tuşunda çökme, ses tuşundada takılı kalmalar oluyordu. cihazın sol üstünde darbeden dolayı çizilme var. ios10 yükleyince safari mesajlaşma ve kişiler uygulamasında donmalar oldu. cihazı eskişehirdeki pupa ya bıraktım. “Teknik servis kaydınızın durumu ‘Garanti kapsamında yeni cihaz Apple ‘dan sipariş edildi’ olarak değiştirildi.” diye mesaj geldi. bana swap ürünmü gelecek acaba yada bendeki diğer parçalarıda talep edip kutu, kulaklık, adaptör, kablo vs. yeni ürün mü verilecek? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 50. Merhaba 6s cihazımda açma kapatma tuşu bozuk kasamda çok az ezikler ve çizikler mevcut
  Değiştirirler mi acaba kullanıcı hatası derler mi
  Nasıl değiştiririm telimi elimde kaldı telefon

 51. Merhaba Fatih Bey,
  Vatan Bilgisayardan 4 ay önce,iPhone 5S almıştım.Telefonumda donma,ısınma,ve home tuşunda sorunlar çıktı.Firmaya götürdüğümde değişim yapılmasını talep ettim.Ancak değişimin yapılmayacağını söylediler.Telefonum 25 gündür serviste olup yasal süreci geçmiştir.Sizce ne yapabilirim?Teşekkürler.

  • Merhaba Nurşen Hanım. 20 iş günü dolduysa önce servisi arayıp bedel iadesi veya cihaz değişimi isteyin. Talebiniz kabul edilmez ise hakem heyetine başvurabilirsiniz.

   • İstanbul’u aradığımda telefonun servise geç geldiğini söylüyorlar.Ben de firmaya dilekçe yazıp mağduriyetimi dile getirdim.Telefonun ücretini talep ettim.

 52. Merhabalar cihazım ıpone 6 plus daha önce adana kvk servisine yolladım ses açma kapama tuşu arızalı ve kamera zom yapmıyor bulanık görüntü veriyordu yapıldı geldi ama bir ay sürdü kendime sorum etmedim kullandım şimdi ise şarj % 55 civarı da kapanıyor şarza takıyorum hemen 55 yükseliyor şarj yeri bozuk zor şarj ediyorum ve aynı hatalar yani kamera sı ses açma kapama tuşu ve şarş yuvası pili ve donma meydana geliyor programlarda
  1 yapılır mı?
  2 garantide değişim mi olur
  3 değişim derlerse ipone 7 plus tercih edebilirmiyim farkını karşılamak kaydı ile

  • 3. sorunun cevabını bende merak ediyorum .
   Bendede ıphone 6s bulunmakta ve şarjdayken kapandı ve bir dahada açılmadı kuzu kuzu yatıyor şuan ıphone 6s’ten bu sıkıntıyı çok kişiden duydum ve telefona güvenmiyorum tekrar aynı sıkıntı çıkartabilir. Ve apple store benden ne gibi evraklar isteyecektir.

   • Maalesef 7 plus ile değişim yapmazlar. Tamamen eşdeğer cihazlarla değiştirebilirler. garanti kapsamında olup olmadığınızı online kontrol edebiliyorlar. Evrak istemezler.

 53. Merhaba Fatih Bey
  Telefonum iPhone 5s, alalı 3 ay oldu ve 3 gündür şarjı varken kendi kendine kapanıyor. Açmam için bazen baya bir bekliyorum. Bu sorun neden olabilir acaba? Garantiye versem yenisi verilir mi?

 54. Telefonumun Ust sağ köşesinin Ekran camı kasadan ayrılmış az bisey on kamera bulanik gosteriyor artik Ama Ezilme Cizik hic cok telefonda degisim yaparlar mi ?

 55. Selam fatih abi 8 aylık 6s cihazımda son 1 aydır Mesela şarjım %45 ken bi anda kapanıyor ve acmak istiyince şarj logusu cıkıyor 2 dakika bekleyip tekrar açamyı deniyorum bu sefer apple logosu cıkıyor telefon acılıyo sarj kaçla kapandıysa %45 le yine başlyıor ve tekrar gidiyo kısacası şarj cıhazına baglamadan telefonu kullanamıyorum garantiye yolladım arıza nedeni ne Sarj varken kapanııyor sarj a takmadan acılmıyor yazdırdım sizce sorun ne olabilir değişim şansı varmıdır? Ve ayrıca ios 9 dayken yapıyodu sırf oyuzden ios 10 a güncelledim yine aynı olayı yaşadım Fabrika ayarlarına dön dediler onuda denedim yine aynı sorunla karşılaştım apple den soguttular valla dışarıdayken beni tam fotograf cekicegim anda yarı yolda bıraktıı 🙁

 56. Merhaba,
  iPhone 5s’i alalı 3 ay oluyor. İOS 10 yükledikten bir süre sonra, şarjı dolu olduğu halde telefonu her kilitleyip 2 dk geçmeden elime aldığımda telefonun kapanmış olduğunu görüyorum. Açmam için bazen baya bir bekliyorum ve kilit+home tuşuna basmadan açılmıyor. Ne yapmam gerekiyor sizce? Neden kaynaklanmış olabilir? Apple’nın ürün değişiminde yeniden sorunlu ürünler verdiklerini söylüyorlar. Garantiye versem sorun çözülür mü?

  • Merhaba, Ayarları sıfırlayabilirsiniz. Genel>Ayarlar>Sıfırla>Ayarları sıfırla düzelmezse, telefonu kapatıp açabilirsiniz. Yine düzelmezse, iTunes üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Düzelmezse donanımsal bir sorundur ve garantiye göndermeniz lazım.

 57. Merhaba, iphone 6 ses azaltma tusumdan tik sesi gelmiyor ve cok sert bastirmam gerekiyor. Telefonumda herhangi bir sorun yoktu. Sadece yaklasik 1 sene once cami kirilmisti ve apple da degistirtmistim. Telefonun garantisi hala devam ediyor. Tus sorunum garanti kapsamina girer mi?

 58. merhabalar, teknosadan yaklasik 4 ay önce iphone 6s aldim. dün gece telefon sarjda iken birden kapandi ve acilmıyor.. apple destekten canlı görüsme yaptik sorunun donanımsal oldugunu söyledi, acaba yeni cihaz verirler mi verirlerse bu ücretli mi olacak yani garantisi var..

 59. Merhaba telefonum 6s 64 gb bilmiyorum ama sadece fark ettgım kış mevsımınde yani soguk havalarda yuzde 30 yazan şarj bırden telefon kapanıyor bazen kendı kendıne acılıyor bazen ben acmak zorunda kalıyorum cok sınır bozucu bır durum tahmıne debılıyorsunuzdur ben telefonumu teknosadan aldım en son telefondan teknık destek aldım sürüm guncellemsınde sorun yaşannmış olabılır dedıler, bende tekrardan surumu guncellemıstım sımdı yenı surumu yukledım tekrrdan aynı surum haftasonu teknosaya gıdıp telefonu vermek ıstıyorum,
  sorularım şöyle
  1.ıphone 7 32 gb ile degısım sansı sunarlarmı,
  2. ben tamır aşamısnda telefonsuz kalmamam gerekıyor iş geregı idare edıcek bı telefon verırılemi
  şimdiden teşekkür ederim iyi günler herkeze

  • 7 ile degişim sansı sunmazlar telefonda vermezler hemen hemen aynı sorunu bende yasıyorum sarj yüzde 40 dayken kapanıyo acmaya calısınca sarj yok uyarısı alıyrum 5 dk sonra cıhazı acmayı denıyorum açılıyo ben garantiye yolladım bakalım sonuç ne olucak yazarım buraya…

 60. Merhabalar cihazım ıpone 6 plus daha önce adana kvk servisine yolladım ses açma kapama tuşu arızalı ve kamera zom yapmıyor bulanık görüntü veriyordu yapıldı geldi ama bir ay sürdü kendime sorum etmedim kullandım şimdi ise şarj % 55 civarı da kapanıyor şarza takıyorum hemen 55 yükseliyor şarj yeri bozuk zor şarj ediyorum ve aynı hatalar yani kamera sı ses açma kapama tuşu ve şarş yuvası pili ve donma meydana geliyor programlarda
  1 yapılır mı?
  2 garantide değişim mi olur
  3 değişim derlerse ipone 7 plus tercih edebilirmiyim farkını karşılamak kaydı ile

 61. Merhabalar,
  Telefonum iphone6 ve garantisinin bitmesine yaklaşık olarak 3 ay var. İlk aldığımdan yedi sekiz ay sonra sıkıntı çıkarmıştı ve servise götürmüştüm. Değişim yapmışlardı o zaman.Geçen sene değişen telefon son bir kaç aydır yine sıkıntılar çıkarıyor. Herhangi bir uygulamayı kullanırken takılı kalıyor ve kitleyip açmadan düzelmiyor, kilit ekranında kamerayı açarken ekranın yarısında kilirt ekranı yarısında kamera görüntüsü donup kalıyor, bazen telefonun sanki devamlı ses açma tuşuna basılı tutuyormuşum gibi ekranda ses seviyesi gözüküyor ve sesi kısamıyorum telefonu kapatıp açmadan da hallolmuyor, şarjı %1 e inmeden kendi kendine kapanıyor,uygulama girişlerinde siyah ekran veriyor, bir dönem şarj aletini sadece belli bir yönde taktığım zaman şarj alıyordu diğer tarafını taktığım zaman şarj olmuyordu . Genel olarak sorunlar bu şekilde ve düzeyde. Telefonun ekranında da kırık var. Acaba servise versem değişim yaparlar mı? Önceki değişim, şuan tekrar değişim yapmalarına engel olur mu?
  Şimdiden teşekkürler.

 62. Selamün aleyküm abicim ıphone 6 16 gb telefonum mevcut telefonumun yandaki ses açma kapama düğmesi çalısmıyor ayretten kasma ve donma oluyor bazen kendiliğinden kapanıyor birde müzik sesi diğer arkadaslarımın telefonuna göre çok az geliyor sizce garantiye versem değişim yapılabilirmi şimdiden tesekkür ederim iyi çalısmalar abi

 63. ıpone 6 telefonum kendiliğinden kapanmaya başladı ve çok ısınıyor..yazılım yükledik tekrar aynı sorun oldu.donuyor ve apple logosunda kalıyor açılmıyor..bazende simsiyah ekran ışıgında kalıyor.karşı taraf aradıgında ise telefon açık çalıyor sinyalini veriyor yanlız ben telefonun çaldıgını duymuyorum…garantisi var gönderdik acaba yeni cihaz veirrlermiki.

 64. merhaba fatih abi sana bi sorum olcak ben 4s kullanıyorum telefonu alalı bir buçuk yıl oldu ve garantisi devam ediyor ben telefonumu aniden şarj bitmesi şarj %50-20 arası telefonun kapanması ve şarj cihazı istmesi nedeniyle vatan bilgisayar ile garantiye gönderdim sonuç ne olur merak ediyorum bazı insanlar iphone 4s in üretimi durdu sana 5s gönderirler fiyat farkını alırlar diyorlar bazıları telefonun parasını gönderirler diyorlar bazıları tamir edip gönderirler diyorlar kafam çok karıştı bende ustasına soruyum istedim yanıtlarsan çok mutlu olurum abim

  • Merhaba Ahmet. Servisten servise sonuç değişiyor ama 4s’in üretilmediği doğru. Değişim yaparlarsa ücretine mukabil, 5 veya 5s verebilirler.. Ama öncelikle tamir edip geri gönderebilirler

 65. Merhaba benim 6s ekranı donma oluyor bazen açıp kapamak zorunda kalıyorum bir kere götürdüm akasya avmye hiç birşey yapmadılar değişim yapmak istiyorum bide güncelleme yapamıyorum tam yapıyor hata veriyor sürekli iOS 10 dada yaptı aynı hatayı iki gün boyunca telefonu kullanamadım şimdi iOS 10.1 sürekli hata veriyor

 66. Merhaba 6s telefonum var 5aylık cihaz şarzı doluyken yüzde 50 olduğu halde uyarı veriyor garantisi devam ediyor devamlı uyarı alıyorum cihazdan bunun değişimi oluyorum saygılar

 67. sa fatih bey ben iphone 6s garantiye gönderdim 16 gb ama şimdi yeni 6s ler32 gb oldugu için bana degişim gelirse sizce 16gm mı gelir yoksa 32 mi

 68. S.a benim iphone 5s telefonum var telefonu alalı 4.5 ay oldu ve telefonda görseller e veya facebook a girerken ekran kompile mavi oluyor ve telefon kendini yeniden başlatıyor telefonun hoporler kisminda 1.2 tane ufak çizikler var garanti kabul edermi

  • A.s telefonu düşürdüğünüzü düşünürlerse, garanti kapsamından çıkartabiirler. Ama ezik, kırık yoksa, düştüğünü söylemek biraz zor. Hem neden sadece görsellerle facebook ta ekran mavi oluyor? Yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. Donanımla ilgili olsa sadece facede veya görselde mavi ekran çıkmazdı.. Garantiye göndermeden önce kendiniz çözmeyi deneyin.
   http://www.appleuzmani.net/iphone-durup-dururken-kapaniyor-mu/ konusundan;

   2-güncelleme
   3- Sıfırlama
   4-dfu mod
   yöntemlerini deneyin. Çözülmezse servisi düşünebilirsiniz.

 69. merhaba ben 5s kullanıcısıyım telefon şuan etkin değil Apple kimliğimi istiyor ve ben hatırlamıyorum. Bu durumda garantiyle bir alakası varmı yoksa neler yapılabilir. Teşekkürler 🙂

 70. Fatih Bey Merhaba, yaklaşık 2 aydır iPhone 6S Plus kullanıyorum fakat turkcell den teşhir ürünü olarak almıştım. Telefonumun arkasında sarı bir leke var sorun da teşhir ürününe taktıkları alarmdan kaynaklanıyormuş. Yani kullanıcı ben olarak benim hiçbir kusurum yok. Telefonumu sıfırı ile değiştirebilirmiyim?

  • Sözleşmenizde teşhir ürünü olduğundan dolayı iz olduğu yazmıyorsa kanunen değiştirebilirsiniz.
   Tüketici kanunu;
   Madde 11- Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

   a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
   b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
   c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
   ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

   seçimlik haklarından birini kullanabilir.

 71. iphone 6 telefonumun bluetoothunda sorun var bluetoothlu hoparlör vs. bağlanmıyor. Telefonda konuşurken de karşı tarafa sesim gitmiyor bazen ilk aramada, kapatıp ikinci kez aramam gerekiyor. Bazen de telefon bi anda değişik sesler çıkarmaya başlıyor konuşma sırasında sonra arama bitiyor. Servise vermek istiyorum. 3 Sorum var şimdi.
  1- Değişim olur mu?
  2- Elimde yedek telefonum yok, bana yedek telefon verirler mi?
  3- Cihazımın servisten gelmesi en fazla kaç gün sürer.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • 1- Muhtemelen değişim olur.
   2- Yedek telefon zor gibi. Nereden satın aldığınıza bağlı..
   3- 30 iş günü içinde kanunen tamir edilip yollamalılar. Yoksa ,
   a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
   b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
   c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
   ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

   seçimlik haklarından birini kullanabilirsiniz.

 72. Merhaba, benim cihazım iphone 6s alalı 5 ay oldu aldığım günden beri kılıfla kullanıyorum ama telefonun kasasında çillenmeye benzer nokta nokta işlenmiş gibi daha doğrusu düşmüş gibi noktalar oluşmaya başladı sanki boya döküyor ve telefonum kendi kendine kapanıyor home tuşu alev atıyor sizce değişim yaparlar mı?

 73. Selamın Aleykum , öncelikle bu sitedeki emeginiz için teşekkürler , 5S cihazım servise verdim 7 gün oldu sms dahi atmadılar cihazımı nasıl kontrol edecegim ? Diger sorum ses açma kısma tuşundan normalinden fazla ses geliyor , orta tuş ta aynı keza , ekran içine çöktü sol tarafı ve kulaklık girişi çalışmıyor son olarakta şarj uzun süre aynı göstergede kalıp birden azalıyor , degişim mi yaparlar onarım mı ?

 74. Merhaba 6s cihazım alalı 11 ay oldu fakat arka kasasında beyaz beyaz noktalar halinde boya atmaları var düşürmedim cihazı sizce göndersem ne sonuç çıkar şimdiden teşekkürler

 75. kolay gelsin fatih bey bende iphone 6s var home tuşu sert basıyor uluslar arası garanti var 1 yıl acaba degişim olurmu bide ekranda kararma var garantiye yolladım

 76. Iphone 5s cihazımda home tuşu bazen sertleşiyor, tuhaf olan soğuk bi ortamda sertleşip sıcak bir ortama geçince home tuşu eski haline geliyor bazen de çıt sesi geliyor basarken ve sanki iki kere basmış gibi oluyor, geçen hafta da kulaklığım çalışmıyordu başka bir telefonda denedim kulaklık çalışıyodu , 2 gün sonra tekrar denedim ve kulaklık çalıştı cihaz daha 2 aylık servise vermeli miyim acaba ?

 77. Merhaba iphone 6 mın otomatik parlaklık kapalı iken ekran parlakliginda düşme oluyordu ama parlaklık sonda oluyor du dün garanti ye yolladım değiştirirler mi

 78. İyi günler. Ben arızalı i phone 6 cihazımı genpa ya verdim. Cihazın arızası giderilemediği için bana sıfır cihaz gönderdiler. Garantisi de sıfırdan başlıyor mu ? Teşekkürler.

 79. Iphone 6s plus home tuşuna hafif basınca oynama oluyor bazen de tuşa basınca çift tıklama sesi çıkıyor gece çekimi de kötü değişim yaparlar mı ?

 80. Merhabalar, öncelikkle yazınız için teşekkür ederim. Benim sorunum Iphone 7 Plus düştü ve camı kırıldı. Apple store gönderdim ve bende hiçbir onay almadan, bana sorulmadan. Cihaz değişimi yapılmış ve 650 tl ödeme yapmazsanız cihazınızı veremiz diyorlar. Bende Tüketici haklarına başvurmak istiyorum çünkü onayım alınmadı. Siz ne önerirsiniz ?

  • Merhaba Caner bey. Bu konuda tüketici yasasına göre mağdur edilmişsiniz. Size sormadan işlem yapmamaları gerekirdi.

   Değeri iki bin Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine, üç bin Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise iki bin Türk Lirası ile üç bin Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur. Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici mahkemelerine başvurulmalıdır.

   (2) Tüketici hakem heyetleri kendilerine yapılan başvuruları gereğini yapmak üzere kabul etmek zorundadır.

   ALO 175 tüketici hattını da aramayı deneyebilirsiniz.

 81. Merhabalar, fatih bey öncelikle iyi çalışmalar 2 sorum olacak size;

  Şebeke Sorunu:
  Mekan, yer farketmeksizin şebeke göstergesi sürekli 2-3 kademeye düşüyor. Telefonu kullanmaya başladığımdan beri sorun devam ediyor.

  Wi-Fi Bağlantı Sorunu:
  Çevredeki ağ isimlerini görebiliyor, kablosuz ağ adının yanında bağlandı ifadesi var. Bağlandıktan kısa bir süre sonra, kendi kendine ağdan atıyor. Farklı ağlara da bağlanmasına rağmen kablosuz bağlanamıyor.

  Not: Çalıştığım Işyerinde aynı telefondan arkadaşımda kullanıyor, onun telefonunda bu şekilde herhangi bir problem olmuyor.

  Yaklaşık 1 ay oldu iPhone 6Plus kullanıyorum turkcellden teşhir ürünü olarak almıştım. Telefonu aldığım günden beri hiçbir şekilde kılıfından çıkartmadım, yinede arka kasasında siyah nokta nokta işlenmiş doğrusu düşmüş gibi noktalar oluşmaya başladı, boya atması var. Düşürmedim nede herhangi biryere vurmadım. Zorlu Center’a mı ? Akasya apple store’ye mi ? gitsem
  ne yapmamı önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum.

  telefonumu sıfırı ile değiştirebilir miyim?

 82. İphone 6 telefonum daha önceden ekran kırıldı ve telefon tamir eden bi yerde yaptırdım ve tekrar kırıldı bu şekilde yaklaşık bir aydan fazla kullanıyordum bu sabah yeni sürüm yuklemek istedim sürüm yüklenirken wifi agindan ayrılmak zorunda kaldım ve telefonum itunes ve kablo isareti şeklinde ekranda birşey çıktı 3 tane telefon tamiri yapan yere gittim sorunum çözülmedi ne
  yapmam lazım tekrar açılması için

  • Cihazınızı PC’ye takın ve iTunes ‘i açın.
   Cihazı bağladıktan sonra, Power ve Home tuşlarına, iTunes’de “Bağlandı” yazısını görene kadar basılı tutun.
   Size sorduğunda “Update-güncelle” ye basın.
   Restore tamamlanınca, gelen ekranları takip ederek, iOS 10 sürümlerinden birini kurun.

   • iyi günler aynı sorunu ben 5s cihazımda yaşadım güncelleme yaparken wifiden ayrıldım ve cihaz aynı sorunu verdi dediğiniz şeyleri ben yaptım olmadı 3 ustaya gösterdim onlarda yapamadı servise gönderdim garantisi daha yeni 5 aylık cihaz sizce değişim olur mu ve değişim olursa 6s verme şansları var mı farkı ödeme şartıyla tabiki

    • merhaba, 6s cihazımı yaklaşık 10 gün önce 10.1.1’e güncellemiştim. bugün durup dururken telefon kapandı ve açılmıyor. ekranda itunes’a bağla işareti çıkıyor. itunes üzerinden güncelleme yaparken sanki USB kablosunu çekmişim gibi iletişimi kesiliyor. 3 kablo ve 2 bilgisayarda denedim. yarın servise vericem bakalım… sonucu yazarım.

 83. İphone 6ımın şarjı %60lardayken birden azalıp kapanıyor sonra şarja taktığımda %20-40 civarlarından başlıyor,bildirimler kısmını arada üsten çekerek açamıyorum düzelmesi için telefonu kapatıp açmam gerekiyor ayrıca bazen donma gerçekleşiyor ve kapama tuşu ve orta tuşa uzun süre basınca telefon baştan başlatılıp düzeliyor sizce yeni cihazla değişim olur mu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum

 84. Merhabalar, fatih bey iyi çalışmalar

  iPhone 6Plus kullanıyorum 1 ay oldu alalı, turkcellden teşhir ürünü olarak almıştım. Telefonu aldığım günden beri hiçbir şekilde kılıfından çıkartmadım, yinede arka kasasında siyah nokta nokta işlenmiş düşmüş gibi noktalar oluşmaya başladı, boya atması var. Düşürmedim ve biryere de vurmadım. yardımlarınızı bekliyorum.

  telefonumu sıfırı ile değiştirebilir miyim ?

 85. Öncelıkle merhaba 3 ay once 6s plus telefon aldım Cihazım arabistandan alınma türkiye kayıtlı ama cihazım ilk aldıgı. Günden bu yana donuyor ve parmak okuyucu bazen okuyor bazen okumuyor 5 s telefonumda var 5sın parmak okuyucusu 6s plus telefonuma göre daha ıyı sınırlerım bozuldu telefonumu servıse goturmeden 1 hafta once elımden dustu sol ust kosede darbe ve ekranım catladı belli bile olmuyor ücretsiz cihaz degişimi saglayabilirmiyim

 86. Merhaba
  Kullanmış olduğum iphone 6 ürünümün ekranın sağ alt köşesinde esneme mevcut. Cihazda düşme veya darbe ezik falan yok. Ayrıca ses açma kapama tuşu yumuşak ve sallanıyor. Touch ıd tuşum basınca takılıyormuş gibi duruyor. Bugun apple servise götürdüm cihazımı değişmek yerine ekranı değiştirmek istediler. Garantim hala devam etmekte cihazımın değişimi bu durumlarda uygun değilmi ?

 87. Merhabalar çok sık şarj sorunu yaşıyorum, kapandığında 1 gün açılmadığı oluyor vs iphone 6 kullanıyorum, değişim yapılabilmesi mümkün müdür sizce?

 88. merhaba. iphone 6 plus kullanıyorum. cihazı suya düşürdüm. buna rağmen hiçbir arıza donma ya da başka hiçbir sıkıntı yok. suya düşeli bir yılı geçti. garantisi devam ediyor. ama cihazın şu an ses açma kapama titreşime alma tuşu çalışmıyor. garantiye yollasam nasıl bir durumla karşılaşırım. sıvı teması olduğu anlaşılır mı? cihazda suyla ilgili hiçbir sıkıntı oluşmadı.

  • Suya teması anlaşılır. Sim kartı kısmında bant var. Renk değiştiriyor suya temas edince. Ama siz sorununuzun suyla ilgili olmadığını, suya düşeli uzun zaman olduğunu belirtin.

 89. Merhaba fatih bey ıphone 5s gold var sarj %20 iken kapanıyor ve açılmıyor ısınma yapıor ve bazı uygulamalarda kasıyor garntisi var gödrrdim değişim yaparlar mı ?

 90. Merhaba Fatih Bey bir sorum olcak iphone 6 kullaniyorum.Gecen hafta sarja taktik telefonu cantanin icine koydum fermuari kapattim.Sarjdan ckardigimda ekran griydi renkler gidip gidip geliodu biraz sıcaktıBiraz soğumasini bekledim sonra reset attim ve düzeldi.Dün sarjda felan degilken telefonu elime aldim onceki gibi gri bulanik goruntu vardı reset attim düzelmedi.Bi sure bekledi reset attim bu sefer acildi.Ama gunde 3 4 defa oluo bu olay .Garantiye vermeyi düsünuyorum ucret isterlermi sizce??

 91. Merhabalar

  iphone 5 telefonum garantiden swap cihazla degistirilmisti. Garantisi bittikten sonra bataryanin cok hizli bitmesinden dolayi yurtdisindan aldigim oem batarya ile degistirdim. Telefon gecen gun elimden dustu ve ekran kirildi. Su anda telefon acilmiyor ve sallayinca icinden bir ses geliyor. Bu durumda yetkili servise gotursem sizce swap cihaz farkini odeyerek yeni cihaz verirler mi? Yoksa ozel servislerden mi cozmek gerekir bu isi? Tesekkurler

 92. Merhaba, 1 hafta önce 6s plus aldım. Telefonu uçak moduna alıp şarja taktım aldığımda kapalıydı telefon reset attım hiç bir değişiklik olmadı aldığım yere götürdüm garantiye yollucaklarını söylediler değişim yaparlar mı?

 93. Mrb. 1.5 yıl önce aldığım ıphone 6 ımın ön kameradan video çektiğimde sesi algılamıyor. Görüntülü arama yaptığımda karşıya ses gitmiyor ve şarjı tam bitmeden kapanma problemi var. Ankarada yaşıyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor istanbula göndermek şart mı şart ise kargo ile olur mu 😉 ? Yardımcı olduğunuz için teşekür ederim şimdiden

 94. İyi günler, iphone 6 kullanıyorum yaklaşık iki üç aydır kendi kendine ses açıp kapıyor ve şarjı doluyken kapanıp ancak on dakika sonra falan açılıyor ve çok fazla donup ekarnda kayma oluyor değişim talep etsem değişim yaparlar mı?

 95. Merhabalar birşey sorcaktım.iphone 5s telefonum gayrettepeye gürgençler servise gitti,süreç olarak değişime gönderilidi sıfır cihaz bekleniyor denildi.Sıfır cihaz zorludan mı isteniyor acaba? Bir de mesaj geldi benim gönderdiğim telefonun imei numarası yazılarak bu imei numaralı telefonunuz kargoya verildi denildi. Sormak istediğim sıfırı gönderilen cihazın imei numarası farklı olması gerekmiyor muydu?

 96. Merhaba Telefonumu Düşürmediğim ve darbe olmadığı halde ekranda beyaz nokta oldu sanırsam ölü piksel sadece açık renklerde görülüyor siyahda yok.
  Garantiye vericem fakat olumlu sonuç alırmıyım yada ne olur ? İyi akşamlar..

 97. İphone 5c cihazım da sıvı teması oldu. Cihaz şuan da çöp gibi birşey. görünüşe bakarsan sıfır gibi cihaz. Garantisi de yeni bitti. Para karşılığında değişim yaparlar mı?

 98. merahabalar, 6s plus telefonum şarzda iken bir anda dumanlar çıktı ve birdaha açılmıyor tahminimce anakarttan kaynaklı bir problem olabilir , cihazımın sağ üst köşesinde ufacık pirinç tanesi kadar eziklik var zorlu centere götürsem problem yaratabilirler mi ? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 99. Selamın aleyküm bende iPhone 6 var home tuşu basmıyor parmak izi de çalışmıyor tuş bozulduğu için ve cihazın sarjdayken servis yok diyor bir müddet sonra garantisinin bitmesine 1 1 buçuk ay falan var garantiye göndercem ama bunun ikisini söylesem sıfırı gelir mi ???

 100. İyi günler fatih bey 5s cihazımın daha 9 ay garantisi var ön kamerasına toz kaçtığı için garantiden ekran değişimi yaptılar fakat ön kameraya tekrar toz girmeye başladı değişim yaparlarmı yoksa yine ekran değişimi mi yaparlar

 101. İyi günler
  Fatih Bey
  4 aydır ıphone 6 kullanıcısıyım.Işıklarda karşıdan karşıya geçerken dengesiz bir şoförün bana çarpması sonucu telefonum elimden düştü ve diğer şeritten geçen araba da üzerinden geçti. Üzerinde cam kırılmazlık olmasına rahmen telefon pert oldu.
  Bir şey yapma şansımız var mı?
  teşekkürler

  • Geçmiş olsun Hüseyin bey. Kırılmazlık testleri 1.6 metreden (en çok) yapılıyor. Sizin olayda üzerindn araba geçmiş. Kırılması normal. Garanti kapsamında işlem yapmazlar. Ama ücretli değişim yaptırabilirseniz avantajlı olur.

 102. Merhabalar; ben i phone 4s cihazımı 10 gün önce servise bıraktım.Servis cihaz takibi sorgulamasında malzeme bekliyor (üreticiden )uyarısı alıyorum bu ne anlama geliyor. yardımcı olabilir misiniz?

 103. İyi günler fatih bey 5s cihazımın daha 9 ay garantisi var ön kamerasına toz kaçtığı için garantiden ekran değişimi yaptılar fakat ön kameraya tekrar toz girmeye başladı değişim yaparlarmı yoksa yine ekran değişimi mi yaparlar..

 104. Merhaba Fatih bey ben 1 yıl önce aldığım iPhone 6 cihazımda yaklaşık 2-3 aydır sorunlar yaşamaya başladım şarjım varken telefon kapanıyor açmaya çalıştığımda şarj işareti çıkıyor fakat bi süre sonra denediğimde aynı şarjla açılıyor telefon bu sorunu sık sık yaşıyorum ayrıca telefonda kasma donma çok fazla ve bazen telefon şarj bile almıyor donuyor sürekli tembelliğimden dolayı garantiye veremedim ve dün telefonum yere düşme sonucu ekranı çatladı çok büyük olmasada belirgin bir şekilde. Zorlu sentıra götürsem ücretsiz değişim yaparlarmı darbe var ama ben bu sorunları telefon düşmeden önce yaşamaya başladım ayrıca arka kısımda ezik göçük yok ama telefonum çok sıkıntılı sinir bozucu bi şekilde donmalar oluyo ne Zaman kapanacağıda hiç belli olmuyor sizce ne yapmalıyım değişim olr mu

  • Merhaba. Şarj varken telefonun kapanması yaygın bir sorun. Genellikle bu soruna yazılımsal diyorlar. Restore edip geri gönderiyorlar. Kasmalar da yazılımsaldır muhtemelen. Ekran çatlaması garanti kapsamında değil. Bence şansınızı deneyin. Ücretli değişim yapabilirler.

 105. Merhaba. Garantisi devam eden 6s kullanıyorum. Telefonun bir takım sorunları var ve garantiye göndermek istiyorum. Sorunum şu. Memuriyet sebebi ile Doğu da küçük bir ilçede görev yapıyorum. Geldiğim yere Ankara ya göndermek istiyorum. Elden teslim mi gerekiyor bunun için. Hangi servise göndermem gerek pek bir bilgim yok. Hangi servis daha rahat telefon değiştirme konusunda. Telefonu 4 aydır kullanıyorum. İkinci El aldım. Yurt dışı cihazı değil.

 106. Merhaba ıphone 6 plus kullanıyorum. garanti kapsamındayım telefonumun sesini yandaki tuşlarla açıp kapatıyorum ama ekranı aşağıdan yukarı kaydırınca ses çizgisi değişmiyor kıstığım zaman açık duruyor ve birini aradığım zaman karşı taraf sesimin derinden geldiğini söylüyor ve beni duymakta güçlük çekiyor ses son ses açık olduğu halde garanti kapsar mı telefon değişimi yapılabilir mi?

 107. Merhaba ben 6s kullanıyorum telefon %60-%70 ler deyken kapanıyordu servise verdim güncelleme yükleyip geri verdiler servis alalı yaklaşık 3 hafta oldu ve yine aynı şekil günde 3-4 kez telefon kapanıyor ve şarja takın şekli çıkıyor. Birde telefon rehberim durduk yere telefon numaraların %90 silindi toplam 9 numara kaldı rehberde tekrar nasıl numaraları bulabilirim? Telefonu tekrar servise verince değişim yaparlar mı acaba ?

  • Merhaba. Şarjı varken kapanma sorunu çok yaşanıyor Bunun için bir yazı yazmıştım:

   http://www.appleuzmani.net/iphone-durup-dururken-kapaniyor-mu/

   Bu konudaki adımları uyguladıktan sonra, sorununuz devam ederse, servise tekrar yollayın. 4 kez aynı nedenle servise gönderilen bir telefonun ya parasını iade etmek zorundalar ya da yenisini vermek zorundalar.
   Silinen numaraları 2 türlü bulabilirsiniz. Ya bilgisayarınızda iTunes yedeği vardır. Buradan yedeğinizi bularak yükleyebilirisniz veya iCloud hesabınızda yedek alınmışsa, icloud’dan bulabilirsiniz.

 108. Merhabalar I Phone 6 kullanıcısıyım. Telefonun garantisi var. Aşırı donma cihazda eğilme ve lens kayması sorunundan servise gönderdim. Cihazda yere düşmeden kaynaklı bir tane ezik varsa yeni cihazla değiştirirler mi yada benden ücret talep ederler mi. Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler.

  • Merhaba. Bertun bu servise ve servis görevlisine bağlı. Sorun düşmeden, sarsıntıdan kaynaklanabilecek bir sorunsa, garanti kapsamında tamir etmeleri zor. Ücret isterler. Ama sorun bilinen, kronik bir sorunsa, düşme ile ilişkilendirmeyeblirler. Bu da servise bağlı birşey. Eğilme, lens kayması fiziksel hasar kaynaklı izlenimi veriyor. Ama donma yazılımsal olabilir. Yeni bir cihaz verip, değişim ücreti istemeleri en yüksek ihtimal olarak görünüyor.

 109. Merhaba İphone 6 kullanıyorum cihazımın telefon görüşmelerimde karşıdan ses gelen yerde sesi çok kısık geliyor ve birde şarjla ilgili problemlerim var diye apple yetkili teknik servisine verdim acaba yenisinimi yollarlar yoksa tamir edilme gibi bir durummu söz konusudur ilginize teşekkkürler…

 110. Merhabalar;
  İphone 5S kullanıcısıyım garantim devam etmekte.
  16 Kasım 2016 da saat 19:00 civarında telefonumun şarjı bitti, eve gittim şarja taktım açıldı ve şebeke kısmında aranıyor dedi biraz bekledim değişen olmadı, Apple sayfasında bulunan yönergeleri uyguladım (uçak modu, ağ ayarları sıfırlama vs..) değişen hiç bir şey olmadı. Telefon ile destek aldım servise göndermem gerektiğini söylediler. Koç sistem yetkili servise arkadaş ile gönderdim teslim alınmış ve forma her yeri darbeli vs. yazılmış ama yinede teslim alınmış. Telefonda destek aldığımda verilen cevap 52 donanım testi yapılacak düzelmez ise format atılır şeklinde idi. Fakat Koç sistemden cevap gelmeyince mail attım dönen cevap ise cihazınızda vuruk var hiç bakmadık 1208 TL istenmekte.
  1 yıl önce Ses girişinin olduğu yerden düşme sonucu darbe aldı. Fakat başıma gelen olay 16.11.2016.
  Cihazdaki Sorunun Teknik birimdekiler düşme/darbe sonucu olup olmadığı anlayabilirler diye düşünüyorum.
  Cihaz hala serviste, maille itiraz ettim, şikayet kaydı oluşturdular. Yedeklerim vs tam fakat kullanacağım cihaz yok. benim gibi mağdur olan çok kişi var sanıyorum.
  Ne yapmam gerekiyor, yardımlarınızı rica ederim.
  İyi çalışmalar.

   • Cevabınız için teşekkürler Fatih Bey,
    bu telefon log atıyor sonuçta, isteseler bakabilirler.
    mahalledeki telefoncu değiller..
    buda bana ders olsun 2013 ten beri iphone kullanıyordum, birdaha kapıdan içeri sokmamak lazım demek..

    • Merhabalar Fatih Bey;
     mutlu son 🙂 Akasya AVM ye gittim telefona yazılım güncellemesi yaptılar telefon eskisinden daha iyi. Darbe kaynaklı olmadığı anlaşıldı.
     hakkımı savundum kazanan ben oldum.

 111. Merhaba Iphone 6s kullanıyorum telefonum suya düştü 1330 tl karşılığında cihaz değişimi yapıcaklar benim merak ettiğim ise servisten şuan için telefonumu işlem yaptırmadan alsam ve daha uygun oldugum zaman maddi açıdan tekrar servise göndersem bu bir defalığa mahsus değişimden 1330 tl verip yararlanabilirmiyim? Yoksa değiştirmeden telefonu alırsam bu hakkımdan mahrum mu olurum şimdiden teşekkürler

 112. Merhaba Fatih bey cihazım iPhone 7 08.11.2016 tarihinde Teknosadan aldım 10.11.2016 tarıhınde telefon kapanıp ana ekran tuşu servise ihtiyacı olabilir uyarısıyla açıldı İstanbul efortek Apple servisine getirdim cihazı rapor yazdılar Teknosaya gidin değişim sağlayın dediler Teknosa değişim yapmadı bende Zorlu Center Apple Store mağazasından randevu aldım 26.11.2016 tarihinde orda değişim sağlanır mı ben değişmesini istiyorum 2 günlük cihaz neden tamir görsün

 113. selamün aleyküm 11 aylık İphone6s kullanıcısıyım dün gece telefonla oynarken ekran bir anda dışardan içeriye dogru hafif hafif kararmaya başladı dokunmatik özelligini kaybetti 1 dakika içindede ekran komple siyah oldu fakat telefon hala çalışıyordu ama ekran yoktu. Troy apple yetkili servisine verdim. durumu ne oldu bilmiyorum 10 gün içinde sonuçlanır dediler. benim sorum ise şu cihazı degişim yaparlarmı yoksa ekran tamirimi yaparlar ? Ayrıca 11 aylık telefonun ekranını degiştirirlerse bu ekranın 1 sene sonra tekrar böyle bir sorun çıkarmıcagını nereden biliyoruz sonuçta telefon işlem gördü. bu durumda iken ben teknik servisten cihazın degişimini talep ediyorum diyebilirmiyim böyle bir hakkım var mıdır ?
  saygılar..

 114. iyi günler 5s kullanıcısıyım ve ilk aldıgım zaman şarj girişinde bişey yoktu telefonu zorlamadım düşürmedigim halde telefon bi şarj alıp almıyodu son günlerde hiç almıyodu garantiye yooladım ne olur sizce

 115. merhaba telefonum ilk başlarda çok güzel şarj alıyodu telefonnu düşermedim ama bi süre sonra telefonum şarj almamaya başladı şarj kablosuna bastırınca şarj alıyodu ve hiç almamaya başladı telefon 5s sizce ne olur fatih bey

 116. Iyi Akşamlar. 4s kullanıcısıyım. Henüz 6 aylık daha garanti süresi var. Cihazımın sol harici hoparlörü durduk yere çalışmamaya başladı. Onun yanında telefon yaklaşık her 20-25 ekran geçişinde bir icould Şifresi soruyor sürekli. Garantiye göndersem nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim ? Şimdiden teşekkürler

 117. Merhaba, öncelikle verdiğiniz için teşekkür ederim.
  2014 Haziran ayında Gürcistan’daki yetkili apple satış mağazasından iphone 5s almıştım. Birkaç kez yere düşürdüm ve ekran hafif yerinden oynamaya başladı, en sonunda sol taraftan pikseller ölmeye başladı. Şu an telefon dokunmatiği de gitti. Ankara’da yaşıyorum. Hangi yetkili servise gitmemi önerirsiniz? Nasıl bir çözüm elde edebilirim?
  Teşekkürler.

 118. Çok Yeni almış olduğum iPhone 7 plus cihazımda video çekerken tıslama var ve resim çekmek için kamerayı açmak istediğimde çok geç açılıyo 6 larda hiç karşılamadım böyle bişeyle.değişim olurmu cihazıma ve bütün iPhone 7 plus lar da olucakmı bu sorunlar.ve değişim yapılması kaç gün sürer telefonsuz kalma ihtimalim varmı

 119. Fatih bey ben ıphone 5s alalı 6 7 ay oluyo telefonumda 1. Si bırını ararken veya aranırken hoporle kenfı kendıne acılıp kapanıyo
  2.si sarj /50 oldugunda telefon kapanıyo ve 30 dakıja sonra acılıyo ben elımdekı telefonu istememekteyım tamır olsa bile aklımda bi şüphe vardır değiştirilmesini istiyorum ne yapılması lazım

 120. iphone 5s şarjı çok çabuk bitiyor ön kamerası bulanık çekiyor arka kamerada siyak siyah iki tane nokta var ve bi uygulamaya girince donuyor 16 ay garanti var götürsem değişim verirlermi ?

 121. Merhaba Fatih bey, i phone 6 kullanicisiyim.telefonumu donma ve gunlerce acilmama , sarj problemi , ekran gecislerinde beyaz bos ekran grorunmesi ve kendi kendine acilip kapanma sorunlari yuzunden garanti suresinin dolmasina 6 gun kala , teknosa araciligi ile servise gonderdim.sizce nasil sonuclanir,bilgilerinizi rica ederim.

 122. telefonla konuşurken ekran karardı birdaha telefon hiç açılmadı daha öncede %40 larda bile batarya boş diye kapandı ne işlem yapılır telefonuma şuan serviste

 123. İ phone 6s telefonum var silver ekranda ses tuşu kısmında ince bi ışık sızması var 2 cm kadar ve telefonun ön kamera çalışmıyor arkadada ölü pixel çok herhangi bir darbe Alınmadı telefon kasasında çizik yok ön ekranda bir kaç tane mevcut Ama onuda ilk çıktığında aldığımda Sivasa cam korumaların gelmemesinden kaynaklı oluşan çizikler Telefon düşmedi bile birde artı olarak %20 de kapanıyordu ara sıra onuda belirttim gönderirken telefonu genpaya yolladım ve Telefonu teste tabii tutmuşlar buraya kadar güzel ama Adamlar telefonu uçak modunda 5 saat bekletip sadece %2 düştüüğünü belirtmiş internet sitesinde bende aradım durumu söyledim ben şarzı çabuk bitiyor demedim telefon şarzı bitmeden kapanıyor dedim .. Applecare merkeze gönderildi ön kameranın düzelmesi için ekra değişmesi gereklidir buna applecare karar verecektir diyor Bu konuda senin daha detaylı bilgin var mı yoksa ben genpaya gidip baya bi kavga edeceğim 3984tl telefon parası öde bu kadar uyduruk baştan sağma işçilik olmaz Pes Doğrusu!! Değişim istedim direk eğer yapılmazsa ben direk tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum .. Yada iade isteyeceğim

  • iPhone 6s’lerde şarjı varken durup dururken kapanma probleminin üretici kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Apple bu hafta bununla ilgili bir duyuru yapmıştı. Böyle telefonların pillerini değiştirmeleri gerekiyor. Genpa’dan memnun olan görmedim. Sıkıntı bir firma. Ama applecare müşteri memnuniyetine daha fazla dikkat eder. Genelde sorunları değişimle çözüyorlar. Umarım istediğiniz gibi olur.

 124. Meraba bende 5simi garntiye yolladım kameradaki toz yüzünden gönderdim kasadki ezikler yüzünden garanti dışı kalmış 1099 tl değişim ücreti istediler apple ı aradım biz servistem fotoğraflarını isteyelim mühendislerimiz bi baksın sonuca göre ya değişim kararı verilir yada verilmez dediler sizce ne olabilir

 125. iyi günler 5s kullanıcısıyım ve ilk aldıgım zaman şarj girişinde bişey yoktu telefonu zorlamadım düşürmedigim halde telefon bi şarj alıp almıyodu son günlerde hiç almıyodu garantiye yooladım ne olur sizce

 126. merhaba, iphone 6 kullanıyorum son 1 haftadır hiç bir wifi ağını gormuyor evdende bağlanamıyorum telefon şarjı varken birden kapanıyor herseyi sıfırladım hala aynı sorun… evkurdan almıştım garantisi var değişim istesem yenisini verirler mi

 127. Fatih bey merhaba, ben dün akşam vodafone bayiinden tarifeye ek sıfır iphone 5s cihaz aldım. Aldıktan sonra cihazı incelerken, arka alt kısımdaki yazıların biraz yamuk olduğunu farkettim. Bu asimetrikliği farketmek için dikkatli bakmaya gerek yok, direkt göze batıyor. Bu arada arkada yazan IMEI no arama ekranındakiyle aynı. Benim sormak istediğim şey şu; operatör üzerinden tarifeye ek aldığım bu cihaz, tamir gördükten sonra piyasaya sürülen bir cihaz olabilir mi ? Veya ” iphone üretim yaparken yazıları yamuk bastı ” gibi bir durumla karşılaştınız mı ?

  • Merhaba, daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Size kullanılmış telefon vermeleri pek ihtimal dahilinde değil. Muhtemelen üretim hatasıdır. Rahatsız oluyorsanız, değişim talep edebilirsiniz.

 128. Fatih bey ben 3ay önce 6s aldım ve suan parmak izi bazen okuyor bazen okumuyor geneldde okumuyor bu cihaza değişim mi verirler eger verirlerse kaç aya elşmde olur

  • Saruhan bey, tamiri mümkün olmayan cihazları değiştiriyorlar. Değiştirme ihtimalleri yüksek. 30 iş günü içinde kanunen işlemi sonuçlandırmalılar. Benim tecrübelerime göre genellikle 2-3 haftada sonuçlandırıyorlar. Ama götürdüğünüz servise, arıza durumuna ve yoğunluğa bağlı.

 129. I Phone 6 kullanıcısıyım. Telefonu servise gönderdim cihazımı değiştirdiler. Gelen cihaz çok farklı görünüyor kasa renk tonu farkı var daha koyu bir cihaz geldi. Bugün ekrana kırılmaz cam taktırmaya götürdüm ordaki adamda telefonun çok farklı dedi. Bunun sebebi nedir? Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

  • Değişim cihazlarında refurbished denilen tamir edilmiş veya sıfırlanmış diyebiliriz cihaz verilebiliyor. Cihazın rengi neydi? Sorun neydi de değişimi kabul ettiler? Değişim için ücret talep ettiler mi?

 130. Merhaba. Ben İPhone 6 kullanıyorum. Telefonumun şarjı bitti bende gece şarja takıp yatmıştım. Sabah kalktığımda şarjdan çıkardım açmaya çalıştım ama açılmadı. Home ve kilit tuşuna aynı anda bastım bir kaç kez ama yine açılmadı. 2017 Marta kadar garanti süresi var. Ayrıca telefonumda çizik ezilme tarzı kullanım hatalarıda yok. Akasyaya götürsem değişim yaparlar mı?

     • Hayır, yarın onu yapmayı düşünüyorum umarım işe yarar ki yaramazsa dediğiniz gibi akasyaya giderim. Siz yukarıdaki sorunlarda 6’nın kapandığını ve açılmadığını ama kasada ezilme vardı sanırım yarı fiyatını almışlardı bende de aynı sorun ama kasada ezilme tarzı şeyler yok sizce ne olur?

 131. Değişim için ücret istemediler. Isınma donma ve lens kayması gibi sorunlardan gönderdim. Rengi silver greydi. Ama renk olarak daha koyu geldi. Çok farklı yani daha önce bende böyle bi rengini görmemiştim.

 132. Merhaba Fatih bey cihazım iPhone 7 08.11.2016 tarihinde Teknosadan aldım 10.11.2016 tarıhınde telefon kapanıp ana ekran tuşu servise ihtiyacı olabilir uyarısıyla açıldı İstanbul efortek Apple servisine getirdim cihazı rapor yazdılar Teknosaya gidin değişim sağlayın dediler Teknosa değişim yapmadı bende Zorlu Center Apple Store mağazasından randevu aldım 26.11.2016 tarihinde orda değişim sağlanır mı ben değişmesini istiyorum 2 günlük cihaz

 133. iPhone 5s cihazım var müzik hoparlörde bazen ses gidiyo recet atıyorum bazen düz düzeliyordu ancak son zamanlar düzelme olmadı ses iyice ağırlaştı ilk aldığım zaman sensöründe sorun vardı şarjı %96 a kadar dolup orda uzun süre duruyo bazen donma da oluyo oyun oynarken ekran döndükten sonra oyundan çıkınca donuyor 3-5 sn civarı acaba değişim olur mu son birşey daha garantiye götürünce cihazın aksesuarlarını da istiyorlarmı kulaklık vs

 134. Merhaba
  Ben 6s kullanıcısıyım 3 aydır telefonumun ekranı durduk yere yazıları büyüyor ve telefonu resetleyip kapatmadan düzelmiyor. Ayrıca mesaj yazıyorum bazen msjı siliyo ve klavye bi süre gelmiyor. Bazen de telefon da donmalar oluyor teknik servis bunun için nasıl bir çözüm yolu izler

 135. İi günler. 1 ay oldu iPhone 7 alalı. Aldığım günden beri şarj aletim fazla ısınıyordu ve şimdi de çalışmaz hale geldi. Şarj aleti de garantiye girer mi?

 136. Merhaba. 7 plus kullanıyorum ve alalı henüz 3 hafta oldu. Orta tuş bazen çok tuhaf basıyor titreşim tüm ekrana yatılıyor. Kimi zaman düzeliyor kimi zaman aynı sorun çıkıyor. Ayrıca titreşimi bisiklet zili gibi. 3 haftalık telefon tamir görmez diye düşünüyorum. Değişim yapar mı?

  • Merhaba. Home tuşunda taptic engine var. Bunu kapatabilirsinz. Ayarlar > Sesler ve haptik ksımından , Sistem haptik kısmını kapatabilirsiniz. Ama kalıcı bir çözüm için garantiye götürmeniz daha uygun olur.

 137. Ben iPhone 6 kullanıyorum. Ekranda bir adet ölü piksel var vetelefonun hoparlöründen bazen ses gelmiyor telefonu kapatıp açmam gerekiyor. Acaba garantiye göndersem değişim olur mu

 138. iPhone 5s cihazım var müzik hoparlörde bazen ses gidiyo recet atıyorum bazen düz düzeliyordu ancak son zamanlar düzelme olmadı ses iyice ağırlaştı ilk aldığım zaman sensöründe sorun vardı şarjı %96 a kadar dolup orda uzun süre duruyo bazen donma da oluyo oyun oynarken ekran döndükten sonra oyundan çıkınca donuyor 3-5 sn civarı acaba değişim olur mu son birşey daha garantiye götürünce cihazın aksesuarlarını da istiyorlarmı kulaklık şarj aleti vs

 139. Merhaba. İphone 6 plus kullanıyorum. Wifi soluk gri renginde, açılmıyor. İnternette yazılan çözümleri denedim fakat bir işe yaramadı. Servise yollarsam değişim yaparlar mı acaba? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 140. Merhaba hocam. Ben iphone 5s kullanıyorum. Yaklaşık 3-4 gün önce telefonumu garantiye yolladım. Telefonumda birçok sorun var. Mesela telefonu ilk aldığımdan beri bluetoothu çalışmıyor. Telefonun ekranı bi anda kararıyor ama biri arayınca ses geliyor. Klavyem çok yavaşladı. Yaklaşık 5-10 sn sonra algılıyor. Sürekli hata veriyor. Sizce telefon değişimi olur mu? Ve bu telefon değişimi okursa kulaklık şarj aleti vs. bulunu mu?

   • Ben Konya’da yaşıyorum. Konya’da olan servise yollayacaktım. Ama memnun olunmadığını duydum. O yüzden İstanbul’a gönderdim. Telefoncuya sorduğumda kulaklığa ve şarj aletine gerek olmadığını zaten değiştirirlerse yanında vereceklerini söylediler. O yüzden onları göndermedim. Göndermediğim için şarj aleti ve kulaklık vermezler mi?

 141. merhaba abi henüz 1 ay önce 6s aldım bi gün içinde herhangi bir belirti vermeden kitlenme sorunu olustu. sarjı dolu olmasına ragmen kapanıyor acılmıyor 5 6 dakika sonra hiçbirsey olmamıs gibi kaldıgı sarjda devam ediyor açma tusuna basınca sanki hiç kapanmamıs gibi kilit ekranında devam ediyor bu durum sıklasınca hemen garantıye gönderdim sizce degişim olur mu

 142. Fatih bey iPhone 6 kullanıyorum ön kameramda kayma olduğu tespit edildi İstanbul’a gönderilen cihazım ekran değişimi ile geri geldi böyle bir durum mevcutmudur kullanıcı hatası yok

 143. merhaba aldığım ilk gün açtığım iphone 7 daha her parcasına dahi dokunmadan jelatiniyle beraber iken sessize alma tuşunun arızalı olduğunu farkettim genpaya geri yolladım servise teslim ettim kutusuyla her şeyi ile verdim daha ilk günü cihazin neyse şimdi haftaya pazartesi bana sıfır cihaz vermelerini istiyorum swap veya refurbished tamir edilmiş cihaz istemiyorum napmam lazım beni 1 hafta beklettiler iade sürem bitmişmidir ?

  • Merhaba, Emirhan 14 günlük iade süresi, cihazı teslim edene kadardır. Bundan sonra yenisini vermeliler. Swap veya refurbished gönderemezler. Ama siz yine de uyanık olun sonuçta genpa’dan bahsediyoruz.

 144. Merhabalar iPhone 6 kullanıyorum son kullanılan sekmeleri kapatırken ekran gidip geliyor msj yazarken bazen msj siliniyor,bazen de telefon donuyor sizce garantiye göndermem mantıklı olur mu garanti süresinin bitmesine 2 ay kaldı birde cihaz değişimi olur mu

 145. Merhaba, ben 30 ekimde teknosa’dan ıphone 7 aldım ancak telefon kendi kendine açılıp kapanıyor tüm tuşları devre dışı kalıyordu sessize aldığımda da telefon seslideydi vs bu tarz sorunlarla telefonu 13 kasımda servise yolladım ve değişim talep ettim ancak telefon güncelleme yapılarak elime ulaştı ancak düzelmemişti bu sefer siyah ekran vermeye başladı ve en sonunda kendi kendine hiç düzelmemek üzere dondu dün tekrar servise yolladım ve bu sefer kesinlikle değişim istedim. Sizce değişim olur mu? sıfır telefonu kullanamadan servise mi yollayacağım böyle sürekli…

 146. Merhaba 6 plus kullanıcısıyım cihazda ses gelip gitmesinde sıkıntı var bide bazen donma oluyor ama gecen hafta cihazı düşürdüm ve ekranda tırnak kadar çatlak olustu bi kaç ufak ezik var bide garantide sis olayına bakarlarmi bide garanti bakmak için fatura istiyormu 2 ay garanti var

 147. Bugün zorlu center apple store’a gittim.(04.12.2016) Ekranın sağ üst köşesi esnediği için arka kameraya toz girmişti. İlk önce ekran değişimi diye incelenmeye götürüldü fakat ekran değişimi sonucunda tekrar toz alacağı göz önüne alınarak yeni bir telefon istenildi. Garanti kapsamında.. Müşteri memnuniyetleri iyi, muhabbet kurup samimi bir ortam yakalamaya çalısıyorlar fakat artık gereksiz bir samimiyet başladığını görüyorum…

 148. Merhaba iyi aksamlar turk telekomdan aldigim 6s cihazim var ekranda sol ustte biraz karanlik bolge ve 2 3 adet olu piksel var dokunmada bazen algilamiyor servise gondericem ama sonuc ne olur bide zaman ne kadar surer acaba

 149. Mrblar benim 6sim var kesinlikle darbe cizik yok aldigim gunki gibi dusmedi bile fakat birgun ceybimde titremeler sonucu cikarip baktim kendi kendine sessiz sesliye al birakyapmaya basladi sonra gokkusagi seklinde ekran geldi bende reset attim kapandi 5 dk bir sure sora acildi daha onceden isinma problemi baya vardi onemsemedim karsi tarafa ses gitmiyor kapatip tekrar arayinca gidiyor sarj takilinca titresim takili kalma yapti sarj hemen bitme kilit ekrani acilinca saniyelik ekran kararma videoda yan cevirince videoda yarim goruntu kaybi klavye agir acilmasi gibi bir cok sorun cikartmaya basladi adanada bir apple servise vericem garantim devam ediyor ama servisler icin yapilan kotu yorumlar gozumu korkuttu ne yapacagim bilmiyorum sizce bu problemler sonucu ne olur degisim yapilirmi ve sizce hangi servise vermeliyim lutfen cevaplarsaniz sevinirim

 150. Yazilim uzaktan baglanti sayesinde yapildi telefon sifirlandi ios 10 gene yuklendi ama sorunlar devam ediyor adana pupayi onerdi appledeki danisman orasi resmi degilmi ? Bide bu sebeblerden yeni 0 cihaz vermezlermi ?

 151. İyi akşamlar yaklaşık bir saat önce 6s cihazımı teknik servise verdim sebebi cihazın şarjı olmasın rağmen yokmuş gibi göstermesi tekrar açmaya çalıştığımda ise 5 saniye kadar durup kapanmasıydı sizce batarya mı değişir yoksa cihaz mı ? Şimdiden teşekkürler

 152. Merhaba fatih bey 2 ay önce iphone 6 aldım birden kapandı açılmadı format denedim gene açılmadı elmdeydi telefon ekran dondu siyah beyaz oldu ve kapandı birdaha da açılmadı istanbul zorlu center a gönderdik diyolar sizce sonuç ne olur ne bi sıvı temas ne de darbe yok eminim

 153. Bende İPhone 6 kullanıcısıyım telefonu aldıktan sonra telefonla konuşurken karşıya ses gitmiyordu telefonun şarjı %60 dayken telefon kapanıyordu pupa bilişime yolladim onlarda apple onarım merkezine yolladılar cihaz değişimi oldu ve cihazimda inanılmaz hasarlar vardı kasası eziklerle doluydu çizik baya vardı hiç ucret talep etmeden direk cihazi değiştiler

 154. Telefonum bir kaza sonucu bukuldu ve ucretle onarim talep ettik kabul ettiler ucreti yolladik internetten onarim durumuna baktigimda cihazinizi magzadan teslim alabilirsiniz yaziyor fakat 1 Aralikta gittim daha gelmedigini soylediler 1hafta gecti aradan hayla gelmedi alt tarafi sifir cihaz yollamiyacaklarmi neden bu kadar bekletiyorlar daha ne kadar bekleyecegim ?

 155. Fatih Bey merhaba. 1 aralıkta iphone 7 cihazını özel bir firmadan aldım. ilk günün sabahında şarjım 100 iken çıkardım ve telefonda hiç bir şey yapmadım. tam 3 saat sonra %76 olduğunu görünce şok oldum. ikinci günün gecesinde de kilit tuşu içeri göçtü ve kullanılamaz hale geldi. servisi aradığımda beni en yakın apple servisine yönlendirdiler. ilk apple tecrübemde 2 de 0 başlamak çok üzücü. ayın 3 ünde servise verdim ve haber bekliyorum. sizce öngörünüz nedir? değişim vs?

 156. merhaba.yeni aldıgım telefonum malesef ki bilemediğim bi sorun yuzunden kasası yamuldu ve acılmamaya basladı.cihaz 1 aylık.apple stora goturdugumde kasasında ekranında hıc bır yerınde çizik dahi olmayan telefonuma 1200 tl karsılıgında değişim talebınde bulundular.ben ise telefonun kalıtesizliğini öne surerek reddettim.sosyal medyada bu cebinde yamulma mevzusunu yasayan bırtek ben değilim onu ogrenmıs oldum arastırırken.calısanlarla aramızda yasanan arbededen oturu birine telefonu fırlattım ve halıyle cizik dahi olmayan telefonumun kasasında yamulmanın yanında deforme meydana geldı.bu olay 30 kasım 2016 da akasya avm de yasandı.burda yasanan olayda apple ye ait tabletleri sinirden fırlattım saga sola.daha sonra musteri temsilcileri ile gorustum ve bu sefer de zorlu center stora yolladılar benı.ordakı yetkılı de ımeı numarasından bakarken tabletin ekranında akasya avm de yasamıs oldugum durum ekranda gozukuyor.bu konuda nasıl bı yol izlenir acaba.tuketici hakları bu konuda malesef ki cok pasif durumdalar daha önce tecrube ile sabitlendi bu.bu değişim olayı 1200 tl karsılıgında kvk genpa dan yapılabılır mı.yoksa tek yol apple stor mu?? tesekkurler

 157. Fatih hocam merhaba İphone 5s cihazım var soğuk havalarda şarjım düşüyor %30-40 olmasına rağmen direkt kendini kapatıyor. Şarj göstergesi çıkıyor sıcak ortamda geri geliyor. Pupa teknik servise gönderdim bu şikayet ile ve sonucu testlerden başarılı bir şekilde geçmiştir mikrofon, hoparlör, kulaklık kısımları temizlenmiştir cihaz stabil durumdadır. 5 günde geri yolladılar yine aynı sorunu yaşıyorum ne yapmam gerek sizin görüşünüz nedir?

 158. Meraba iyi günler telefonumu şarja takarken sorun yaşıyorum bi alıypr gösteriyor bi almıyor üst üste öyle yapıyor bazende sıkıntısız alıyor şarjı tam bastırmadım mı almıyor donma var değişim olur mu cihas 6 Plus şimdiden teşekkürler

 159. Benim iPhone 6 marka telefonumun ön kamerasında sorun var. Bulanık çekiyor. Ekranda herhangi bir çizik yok. Telefonun herhangi bir eziği çiziği yok. Sadece üstünde çok ufak bir çizik var oda cebime koyup çıkarırken oldu. Daha 1.5 yıl garantisi var garantiye göndersem değişim yaparlar mı

  • Ön kamerasının bulanık çekmesi garanti kapsamında tamirat gerektirir. Tabii düşme sonucunda oluşmadıysa. Değişim teklif edebilirler. Sonucu haber verirseniz memnun oluruz.

 160. merhabalar telefonum yaklaşık 1yıllık falan yere düştü ve ekranı kırıldı ekran kıırılmadan önce hiçbir sorun yoktu ama düştükten sonra sesinde wifide oparötör çekmesinde ve sarjda sorun yaşıyorum değşim olur mu ne önerirsiniz

 161. İyi günler, İphone 6 cihazımın garanti süresi doldu, ekranı kırıldı, ses açma tuşunda problem var ve ısınma sorunu yaşıyorum, yetkili servis ücret karşılığında telefonumu değiştire bilir miyim ? Teşekkürler.

  • Ahmet bey garanti süresi dolduğu için cihaz değişimi ücretli de olsa yapmaları zor. Ekran kırılmasını ve varsa diğer sorunları özel servislerimizde uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Bunun için teknik servis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   • Anlıyorum ben Konyadayım burda servisiniz varmı ? Birde değiştirdiğiniz ekranlar orijinal mi acaba? Çünkü daha önce 5s ekranımı değiştirmiştim orijinal olmadığı için randuman alamadım.

 162. Fatih bey merhaba daha önce de yazmıştım fakat bir sorum var. Iphone 6 yi 2 ay önce almıştım ve birden dönüp siyah beyaz çizgiler çıkıp kapanıp birdaha açılmamisti telefon bana zorlu center a gönderdik demişlerdi telefonla görüştüm şimdi aldığım yer ile akasya ya gönderdik cihaza müdahale edemediler zorlu center a gitmesi gerekiyo dediler siz gönderin dedim musteri girişi istiyorlarfalan dedi . sırf Iphone mi bul kapatamdigimicin benim gönderme gerekiyormuş cihaz değişimi olabilir dedi muhtemelen ana kartta sorun vardır dedi sizce doğruluk payı nedir

 163. Fatih bey merhaba benim sorum şu iphone se normalde suya dayanıklı olması gerekiyor ve ben bunu yanlışlıkla suya düşürdüm ve teknik servisi arayıp durumu söylediğimizde bize 20 gün teknik serviste kalır büyük ihtimal iphonun %20 sini ödeyerek size yeni cihaz verirler dedi yani 320 tl ödeyerek bize yenisini yollayacaklarmış ama biraz da onların suçu var vihaz yaklaşık 5 saniye suda kaldı ve sudan alır almaz ekranın karardığını gördüm sizce ne olur tecrübelerinize dayanarak söylermisiniz bide sıfır cihaz gelirse yeni kutuyla filan mı geliyor yani kulaklığı şarj cihazı vb veriyorlarmı yoksa direk eski kutuya havalı poşete sarıp gelişi güzel koyuyolarmı ayrıyetten bir sorum daha olacak

  ben biyerde okumuştum bu gönderilen sıfır cihazlar hemen bozuluyomuş ve gönderilen cihazları eskiden bizim gibi kişilerin gönderdiği cihazları tamir edip öyle yolluyorlarmış doğrrumu böyle bişey olabilirmi başka arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim herkese kolay gelsin iyi akşamlar.

  • Caner bey geçmiş olsun. Ben bildiğim kadarıyla cevaplayım.
   1- Suya düşme garanti kapsamında değildir. Bu yüzden sizden para istiyorlar. 320 TL gayet iyi bir fiyat.
   2- Yeni cihaz gelirse kutulu olarak aksesuarlarıyla geliyor.
   3- Gönderilen cihaz sıfır olarak geliyor. Daha önce kullanılmamış. Refurbished denilen tamir cihazlarını bu isimle satıyorlar.

     • Caner bey onlar bu işin uzmanı. Birşey demeseniz bile sorunun ne olduğunu 1 metreden anlarlar. Umarım değişim yaparlar. İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim. Sonucu buradan bildirirseniz başka arkadaşlara da lazım olabilir.

     • bide şunu söylemem gerek siteniz gerçekten güzel ve baktığım zamna herkese bolca yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bundan sonra ben bu sitedeyim bırakmam burayı çok sevdim 😀 çok başarılısınız tebrikler

      teşekkür ederim herşey için

   • ha bide şunu unuttum ben türkcelle aylık 10 tl fazla vereerek ekran kasgosu yaptırdım bunun bana bir artısı olurmu değişim esnasında

    bide bu sorun için cihazı değiştirirlermi ?

 164. merhaba fatih bey. benim iphone 6 s var.
  1- %30 da telefon kapanıyor.belirli bir süre sonra açtığımda açılıyor.
  2- telefon çabuk ısınıyor.
  3- hoparlörü sanırım patlak. arada cazır cuzur ses çıkartıyor yüksek sesle.
  4- arada bir ise kulaklık moduna geçiyor.Karşı aramada ne benim sesim gidiyor ne de karşıdakide kişinin sesini alıyorum sessizden genele alıyorum ama yine de ses açma kısma düğmesine bastığımda kulaklık yazıyor ses yüksekliği yerine
  Sizce cihaz değişimi yapar mı ?
  TEŞEKKÜRLER..

  • Aynı sorunları olan bir çok kişide cihaz değişimi yaptılar. Önce bir güncelleme yapıp gönderiyorlar. Sorun devam ediyorsa ve siz de yılmayıp tekrar servise gidiyorsanız değişim yapıyorlar. Servisten servise değişiyor tabii.

 165. Merhabalar herkes soru sormuş bende tecrübemi anlatayım. Iphone 6 64GB telefonumu çoğu kez düşürdüm çok sert düştüğü zamanlarda oldu ancak kılıf sayesinde çok şükür çizik hiç yoktu ancak ekranda ileri derecede esneklik ve yamukluk vardı KVK Teknik Servisine gönderdim. Değerlendireceklerini söylediler. 1 Hafta oldu değişim haberi geldi yarın gidip yeni telefonumu alacağım inşAllah… 🙂 Değişim yapınca adaptör+kulaklıkvs. yenisi geliyor mu

  • Ali merhaba. Garanti kapsamındadır: ” (“Apple”) orijinal ambalajındaki Apple markalı donanım ürünü ve Apple markalı aksesuarları (“Apple Ürünü”) için Apple tarafından yayımlanan kullanıcı kılavuzlarına, teknik özelliklere ve diğer Apple Ürünü kılavuzlarına uygun olarak normal koşullarda kullanılmaları durumunda, son kullanıcı tarafından Türkiye’deki perakende satış noktasından satın alınma tarihlerinden itibaren İKİ (2) YIL süreyle malzeme ve işçilik hatalarına karşı (“Garanti Süresi”) sağlar.”

 166. Fatih bey yaklaşık 3 4 ay önce amerikadan aldığım 6s plus cihazım bir anda göçtü ekran çizgi çizgi oldu ekran ışığı ile çizgiler yanıp sonmeye başladı ve kitlendi bursa servisine yolladım cihaz A1634 modeliymis değişim yapmazlar uluslararası garantisi türkiye de geçmez falan demişler nedir bu durum ne yapmam gerek yardiminiza ihtiyacım var teşekkürler

   • Bu arada Apple uluslararası garanti sözleşmesinde şöyle yazar:
    “Apple Ürününün satın alındığı ülkeden başka bir ülkede servis talep edildiğinde servis seçenekleri sınırlı olabilir. Söz konusu ülkede Apple Ürünü için servis mevcut olmaması halinde, Apple gönderim ve hizmet için ortaya çıkabilecek ek ücretleri servis sağlamadan önce size bildirecektir.”
    Yani Amerika’ya yollamak isterseniz, size ek ücretleri bildirmek zorundalar.

 167. ıphone 7 aldım ve 3 haftalık cihazın ahize kısmından ses gelmemeye başladı servicse gittiğimde telefonumu sıfırladılar ses gelmeye başladı fakat cızırtılıydı değişim talep ettim ve 3 güne kadar döneceklerini bildirdiler sonuç beklemedeyim sizce sonuç ne olur ??

 168. merhabalar ben iphone 6s kullanıcısıyım cihaz yaklasık 6 aylk pıl % 20 – %30 da iken cihaz kapanıyor. 1 kez garantıye gonderdım aynı sorunla onarım yapıldı. ancak aynı sorun yine ortaya cıktı. 2. kez gonderırsem cihaz değişimi vb. bişey olurmu?

 169. 5 aylık iphone 6s cihazımda ekranın ortasında beyaz minik bir nokta var bulundugum yerdeki apple servisine bıraktım onl,ne olarak cihazın durumu kontrol ettiğimde

  TEST EDİLDİ İPHONE GÖRÜNTÜ KALİTESİ SORUNU EKRAN ORTA KISIMINDA BEYAZ LEKE GÖRÜLÜYOR APPLE ONARIM MERKEZİNE GÖNDERİMİ YAPILACAK diye bi uyarı cıkıyor

 170. iphone 5s birden kapandı açılmıyor turcelden aldığım için turkcele götürdüm onlarda genpaya vermişler telefonun kasasında ufak tefek darbeler vardı ama darbelerden dolayı olmadı iphone kullananlara sordum anakart yanmıştır diorlar ve darbelerden dolayı anakart yanmazmış eğer kullanıcı hatası derlerse nereye şikayet edebilirim
  telefonu yapıpmı gönderirler
  ücretsiz değişimmi olur
  kullanıcı hatasımı derler

 171. Merhabalr, ben iPhone 7 cihazımı Fransadan getirttim. Kayıt işlemleri esnasında ekranın sol kısmında oynama olduğunu fark ettim, işlemleri bitirdikten sonra birkaç telefoncuya göstedim ve üretim hatası olduğunu düşündük. Yetkili servise götürdüm onlar da sorunu fark etmişler ve apple onarım servisine göndermişler. Sorum şu; sizce değişim mi olur yoksa tamir mi ederler? Bayağı uzun oldu fakat çok merak ediyorum.

 172. İphone 6s kullanıyorum alalı 3 ay oldu fakat ekranda takılmalar oluyor assistive touch da takılmalar oluyor 1 defa düşürdüm sağ üst köşesinde ufak bir ezik var garanti kapsamına girer mi değişim olur mu?ve birde şarjım % 15 deyken telefon kapanıyo açılmıyor

  • Sorun düşme kaynaklı değilse garanti kapsamında tamir olur. 6s’lerde tamir programı başlatıldı. %15 de kapanıyorsa, telefonunuz sorunlu olabilir. Hızlı bir şekilde ;
   telefonu açıp kapatın olmuyorsa, ayarları sıfırlayın, olmuyorsa güncelleme yapın. Sorun çözülmezse servise götürün.

 173. fatih bey tekrardan mehaba benim cihazim iphone se 2 gun once size soylemistim ve simdi kvk ya gitti cihaz ama internetteki videolara gore her kvk cihazinda sorun oluyormus cok onemsizlermis ilgilenmiyorlarmis simdi beni arayip yaptik deseler ve bu sorun hala devam ediyo olsa ben telefonumu apple store a goturebilirmiyim sıkıntı olurmu

  demek istedigm su turkcellin servisine gittiginde onlar icini aciyor ve yapip gonderiyolar sofum devam etse ben bu cihazi apple goturebilirmiyim yani apple sen bu cihazi baska teknik serviste açtirmisşin ben bunu yapmam dermi ?

 174. 6 plus da donma ısınma ve telefonda konuşurken kapanıyordu garantiye götürücekim fakat götüremeden ekranım kırıldı. garantiye girmediğini ve 520 tl ye değiştirebilceklerini söylediler. buraya kadar tamam fakat garanti kapsamına giren sorunları kırılma ile mi değerlendiriyor? onarım yaptırdıktan sonra mı garaniye vermeliyim? onarımdan sonra o sorunlarda swap cihaz verdiler diyelim ek ücret ödemem gerekiyor mu?

  • Şimdi tek tek ele alalım. Ekran kırılması garanti kapsamında tamir edilmiyor. Bu yüzden sizden para istemişler.
   Isınma ve kapanma problemi ise genellikle yazılım güncellemesi ile düzeltiliyor. Bu işlemleri yapıp size aynı telefonu gönderebilirler. Farklı bir telefon (swap) gönderirlerse ekstra bir ücret almamaları gerekir. Çünkü ısınma ve kapanma problemi garanti kapsamındadır.

 175. Ben de telefonumu 9 ay önce falan kvk dan aldım birden şarj problemi yaşamaya başladım yüzde yüz doldurduktan sonra elime alıp biraz gezince bile hemen düşüyor bir anda yüzde kırk falan sonra kapanıyor telefon şuan pupa servisine verdim telefonu sizce nasıl bir çözüm bulurlar ?

 176. Telefonum 6s. Alalı daha bir yıl olmadı. Şarjım %50 ve altına düştüğünde kendi kendine kapanıyor şarj etme uyarısı gösteriyor. Şarja takılıyorum açılıyor ve kapanmadan önceki şarj yüzdesinden dolmaya devam ediyor. Her zaman olan bir şey değil ama 10-15 kez karşılaştım bu sorunla. Birkaç gün önce telefonu düşürdüğüm için kulaklık girişinin yanı zedelendi, boyası biraz söküldü. Turkcell’den almıştım. Ne yapmalıyım sizce? Ek bir ücret talep ederler mi?

 177. Merhaba geçen yıl 15 tatilde aldım telefonumu. Daha bir yıl olmadı. Şarjım %40-%30 olduğunda kapanıyor. Yeniden başlatıyorum açılıyor. Bazen de şarj işareti gözüküyor ekranda şarja takıyorum açılıyor. Yaklaşık üç aydır bu sorunla karşılaşıyorum bundan öncesinde bir şey yoktu. Kullanıcı hatası olmadığını düşünüyorum. Düşürme kaynaklı telefonun kulaklık giriş kısmının yanında ve hoparlörün yanında boya sökülmesi var zedelendi. Sizce ne yapmalıyım? Ek bir ücret isterler mi? Telefon garantiye gönderilirse gelene dek bir telefon verirler mi? Ya da telefon değişimi yaparlar mı? Gelen telefonun sıfır mı yoksa tamir sonrası gönderilen refurbished telefonlardan olup olmadığını nasıl anlayacağım? Henüz hiç garantiye göndermedim güncelleme yapıp geri göndersinler istemiyorum. Telefon değişimi yaparlar mı kesin? Telefonu Turkcell’den aldım bu arada.

  • Merhaba Gizem/Gözde hanım,
   1- 6 ve 6s’lerin batarya sorunu var.Değiştirmeye meyilliler.
   2- Telefonunuzu güncellediniz mi? Sıfırlama, dfu mod gibi yöntemleri denediniz mi?
   3- Sorun cihazdan kaynaklanıyorsa, düşme sebebi ile mi oldu servis anlar. Düşme sebebi ile derlerse ücret alırlar. Değişim de olsa ücretli olur.
   4- Değişim cihazı gelirse refurbished olup olmadığını anlamanın bir yolu yok. Belki garanti sorgulamadan olabilir ama olmuyor diye biliyorum. Ama zaten refurbished gönderemezler. Swap gönderirler.
   5- Kesin şu olur bu olur demek mümkün değil. Sorunun kaynağına, servise göre sonuç değişir.

 178. merhabalar telefonumu dusurdum görüntüde çizgiler oldu kasa acıldı ,ekranı bıraz kapattıgımda görüntü yerine gelıyodu, tekrar ekranın kenarına bastırıp acıcagımda fazla baskı yapmısım görüntü tamamen gitti.
  telefon a1549 model turkıye garantısı yok apple a gotursem degıstırırler mı gene yoksa dısarda yaptırmalımıyım telefonu

 179. Merhaba garanti kapsaminda cihaz degisimi yapilan cihazda da sorun cikti. Yani alacagim cihaz kendi aldigimla bielikte 3. Cihaz .cihaz degisimi konusunda sikinti olmadi fakat ilk aldigim telefonunngaranti suresi bitiyor. Yebi cihazla garanti suresi sifirlaniyor mu ?

 180. merhaba beyfendi öncelikle verdiginiz hizmet için teşekkürler

  apple 7 cihazım alalı 1 ay oldu ve watssapp instagram facebook bildirimleri geç geliyor bazen 10 dk sonra bazen de uygulamaya girince geliyor sadece sadece sağ alt köşede nokta kadar biz ezik gibi bişey derin degil değişime girer mi

 181. cihazım ekran toz almasından dolayı garantiye gitti şuan değişim vermişler yani appleden onay bekliyor daha 3 aylık cihaz iade etme şansım var mı sizce sonuçta ayıplı olduğunu kabul ettiler ?

  • Ayıplı mal maddesi(8. madde)

   Cihazın size anlatılan özellikleri ile size gönderilen cihazın özellikleri uymuyorsa, bu ayıplı mal kategorisine girer. Yine kutusundan eksik malzeme çıkması da bu kategoride.

   Satıcı, malı satış sözleşmesine uygun olarak tüketiciye teslim etmekle yükümlüdür. (Madde 9)

   Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

   (2) Tüketicinin, sözleşmenin kurulduğu tarihte ayıptan haberdar olduğu veya haberdar olmasının kendisinden beklendiği hâllerde, sözleşmeye aykırılık söz konusu olmaz. Bunların dışındaki ayıplara karşı tüketicinin seçimlik hakları saklıdır.

   (3) Satışa sunulacak ayıplı mal üzerine ya da ambalajına, üretici, ithalatçı veya satıcı tarafından tüketicinin kolaylıkla okuyabileceği şekilde malın ayıbına ilişkin açıklayıcı bilgiyi içeren bir etiket konulur. Bu etiketin tüketiciye verilmesi veya ayıba ilişkin açıklayıcı bilginin tüketiciye verilen fatura, fiş veya satış belgesi üzerinde açıkça gösterilmesi zorunludur.

   Peki ayıplı mal olduğu anlaşılırsa, neler yapılmalı?

   ayipli-mal

   Madde 11- Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

   a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
   b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
   c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
   ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

   seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

   Daha ayrıntılı bilgi için: http://www.appleuzmani.net/garantili-urunlerin-tamir-suresi-onarim-ve-iade-sureci-cep-telefonu-ve-digerleri/

 182. Iyi günler benim telefonum da ölu piksel vardi teleservice e gönderdim yeni swap cihaz gönderildi. Ama gönderilen cihazda yine ölü piksel ve soğukta home tuşundan değisik ses geliyor tekrar gönderdim aldigim yer vasıtasıyla bu sefer başarı servise göndermisler ancak köşesinde darbe var az seviyede sizce sıkınti olur mu yeniden sıfır cihaz alabilir miyim ?

  • Ölü piksel olması düşme ile alakalı olamaz. Bu yüzden buna dayanarak, değişim yapmalılar. Sonucu bildirir misiniz? Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için faydalı olacaktır.

  • Bu cihazımı Başarı izmire gönderdim 1 hafta önce onlarda Apple Onarım Merkezi diye bir yere göndermişler onlarda dün kayıta almışlar anlamadım mevzuyu bu işlem ne kadar sürer daha 1 hafta 1 gün oldu cihazım daha kargolarda geziyor bu kadar zor olmamalı ölü piksel ve home tuşu bozukluğu. Ayrica apple onarım merkezi neresi kimin bi bilginiz var mı

 183. ben 6s kullanıyorum. geçen gün çok kasma yaptığı donduğu ve hafızası dolduğu için sıfırladım. ama sıfırladıktan snra uygulama inmiyor ana ekranda bekleniyor yazısı çıkıyor. ve çeşitli srunlar vardı yenisiyle değiştirirler mi ?

 184. Merhaba Fatih bey size bi sorum olucak nolur görünce bi cevap verirseniz çok sevinirim ben daha yeni 6 plus kullanıyorum ama dokunmatikde sorunlar çıkmaya başladı ekranın üstünde giri çizgiler falan dokunmatik gidiyor ekranın sol üst kısmına biraz bastırınca geri geliyor ama bazen çok geçde geliyor iyice Canımı sıkmaya başladı bu olay apple aradım getirin gönderelim cihazınızın garantisi hala var dedi bazı yerler sıfır değişim falan olur yazmış bu sıkıntıya ama ben bide size sormak istedim ha bide cihazın üst kısmında biraz darbe var ama genel olarak cihazın kozmetiği iyi konumda bide ses kısma açma butonunu aşağıya indiriyorum geri yukarı kalkıyo kendi kendine sessize alamamıyorum 2 güne vercem cihazı garantiye ama vuruklar yüzünden garanti dışı kalır mı veya garantiden ne ile sonuçlanır bide son olarak ekranın sensörü çalımıyor konuşurken ekran hep açık kalıyor ??

  • Hasan bey merhaba. Sorunlardan anladığım kadarıyla bir hayli darbe yemiş bir telefon. Garanti kapsamında tamir etmeleri çok düşük bir ihtimal. Ama bazen duyuyoruz hiçbir şey demeden değişim bile yapabiliyorlar.

 185. Fazla yok o kadar Fatih bey 4 tane 5 tane vuruğu var sol üstte o kadar camında arka kasada çizik dahi Yok he bide ısı uyarısı verdi 2 defa pazar günü versem en geç ne zaman sonuç alırım sıfırı onaylanırsa kutu fatura olmazsa onlarda sadece cihazımı verirler bana ?

 186. merhaba benim telefonumdada sessiz tuşu bozuldu sessize almıyor telefonu bide şarjı %60 da kapanıyor 30-45 saniye arasında tekrar açılıyor telefon son olarakda ahizeden çok az ses geliyor sizce garantiye versem değişim olurmu? bu arada telefon iphone 6 yaklaşık 1 yıllık kılcal çiziklerde var

   • bu arada telefonu servise verdim internetten servis durumunu sorguladığımda “İNCELENDİ TEST EDİLDİ IPHONE ZİL SESSİZ ANAHTARI SORUNLU FACETIME ÖN KAMERADA KAYMA MEVCUT GARANTİ KAPSAMINDA YENİ CİHAZ İLE DEĞİŞECEK, Servis Durumu: YENİ CİHAZ ŞİPARİŞ EDİLDİ BEKLENİYOR (Apple ‘dan)” diyor acaba bana refurbished mi verecekler yoksa 0 cihaz mı?

 187. Benim iPhone 6 var ve şuanda 3.kez tamirde sürekli şarjı % 20,10 bitip sarja taktığımda normal oranda sarja başlaması gerekirken % 30larda başlıyor birde konuştuğum kişilerin sesi az geliyor garantisi iki kaldı

 188. Merhaba Fatih bey benim telefonum 6s suudi Arabistan dan aldım Türkiye kayıtlı şuan. Alalı 1 sene olmadı garantisini kontrol ettirdim henüz bitmemiş. Telefon bazen şarjı %10-15 iken kendiliğinden kapanıyor şarja taktığımda aynı yüzdeden dolmaya başlıyor. Bazen müzik dinlerken ses bozuluyor cızırtı şeklinde çıkıyor telefonu kapatıp açınca düzeliyor. Telefonu bir kere düşürdüm üst köşe tarafında boyası soyuldu çok küçük bir şey. Ve şarjı %5-10 civarı iken arada donmalar oluyor. Öncelikle
  1-yurtdışından geldi diye Türkiye’de garantisi geçerli olur mu?
  2-telefonu değiştirme gibi bir durum olabilir mi ve değişme olursa rengi değiştirebilir miyim?
  3-telefon kaç günde gelir tahmini bir fikriniz var mı?
  4- İzmir’de apple servisi var mı acaba?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Ali bey,

   1- Konuda belirtilen bazı modellerin garantisi Türkiye’de geçerli değil. Model no’sunu kontrol ediniz.
   2- 6s’lerin bazı serilerinde batarya sorunu olduğu kabul edildi. Bu kapsamda değişim yapabilirler. Renk değişimi, boyut değişimi gibi şeyler yapılmıyor. Telefonunuzun birebir aynısı veriliyor.
   3- Kaç günde gelir bilemiyorum. Ama yorumları okursanız belki bir fikir edinebilirisniz. Azam, 30 işgünü kanunda var
   4- Konuda Apple servis noktalarının linki var. Oradan taratabilirisniz.

 189. merhaba. iphone 5s kullanıcısıyım telefonum teknik arızalardan dolayı değişti ve yeni telefon geldi. yukarıda garantinin yeniden başlayacağını yazmışsınız fakat sitenizden kontrol ettiğimde garanti süremin dolduğu yazıyor yardımcı olursanız sevinirim

 190. fatih birşey soracağım benim telefonum ıphone 6 telefonun ekranı kırıldı ben baska biyerde ekranı tamir ettirdim ama ne yaparsam yapayım dokunmatiğinde sıkıntı var ve wifi dan düşüyor şarjı 90 ken kapanıyor soğukta kendini kapatıyor donuyor dokunmatik çok sıkıntılı ve garanti devam ediyor mu yeni ürün verirlermi ücretmi alırlar

 191. Iphone 6s kullanıcısıyım telefonum yaklaşık 1-2 aydır ara sıra özellikle soğukta kapanıyor. Bugün okuduğum bir haber sonucu belirli telefonların değişime tabii tutalacağını öğrendim., Appleın bir site oluşturmuş telefonun seri numarasını girdiğimiz takdirde bu programa uygun olup olmadığını söylüyor ve pil değişiminin yapılacağını söylüyor. Seri numarasını girdikten sonra benim telefonumun da bu programa dahil olduğunu gördüm. Eskişehirde yaşıyorum, ne yapmalıyım? Telefonumu gönderdiğim takdirde, ne kadar süre beklerim. Veya servis geçici bir telefon verir mi?

 192. İyi aksamlar fatih bey elimde 6 plus var ikinci el aldim ekranin sol kösesinde ufak bi siyah leke var kasada ufak bi darbe var ama ufak yani baya garantisi devam ediyor ayriyetten batarya sorunu var sarji az iken sarja taktigimda 10 dan 30 filan oluyor tek seferde ne derler buna cihaz degisimi olurmu cevaplarsaniz sevinirim

 193. Benim iPhone 6 var ve şuanda 3.kez tamirde sürekli şarjı % 20,10 bitip sarja taktığımda normal oranda sarja başlaması gerekirken % 30larda başlıyor birde konuştuğum kişilerin sesi az geliyor garantisi iki ay kaldı.daha önce de sordum cevap vermediniz

  • Merhaba Peker bey, şu an resmi olarak iPhone 6’lar için kapanma sorunu -değişim programı yok. Ama 6s’ler için var. Sanırım sizin de 6’nızın pili sorunlu. Servise iki kez yollamışsınız. Ne cevap vermişlerdi?

   • Aynen şöyle yazmışlar servis raporunda cihaz restore edildi. Uzun süre test edildi. Belirtilen sorunlar görülmedi. Apple tanı testleri ve genel fonksiyon testleri uygulandı. Herhangi bir sorun görülmedi. Kullanıcıya sorunsuz testilim edildi ama telefonu kendilerinden aldığım gün % 5 de şarjı bitip % 10 da sarja başladı

 194. Fatih bey iyi akşamlar iPhone 6s telefonum var.k kardeşim yurt disindan getirdi.getirirken telefonu dusurmus cami paramparça oldu.garantiye verdim.550.00 tl ücret odedim.ama bazı sorunları vardı.telefon kulakliga geçiyor takılı değilken.internette iken telefon kitleniyor.parmak okuyucu okumuyor.kulaklik takildimi ses gelmiyor.telefon ile gorusurken ses karşıya gitmiyor.bu nedenlerden garantiye gönderdim.1 7.11.2016 da gönderdim.19.12.2016 da geldi.fakat 20 iş gününü geçti.sifir cihaz veya para iadeleri vermeleri gerekmez mi.bana değişim cihazı gönderdiler.ben aldım fakat kullanmadim.beklemede.tuketicilere gittim yurt dışı cihaza işlem yapamayız dediler.yardimci olurmusunuz.

 195. iPhone 6 kullanıcısıyım telefonum suya düştü ücretli değişim yaptırılan fakat iPhone 6 yerine 7 ile ücretli değişim ne kadar oluyor acaba ?

 196. Merhaba ıphone 5s cihazım var ön kamera çalışmıyor. Garantisi bitti varandan almıştım ne yapmalıyım fatih bey ücretli değişim yaparlar mı?

 197. KOLAY GELSİN FATİH BEY PAYLAŞIMLARINIZ ÇOK HOŞ FAKAR KENDİ SORUNLARIMDAN ÖRNEK GÖREMEDİM

  1- ARAMA YAPTIKTAN SONRA SONLANDIRMA YAPAMIYORUM SİYAH EKRANDA KALIYOR KARŞI TARAF KAPATMAZSA KAPATAMIYORUM HİÇ BİR TUŞ ETKİ ETMİYOR

  2- BAZEN KAMERAYI AÇTIĞIMDA SİYAH EKRAN ÇIKIYOR GÖRÜNTÜYÜ GÖSTERMEDEN RESİM ÇEKİYOR

  3- GELEN ARAMAYI AÇAMIYORUM KAYDIRMA YAPILMIYOR

  4- SİRİ İLE KONUŞMAYA ÇALIŞTIĞIMDA SESİMİ ALGILAMIYOR

  5- HOPERLÖRÜ AÇIP KONUŞMA YAPTIĞIMDA KARŞI TARAF DUYMUYOR İYİCE AĞZIMA YAKLAŞTIRDIĞIMDA DUYUYORLAR

  BUGÜN TÜRKCELL ARACILIGI İLE TAMİRE GÖNDERDİM DEĞİŞİM YAPARLARMI GARABTİ VE KASKO VAR

 198. Merhaba. benim de yeni aldığım 7 plus da daha bir ay kullanmadan ekran da ölü piksel ve donma sorunu yaşadım. Ara ara da kamera sorunun yaşadım ve kvk teknik servise verdim. KVK Cihaz takibinde Departman Statüsü:İşlem Görüyor – Swap Cihaz Bekliyor diye görünüyor. Acaba cihaz değişimi mi olur yoksa tamir mi edilir? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 199. Merhaba
  İphone 5s kullanıyorum ocak da 1 sene olucak daha ama 2 haftadr ara ara sürekli telefonda durduk yere kapanma açılmama yaşıyorum telefon apple logosunda kalıyor kapanp tekrar aynı power ve orta tuşa basılı tutunca açabiliyorm anca bu aralar daha sık karşılaşıyorum bu durumla bazen 5 dk da bir bazen 1 saat de pat gidiyor telefon garantiye yollayacağm aveadan almıştm ama değişim yaparlar mı yoksa tamir mi ederler lütfen bilgi verir misiniz çok moralim bozuldu sorun yaşamaktan???

 200. iyi günler cihazımda çizik zede yok batarya sorunundan dolayı servise gönderdim servis bana kozmetik yaralanma dan dolayı 2 gün sonra telefonu geri gönderdi değişim için para talep etmektedirler. ne yapabilirim.

 201. Merhaba. iPhone 6plus’ımın ekranı kırıldı. Apple destekten teknik servisin adresini aldım ve telefonumu verdim. Ekran değiştirip yollamak yerine cihaz takip sitesinde swap bekleniyor diyor. Swap cihazları araştırdığımda bazı kaynaklar bozuk telefonlardan toplanmış parçalardan oluşan bir cihaz olduğunu okudum. Swap cihazlar gerçekten böyle mi yoksa sıfır cihazlar mı? Ve benim bu durumda swap cihaz kabul etmeme hakkım var mı? Ben sadece ekranımın değiştirilip yollanmasını istiyorum.

 202. merhabalar iphone 6s kullanıyorum telefonum 3 aylık daha geçenlerde hiç bir şey yokken orjinal şarj aletim bozuldu sonra tekrar orjinal şarj aleti aldım 2-3 gün çalıştı sonra yeni aldığım şarj aletide bozuldu telefon şarj aletini bozuyor heralde garantiye göndersem değişim olurmu

 203. I phone 6 kullanıyorum cihaz değişim cihazı geldi ve yeni ıme numarasıyla garanti sorguluyorum garantisi doldu yazıyor eski ıme no su ile bakıb diyorlar ondada silinmiş ıme diyor yardımcı olurmusunuz

 204. Mrb yaklaşık 4 buçuk aydır iPhone 6 kullanıyorum ama telefonu sağa sola salladıgında sanki içinden bi parçası düşmüş sallanıyor gibi ses geliyo aynı zaman da arada sırada msj yazarken donuyor sizde değişim olurmu ??

 205. Fatih Bey Merhaba;

  Eşime 2. el model:A1687-6splus 128 aldım. garantisi kasım 2017 ye kadar gösteriyor. Fakat faturası yok. Tlf touc ıd tanımlanamıyor. birde şarjı 40 ın altına düştüğünde bazen kapanıyor bir süre açılmıyor. Garanti kapsamında değişim olurmu yoksa tamir mi ederler.

   • fatih bey merhaba. 4 gün önce cihazı garantiye verdim.
    Cihazın yapılan görsel ve mekanik incelemesin de yetkisiz müdahale ile karşılaşılmıştır.Yetkisiz müdahalelerde teknik destek verilemediğinden cihaz işlemsiz geri iade edilir. diye mesaj geldi.
    tlf garantili aldım. garanti devam ediyordu. megerki garanti dışı mudahale edilmiş. ve ekran değiştirilmiş.

    Adam tlfnunu açmıyor. ne yapmam gerek.

    • Kanunen hakkınızı aramanız zor gibi. Fatura yok. Adam ben sattıktan sonra müdahale edilmiş de diyebilir. Bilemiyorum neler yapılabilir.. Garanti dışı tamir ettirmek daha kolay gibi.

 206. Merhaba iyi günler. 1 yıl önce iphone 6 aldım ve şarjı %50deyken snapchat adlı uygulamayı açtığımda telefona kapanıyor şarj göstergesi çıkıyor telefonu şarja taktığımda tekrardan %50 gösteriyor. Telefonu mesela %6dayken şarja taktığımdan bir anda %12 olabiliyor ve şimdi söyleyeceğim yeni olmaya başladı en önemlisi telefonum şarjdayken şarjı azalıyor dokunmadığım, kullanmadığım halde. Apple gitmeyi düşünüyorum, ücretsiz cihaz değişimi yaparlar mı?? Şimdiden teşekkür ederim.

 207. Fatih bey 6 plus kulanıyorum, ekranın sağ üst köşesine parmağımla bastırdığımda çok küçük çıt çıt ses geliyor, kesinlikle iz falan yok bayadır oyun oynuyorum yan çevirip belki bir alakası olabilir , garantiye gönderdim sizce ne yaparlar.

 208. Fatih bey iphone 5s kullanıyorum garantisi bitti kutusunu vs kaybettim ayrıca mavi ekran hatası veriyor mavi olup kapanıyor acılıyor apple servisine götürsem degişim olurmu faturayı flan kaybettim ama cihazdan kaynaklı bi sorun sonuç ne olur

 209. fatih bey öncelikle cevaplarınızın hepsini okudum ama yinede sormak istiyorum telefonum 5s…yaklasık bir haftadır sürekli %100 %80 sarj ile dısarı cıkmama ragmen telefonum kapanıyor ve acmak istedigimde sarj sembolü cıkıyor bu sorundan önce de telefonda kasma ekranda kitlenme sorunum vardı üstüne bu eklendi reset atmadan acamıyordum telefonumu bugun konya avm de servise verdim ama kagıda tam olarak söyledigim seyler yazılmamış uygulama kapatınca donma ve %100 den %50 ye düşme yazılmıs ısınma sorunu eklenmemiş vede konusma sırasında ana menüye gelince konusmaya geri dönemiyorum diye bir soru var bende yaşadım ve dile getirdim…beklentim degişim ama harici durumda telefondan sogumuş olucam…sorum kagıda yazılan sizce benim anlatmak istedigimi yansıtır mı

 210. Merhaba ;

  iPhone 7 yere düştü. Ekran kırıldı be kasa da çizik ve sağ alt köşede göçme oldu. Telefon garantili acaba ücretsiz değişim yaparlar mı? Lakin Yen’i cihaz verirlerse ücret ne olur. Teşekkürler

  • Merhaba, kullanıcı hatasından dolayı (düşme) ücretsiz değişim yapmazlar. 1300 civarında ücretli değişim teklif edebilirler. Sonucu bildirirseniz memnun oluruz Aziz bey.

 211. Merhabalar 3gun önce aldığım 6s dem video cektim ve izlerken cızırtı gibi ses çıkıyor sürekli daha jelatini bile çıkarmadım ne yapmalıyım sizce

 212. Fatih bey telefonu garantiye gönderdim dün geri göndermişler ama ne işlem yapıldı öğrenemiyorum. sitesinden bakıyorum girmiyorseri numarasını gönderi kodunu yazıyorum çıkmıyor . telefona bakmadan mı geri gönderiyorlar acaba

 213. İyi akşamlar.. nerdeyse 2 yıldır iPhone 5s kullanıcısıyım bugüne kadar sorun yaşamadım. Sadece soğuk havalarda şarjı azalınca direk kapanıyordu ama son günlerde farkettim kameramın içerisinde bi sorun var. Çektiğim fotoğraflarda hep aynı yerde bir leke çıkıyor. Lekeyi yakınlaştırdığımda kameranın küçük çizgiler var. Sizce tamir mi edilir? Değişim mi yapılır? garantisi devam ediyor. şimdiden teşekkürler.

 214. İphone 6s plus kullanıyordum sattım ve iphone 6 aldım ama aldığım iphone 6 nın şarjı 6s plus kadar uzun gitmiyor. Sorum şu aldığım iphone 6 yı apple gnderip yerine 6s istesem ne kadar fiyat farkı isterler yada öyle bi değişim söz konusu olabilir mi farih bey ?

 215. slm
  Ben Iphone 6s imdeki birden fazla sorun nedeniyle 2 gün önce Akasya Apple la randevu ile gittim ve cihazımı garantiside devam ettiği için değiştirdiler. Fakat bugün YASAL UYARI başlıklı gelen mesajda yeni verilen cihazın IMEI sinin kayıt dışı olduğu ve kayıt yapılmaz ise 120 gün içinde kapanacağı yazıyordu.APPLE AKASYA yı arıyorum fakat ulaşamıyorum.Konuyla ilgili yardımcı olabilirmisiniz lütfen.Teşekkürler.

 216. Merhaba; iki ay önce 6s aldım telefonumun kamerasının alt tarafında nokta gibi birşey farkettim ve bazen şarj %40lardayken kendiliğinden düşüp kapanıyor birkaç kez ise telefonu hopörlere aldığımda ses gelmemişti sizce ne yapmalıyım ve birkaç gün öncesinde telefonumda ekran koruyucu olduğu halde ekran kırıldı appleden randevu alamıyorum:(

 217. Merhaba Amerika’dan iPhone 6s getirtmiştim Türkiye’de 1yıl garantisi var geçenlerde hoperlör probleminden cihazı değiştirdiler Yen’i verdikleri cihazında arka kamerasının içinde toz çıktı değiştirdiler bu sefer Yen’i verdiklerinde kulaklık girişinde yine bi hata vardı yine değiştirdiler ve bende swap cihazlarla alakalı söylenenlere inanmaya başladım şuna verdikleri cihazdada hoperler problemi var yani ne olcak bilmiyorum 4 kere cihaz değişecek iyice sıkıldım değişimleri artık kabul etmiycem başka hangi haklarım var öğrenebilirmiyim

 218. merhaba fatih bey ben 7 ay önce kadar iphone se aldım ve şu an ekranın sağ üst kenarında oynama varr ayrıca telefon aşırı derecede ısınıyo ve donuyo ben bu chazı servise gönderdim acaba bu cihazın iphone 6s modeli ile fiyat farkıyla değişimini yaparlar mı

 219. İphone 6’ımda Haporlörden Cızırtılı ses , sağ alt tarafa dokununca arada çıt çıt diye ses ve ön kamera mikrofonu çalışmıyor bununla ilgili ne yapmalıyım. Telefonumun 4 ay garanti süresi kaldı. Telefonumda herhangi bir çizik daha önceden onarılmış bir şey yok tertemiz kullanıyorum

 220. Merhaba iphone 6 sahibiyim telefonu garantiye gonderdim garantisi halen devam ediyor telefonda asiri isinma oluyor kimi zaman kamera acilmiyor ve ekrana bastirinca cit cit ses geliyor sarji yuzde on bes civari kapaniyor acaba degisim soz konusu mi?

 221. İyi günler Fatih bey size bir kaç sorum olacak.
  İPhone 6 cıhazım var bimexten aldım 1.5sene falan oldu.
  Aldıktan 1 yıl sonra suya düştü ancak hiç bir problem yaşamadım kapanma yada bir yeri çalışmama gibi bir sorunum olmadı.
  Sorunlarım yada sorularım
  1-batarya %60 da iken telefon kapanıyor açmaya çalışınca şarj edin uyarısı çıkıyor 10,15 dakika sonra açılıyor. Az önce yaşadığım sorun ise Telefonu şarj etmeye çalışırken şarj etmedi fişten çektim şarj oluyor sesi çıkardı anlayamadım şarja taktım oldu.
  2-Gelen aramayı açamadığım zamanlar oluyor ekranı kaydıramıyorum.
  3-Telefonun home tuşu yada açma kapama tuşu bazen bastıktan saniyeler sonra algılıyor basende parmağımı okumuyor.
  Telefonumu garantiye göndermek istiyorum kvk ya mı gidecek yoksa Apple’a ın garantisine mi. aynı şey mi bilmiyorum
  Antalya da Apple mağazası var mı ?
  Şarj kablom kopmak üzere onu da göndersem değişim yapılır mı?
  Birde suya düştüğünü garanti de belirtmem değişimi etkiler mi?
  Son olarak sağ üst kenarında küçük bir çizik var görünürde başka bir çizik vs. Yok.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca bu yazı içinde teşekkürler.

  • Merhabalar,

   1- Suya düştüğünü hemen anlarlar. Servisin iyi niyetine bağlı olmakla birlikte, sorunlarınız su kaynaklı değil denilerek, garanti kapsamında tamir veya değişim de yapabilirler. Sorun su kaynaklı değilse bile onlara kalmış bir durum.
   2- Batarya sorunu artık kronikleşti. Başka sorunlarınız olmasaydı, bu sorunu sıfırlama, güncelleme, restore etme veya batarya kalibrasyonu gibi işlemlerle çözmeye çalışabilirdiniz. Düzelme ihtimali var.
   3- Gelen arama açamama, ekrandaki yağdan, tozdan kaynaklanabilir. Yazılımsal da olabilir. Güncelleme ile çözülebilir belki. Ekranın bozuk olma ihtimali düşük.
   4- Home tuşu vs.. yazılımsal gibi görünüyor. Güncelleme, sıfırlama gibi şeyler denenebilir.
   5- KVK veya Apple’a götürmek size kalmış. İstanbuldaki Apple Akasya, Zorlu gönderim kabul etmiyor. Kendiniz götürmelisiniz. Antalyada anlaşmalı servis vardır muhtemelen. Konuda linkini verdiğiiz sayfadan kontrol edebilirsiniz.
   6- Şarj kablosu da garanti kapsamındadır. Götürünüz.
   7- Çizikler önemli değil.
   Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.

 222. Fatih bey iPhone 6s kullanıyorum 18ay garantisi var telefonumun sol üşt kösesinde kararma var telefonumu herhangi bir düşürme olmadı garantiye versem ürün değişikliği Olurmu ..

 223. Merhaba,
  iPhone 5S telefonumu 6 ay önce sıfır almıştım. son zamanlarda ekran tuşunda çıtırtılar gelmeye başlaması üzerine bende yetkili servise verdim. kenarlarda nokta şeklinde çizikler var. şu anda apple onarım merkezine gittiği söyleniyor. sizce akıbeti ne olabilir ?

 224. merhaba ıphone 6 plus 1. tuş açma kapama tuşu çalışmıyor 2. parmak izi okumuyor 3. şarj etmiyordu bir süre böyle kullandım sonra kendi kendine kapandı ve şarj almadı apple logosu gelip geri gidiyordu. ikinci el almıştım hiçbir değişeninin olmadığı söylenmişti ama emin deilim acaba yenisi gelme olasılığı yada yapılma olasılığı varmı dah bugün gönderdim. 🙁

 225. iyi günler fatih bey iphone 5s kullanıcısıyım telefonun camını silerken sağ üst köşe cam da oynama yani esmene tespit ettim içe doğru hafif bir şekilde girip geri kendini yukarı atıyor bunu fark ettiğim günün diğer sabahı hemen telefonu garantiye yolladım pupa bilişim ile telefonu vereli 5 gün oldu üstelik telefon hiç bir şekilde yere düşmedi ve hep kabı ile kullanıldı telefon daha 1 buçuk aylık bu cihazın durumu ne olabilir ? ve cihaz garantiye gittimi gitmedimi internet üzerinden takip edebileceğimiz bir yer var mı ?

 226. Merhaba Fatih bey benim ıPhone 6’ım var telefonun şarj girişinde zorlamadan şarj etmiyor ve sürekli şarj ederken çıkıyor kulaklık girişide aynı şekilde sizce değişimi yapılır mı?

 227. İLK ÖNCE MERHABALAR İPHONE 5S CİHAZIM VAR 2 AYLIK CIHAZIMIN SIKINTISI TELEFONUN %10 DAYKEN YADA %15 DEYKEN YARIM SAAT OYNUYORUM ŞARJ SEVİYESİ HİC DÜŞMÜYO ANİDEN KAPANIYO VE ŞARJI COK CABUK BİTİYO BİDE TELEFONU İLK ALDIGIMDA HİC TELEFONU İNCELEMEDİM TELEFONA KIRILMAZ CAM KORUYUCU TAKTIRDIM SOL ÜST KÖŞEDEN HEP HAVA ALIYODU 4 KERE DEĞİSTİRDİM ADAMA SORMUSTUM SOL ÜST KÖŞEDEN NİE HEP HAVA ALIYO DİYE SOL ÜST KÖŞEDE ACIKLIK VAR DEDİ TELEFONU SERVİSE VERDİM ACAMA TELEFONU DEĞİŞİM YAPARLARMI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM İYİ GÜNLER

 228. Selamlar, iphone cihazımı %50 lerde telefonun kapanması sebebiyle servise gönderdim. Fakat telefonumda bir değişim söz konusu olursa eğer bu sıfır telefonu verip daha büyük hafızalı olanını almak istiyorum aradaki farkı ödeyerek. Bunu en güvenilir şekilde nasıl yapabilirim?

  • Değişim cihazında aynısını verirler. Özellikler, renkler değiştirmek mümkün değil. Vodafone değişimi ile 1450tl (iphone 6s için) civarında takas yapabilirsiniz.

 229. Servis Raporu: İNCELENDİ TEST EDİLDİ İPHONE EKRANDA OYNAMA SORUNLU PİL SORUNU MEVCUT APPLE ONARIM MERKEZİNE GÖNDERİM SAĞLACAK.

  Bu aşamadan sonra değişim gerçekleşme ihtimali var mi?

 230. Ben 6 plus kullanıyorum sağ alt köşede içe çökme var sürekli dokunmatiği gidiyor sağ alt köşeye ve sol üst köşeye bastırdığımda düzelir ama bunu tekrarlıyor sürekli ne yapmam gerek apple değişim yapar mı ve bunun için ücret alır mı ?

  • Çökme denilince akla düşme geliyor. Sebebinin düşme olduğuna karar verirlerse ücretli tamir ederler. Değişim de onlara kalmış. Ekran değişikliği yada cihaz değişimi. Ama öncelikle ekran değişimi le çözmeye çalışacaklar. Eğer telefonun çerçevelerinde, kenarlarında hasar varsa, ücretli değişim daha olası.

 231. apple onarım merkezine telefonum 5. gün saat 15:39 da ulaştı aceba ne zaman bir sonuç alabiliriz ? apple bizimle ne zaman iletişime geçer bir bilginiz varmı ? bu arada telefonun sorunu ekran gevşemesiydi hiç bir şekilde düşme veya vurma olmadı test ediyorlarmış saten duyduğuma göre ben ne zaman sonuç alırım bu durumla ilgili ?

 232. fatih bey telefon acma kapatma tusunda sorun var telefonum donuyo uygulamay gırdıgımde kendılıgınden cıkıyo ve degısım yapmalarını umıt edıyorum ama telefonumun sol ust kösesınde hafıf bır ezık var telefonu alalı 5 ay oldu telefon 5s bıde 5s uretımı durmus bna lutfen bu konuda degısım yaparlarmı yapmazlarmı uzun bılgı verınız cunku bu telefon pıskolojımı bozdu ıyı gunler

 233. 6s kullanıyorum turkcellden almıştım teldonun şarjı olduğu halde kapanma sorunu olduğundan garantiye vermek için gittim. Görevliler yeni telefon geleceğini 10 günde elime ulaşacağını söylediler. Yarın garantiye vereceğim. Ama swap cihaz mı yoksa refurbished cihaz mı gelir emin olamıyorum kesin bir bilgi verebilir misiniz nasıl anlayabilirim telefonun sıfır olduğunu. Sonuçta benim hatamdan kaynaklanan bir şeyden garantiye gitmiyor sıfır geleceğini düşünüyorum ama birçok yerde bunun tartışması olduğundan bilemedim

 234. Merhaba 5s kullanıyorum apple desteği aradım yetkiliyle beraber telefonu yeniden yükledik yüklemeden sonra home tuşu çalışmadı Hâlâ çalışmıyor yazılımsal olabilirmi tuşmu arızalanmıştır

 235. iyi günler epeyden beri 6s telefonumda ısınma problemi çekiyorum ve arada bir takılı kalmakta bunuda telefonu kapatıp açarak çözüyorum garantiye göndermeyi düşünüyordum fakat geçen gün telefonun ekranı kırıldı büyük ihtimal garanti kapsamı dışı diyeceğini düşünüyorum sizce ne yapmalıyım

 236. Merhaba iyi çalışmalar; ben cihazımı garantiye verdim ve 1 hafta içinde değişime karar verildi ve yeni telefonumu teslim aldım.Bugün bir mesaj geldi yasal uyarı başlığı altında cihazınız kayıt dışıdır 120 gün içinde kapatılacaktır,satın aldığınız yere başvurun veya cihazınızı kayıt ettiriniz. yazıyor.E-devletten kayıt ettirmeye kalksam hem para isteyecekler hemde bir pasaporta işletmemi isteyecekler bu durumda benim ne yapmam gerekir?

 237. Merhabalar Bn İpohone 6s aldım yaklaşık 2 ay oluyor ve telefonda arada donma oluşuyo ve klavye geç açılıyo bunun için ne yapmam gerekiyor.

 238. 6S CİHAZIM VAR KASADA HAFİF EĞİKLİK OLUŞTU VE GARANTİYE GİRMEDİ 1100 TLYE DEĞİŞİM DENİLDİ 5 SERİSİNDEN BERİ IPHONE KULLANIYORDUM SANIRIM BAŞKA MARKAYA GEÇİŞ YAPMA ZAMANI GELDİ 7 DÜŞÜNÜYORDUM AMA 6 S KASA HAFİF EĞİKLİĞİNE GARANTİYE GİRMİYORSA BENCE YANLIŞ SONUÇTA ELİMİZE ÇEKİÇ ALIP GÖNYESİNİ BOZMADIM ARKA CEPTE TAŞIDIĞIMDAN DOLAYI KASA DA HAFİF EĞRİLİK OLUŞMUŞ DEMEKKİ APPLEN KASASI ÇOK DAYANIKLI DEĞİL BU İŞİ TÜKETİCİ HAKEME KADAR TAŞIYACAĞIM.

 239. Merhabalar 6s cihazımda şarjım varken aniden kapanma sorunu yaşıyorum ve sadece kamerayla uğraşırken oluyor bu durum tekrar açmaya çalıştığımda önce şarja takın simgesi gözüküyor bi kaç dakika sonra yüzde kaç şarjla kapandıysa ordan devam ediyor garanti kapsamında değişim yapılır mı acaba

 240. Mrb Fatih bey öncelikle ilginiz ve açıklayıcı cevaplarınız için teşekkür ederim. Temmuz ayında garanti kapsamında değişimi olmuş iPhone 6 cihazı aldım telefonda arada donmalar oluyor ekranın açılmaması gibi çok sık olmuyor ama beni rahatsız eden şarja taktığımda cihazın bazen şarj edilmemesi durumu 4-5 kez şarj kablosunu çıkarıp takıyorum sonra şarj ediyor cihazın soket girişinde mi acaba sıkıntı var çözemedim incelenmesi için gönderirsem sorun çözülür mü Ya da Yen’i cihaz gönderirler mi (kullandığım cihaz değişim ürünü)

  • Murat bey sorunuzu çözerler ama ben olsam önce kendim çözmeye çalışırdım. Öncelikle sorunun kaynağının ne olduüunu tam anlamak lazım. Başka bir şarj aleti ile de denediniz mi? Belki sorun şarj aletindedir. Belki de şarj girişi yağlanmış veya tozlanmıştır. Zarar vermeyecek bir şeyle şarj girişini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Düzelmezse, kapatıp, açma- hard reset – işlemlerini sırayla yapın. iOS 10.2 kullanmıyorsanız güncelleyin. Hiç bir şekilde düzemiyorsa, servise götürünüz.

 241. Merhaba Yen’i 6plus aldım 2.el garantisi devam ediyor şarj çok geç oluyor ve şarjda iken telefonu kurcalarsam şarj düşmeye başlıyor ama şarj aktif görünüyor acaba garanti bakarım teşekkürler

  • Ahmet bey, eğer iOS 10.2 kullanmıyorsanız önce bir güncelleyin. Olmazsa Kapatıp açın, olmazsa hard reset yapın. Düzelmezse kalibrasyon yapın yine de düzelmezse servise götürün. Bu dediklerimin nasıl yapılacağını sitemizden bulabilirsiniz.

 242. Iphone 6 telefonum yere düştü ve ekranı kırıldı bende apple servisine ücretli şekilde yaptırmak için verdim fakat 20 günü geçti ve bana 20 gün içinde ulaşır hatta daha erken bile olabilir demişlerdi. Ne yapmam gerekir? Hem ücretiyle hem de bu 20 günü geçmesi garip.

   • Şikayetlere baktığımda şaşırdım çünkü kimse memnun kalmamış bir daha bi sorunla karşılaşırsam asla oraya vermeyeceğim. Sağlam cihazı bozuk verdiklerini yazan olmuş ve bu beni korkuttu ekranla ilgili bi sıkıntı oldugu için bi parcasını almaları vs söz konusu olamaz değil mi? Öyle sorunlarla karşılaşan çok kişi olmuş… Kullanıcı hatası ama 20 günü geçtiğinde yeni bi cihaz talep etme şansım oluyor mu? Şikayet sitesini umursamadıkları çok belli…

   • Birde ben herhangi bi’şey olursa varsayalım yapamadılar yada yaptıktan bi süre sonra hatalar başladı telefonu tekrar garantiye verdiğimde cihaz değişimi istemiyorum kesinlikle. Cihaz değişimi yaptıklarında verdikleri telefona hiç güvenmiyorum yakınımda kim öyle yaptıysa bin türlü sorun çıktı telefonda. Birde benim telefonum cok kırık değildi ama ben yaptırmak istedim ki herkes öyle kullanabilirsin niye yaptırıyosun ki dediler yani kullanılabilir seviyedeydi. Fakat o kadar ücret talep ettiler neyse dedim yaptırayım.. Şimdi ben cihaz değişimi yaptırmak istemiyorum nasıl bi yol izleyeceğim acaba? Telefonun ekran değişim ücretini ödedikten sonra bi sorun yaşarsam ki umarım yaşamam değişim istemediğim için telefonu ilk aldığım fiyatı talep etme hakkım oluyor mu?

    • Ne kadar ücret istemişlerdi? Cihaz değişimi yapmak istemdiğinizde yapamazlar zaten. Teknik serviste zaman aşımı 30 iş gününe çıktı. Bu süre bitince yeni cihaz isteme veya ücret iadesi isteme şansınız oluyor.

     • Apple sitesinde ıphone 6 ekran onarım 448 tl olarak gözüküyor ama bana 500 tl dediler. Sitenizde 448 yazıyor dedim eğer İstanbul’a kendim götürürsem o fiyata yaptıracagımı söyledi. Kendileri ek ücret aldılar bide üstüne. 50 tlnin lafını yapıyor değilim ama saçma değil mi? Apple servis yani herhangi başka bir yere yaptırmıyorum sonuçta. Bilmiyorum artık ne olacak yani telefon elime ulaşmadı.

     • Hangi Apple servisi? Akasya ve Zorlu elden teslim alıyorlardı. Politikaları mı değişmiş. Resmi Apple servisleri onlar. Ek ücret istediklerini hiç duymadım. Sanırım siz bunlara göndermediniz?

 243. merhaba 6 plus telefonumun ekranında durduk yere çizgiler oluşmaya başladı bi kaç saat sonrada dokunmatiği kullanılmamaya başladı aramalara cevap veremiyorum mesaj yazamıyorum servise gönderdim bir hafta önce sonuç ne olur neden kaynaklı bir durum acaba? garanti kapsamında mı yoksa benden ücret talep ederler mi? bir de değişim olabilme durumu varmı

  • Kübra hanım bu sorunlardan birçok kişide ortaya çıktı. Ücretsiz ekran değişimi veya cihaz değişimi şeklinde sonuçlanacağını tahmin ediyorum. Sonuçtan bizleri haberdar ederseniz memnun oluruz.

 244. S.a fatih abi se kullanıcısıyım telefon yere düştü ekranda hicbirsey yok kasada kılıcal çizik dahi yok ama dustukten sonra kamera ve flahs acilmiyor garantiye gitti sizce sonuc ne olur? Tesekkurler

 245. mrblar fatih bey
  benim cihazımda orta tuş bazen çalışmıyor. onun yerine ekran a açtığım fonksiyon tuşunu[adını anımsayamadım ] kullanıyorum oda bazen donup kalıyor… ekran kendiliğinden ışığını kısıyor ve öylece donup kalıyo… kapatma düğmesine basıyorum ekranı kitliyorum sonra açıyorum hiç bi sorunu kalmıyor… cihazım 5s 16 gb… hafızası yetmiyor. garantiye göndersem ve 64gb yada 6s 128 gb talep etsem değişim olurmu….

  garanti ye cihaz verdiğimizde yerine kullanmalık cihaz veriyorlar mı

  şimdiden çok teşekkür ededim, iyi çalışmalar

  • Merhaba murat bey,
   1- Hafızasını biraz boşaltır mısınız? Resimler, videolar gibi şeyleri icloud veya başka bir yere (bilgisayar) gibi yere yükleyin. Performansta artış olup olmadığına bir bakın.
   2-iOS 10.2 kullanmıyorsanız, güncelleyip bir deneyin.
   3- Önbellek temizleme uyguluması (cache cleaner) indirip, arada önbelleği temizleyin.
   4- Düzelmezse ve garantiye gönderirseniz, daha büyük kapasiteli olanıyla değiştiremezsiniz. Ama birçok servis geçici bir cihaz veriyor. Servis sırasında kullanmanız için.

 246. Lydia apple servisine verdim telefonu ve benden ekran değişim için 500 tl istediler. İmzalamamı istedikleri kağıtta durum kısmında kasada kullanımdan kaynaklı deformasyonlar mevcut yazıyor sadece ekranı kırık ama onun haricinde telefonda bi sıkıntı yoktu.

 247. Merhaba fatih bey benim iphone 6 cihazım suya girdi bi süre ahizesi çalışmadı ancak artık hiç bir sorunu yok ve ekranın içeri kaçmasından dolayı garantiye verme düşüncem vardı gene versem sıvı temasından dolayı garanti dışı bırakırlarmı?

 248. Kolay gelsin telefonumu düşürdüm ve ekranı kırıldı. Garanti kapsamından çıkmasın diye garanti de değişmek istedim ama telefoncu gönderdi mi bilmiyorum. Garantiye gidip gitmediğini nasıl öğrenebilirim?

 249. bende 5s var ve ben bunu verip 6s plus alıcam ustune peşin olarak verip ne kadara sayarlar acaba duymustum oyle bır calışma 6s i ne kadar veririm üstüne

 250. Servis Raporu: İNCELENDİ TETS EDİLDİ İPHONE MUŞTİTOUCH SORUNLU DİKEY YATAY ÇİZGİLER ÇIKIYOR APPLE ONARIM MERKEZİNE GÖNDERİM SAĞLACAK. YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLDİ. SERVİS DURUMU:HAZIR yazıyor. Yenisi ile değiştirildi derken cihaz mı değiştirldi yoksa ekran mı? ve servis durumu hazır derken telefonu almaya gidebilir miyim yoksa bana ulaşacaklar mı e potayla ve ya telefondan. Yardımıcı olursanız memnun olurum teşekkürler.

 251. Merhaba Fatih Bey;

  Yaklaşık 2 ay önce MacBook Pro 13.inç aldım. Dün okula giderken her zaman ki gibi derslerim nedeniyle bilgisayarım sırt çantamdaydı. Kar nedeniyle kayıp sırt üstü yere düşünce bilgisayarım 5 milim civarı ortadan yamuldu. Hafif sallayınca içinden parça sesleri gelmeye başladı. Ekranda da düşerken baskıdan dolayı. İnce bir çizgi var ekranın üst kısmıda ezilmiş durumda ve beni bu sorunlar inanılmaz üzüyor. Eğitimim doğrultusunda çok zor şartlarlda alabildim bu bilgisayarı. Bilgisayarımı alırken hem okul hayatı hemde meslek hayatımda beni karşılayacak bir bilgisayar olduğunu düşünüyordum. Bu sorunlar gözüme çok batıyor.
  *Sizce ne yapmalıyım?
  *Söylediğim bu sorunları tamir ettirmek bana ne kadara mal olur?
  *En önemlisi bilgisayarımı 0’ı ile değiştirmek istersem en fazla ne kadara bunu yapabilirim?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

 252. merhaba fatih bey benim telefon ekranı kararıyor yarısı kararıyor yarısı duruyor uygulamalardan atıyor ve bazen teelfon sadece cızırtı sesi çıkarıyor garantiye gönderdim dün kargo ile sizce sonucu ne olur bilgilendirirseniz sevinirim

 253. merhabalar fatih bey 2 ay önce 6s aldım telefonum kilit düğmesini açınca kendi kendine sürekli işlem yapıyor birilerini arıyor ekran bazen çaklışmıyor servise gönderdim fakat telefonumun kasasında elinden düştüğü için çizik ve ufak darbe oluştu ama bu sorun olmadan çok önce oluşan bir darbeye maruz kalmıştı 15 gün oldu herhangi gibi bir bilgi verilmedi değişimmi olur yoksa ücretmi talep ederler

 254. merhaba 2 hafta önce iphone6 s aldım. bugün karın içine düşürdüm ve ses gitti. arayan birisi olursa karşıdan ses gelmiyor. videolardan ses çıkmıyor. kulaklık taktığım zaman ancak ses geliyor. servise götürsem ücretli mi yaparlar?

 255. Fatih bey merhaba. Benim iphone 6 şarjım %40 lar civarında aniden kapanıyo şarj edin uyarıs veriyo ve 5 10 dk sonra geri açılıyo. Bu sıklıkla tekrarlanmaya başladı. Birde ekran sağ alt köşede esneme var. Telefonumun kenarındada iğne ucu kadar bir aşınma var deliğe benzer birşey fakat nasıl olduğunu bilemiyorum. 1 bucuk senedir kullanıyorum. Sizce değişimmi olur ne yapılır?

 256. merhaba fatih bey bugün 6s telefonumu yüzde 40 larda kapanma sorunu ile artı.net verdim bunlarda tamir olan cihazlar garantisi bitermi acaba 1 yıl daha garantisi var. Yetkili servis denildi apple aradığımda onlarında tamir ettikleri ürünler garanti dışımı kalıyor acaba.

 257. Fatih Bey merhaba
  iPhone 5Scihazimi yüksek şarj seviyesinde kapanma , wi-fi kesilmeleri ve ekran kilidini açarken meydana gelen beyaz ışıktan dolayı genpa’ya götürdüm 03/01/2017 tarihinde. Genpa’nın sitesinde wi-fi kesilmesi ve kapanma görülmedi fakat touchID menüyü bazen açmıyor bu sorun ekranin degiştirilmesiyle çözülebilir yazıyor ve applecare onarım merkezine gönderildi diyor. 06/01/2017 den beri genpa sitesinde telefon durumu hakkında bir değişiklik olmadı. Sizce ekran değiştirilip gönderilir mi? Kullanıcı hatası mi denilir veya değişim yapılır mı?

  • Merhabalar Haydar bey.

   Zaten kullanıcı hatası denmemiş. Ekran değişimi demişler. Değiştirip gönderirler. Wi-fi olayını belki de sıfırlama gibi yöntemlerle çözmüşlerdir. Kapanma konusuna dikkat edin cihaz gelince. Özellikle 6 ve 6s serisinde pil değişimine neden olan bir arıza çeşidi.

 258. meraba benim telefonum iphone 6 plus ve touch ic sorunu( http://www.appleuzmani.net/iphone-6-ve-iphone-6-plus-kullanicilarinin-dokunmatik-ekranla-baslari-belada/ ) var ekranda gri çizgiler/perdeler geliyo ve donuyo telefon,inşallah anlatabilmişimdir sorunumu ve telefonumun koşelerinde darbeler var ve garantisi hazirana kadar devam ediyor sizce telefonumu garanti dışı derlermi veya telefonumu yenisiyle değiştirirlermi bu arada günlerdir randevu almaya çalışıyorum bi türlü alamadım randevusu var ama gidemeyecek olan bi arkadaş varsa benimle iletişime geçebilirmi?

    • Ezikler olsa da sorunun kaynağının düşme olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirler. Düşme sonucu çizgiler ve diğer sorunlar oluştu kanısına varırlarsa ücret isterler. Bu arada randevu alabildiniz mi?

     • tamamdır teşekkür ederim ve randevu alamadım 5 gündür 12 ye kadar bekledim ama randevu hala bulamadım randevu olan arkadaş varsa lütfen benle iletişime geçebilirmi ?

 259. Merhaba Fatih bey 6plus telefonumun iç ekranı kırıldığı için apple servissinde yaptırdım 2 ay oldu hiçbir zarar görmemesine rağmen telefonu aldığım günden beri ekran gidip geliyo şarjım %20 iken kapanıyor ve fazlasıyla donuyor değişim olurmu