Apple Store iPhone garanti ve cihaz değişimi

120

Apple cihazınız var. (iPhone, iPad, vb..) Bu cihaz bozuldu. Kafanıza takılabilecek her soruyu bir konuda cevaplayalım dedik. Hiç bir konu- özelikle bu tarz konular sürekli güncel kalamazlar arkadaşlar. Bu yüzden, oluşan veya oluşabilecek farklılıklar nedeniyle, bizi uyarırsanız biz de konuyu güncelleriz. Ah keşke bir Apple Store çalışanı bu soruları cevaplasa da her kafadan farklı ses çıkmasa.

1- iPhone vs.. cihazım bozulduğunda garanti durumu nedir?

Apple resmi sitesinde donanım garantisinin 2 yıl olduğu belirtilmiş: Apple Garanti Şartları

Bu garanti şartlarından göze batanlara şöyle bir göz atalım:

Apple garantisi şunları kapsamaz:

(a) arıza malzeme veya işçilikten kaynaklanmadıkça piller veya zaman içinde kaybolmak üzere tasarlanmış koruyucu kaplamalar gibi sarf parçaları;

(b) çizikler, ezikler ve bağlantı noktalarındaki kırık plastikler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere kozmetik hasarlar;

(c) bir başka ürün ile kullanımdan kaynaklanan hasarlar;

(d) kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar;

(e) Apple Ürünü’nü kullanım kılavuzu, teknik şartnameler veya yayınlanmış diğer Apple Ürünü talimatlarında belirtilenden farklı kullanmaktan kaynaklanan hasarlar;

(f) Apple temsilcisi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı (“AASP”) olmayan kimseler tarafından gerçekleştirilen servisten (yükseltmeler ve genişletmeler de dahil) kaynaklanan hasarlar;

(g) Apple’ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü’nde yapılan değişiklikler;

(h) normal yıpranmadan kaynaklanan veya Apple Ürünü’nün normal eskimesi nedeniyle oluşan hasarlar veya

(i) Apple Ürünü’ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması.

Bizim tecrübelerimize göre, Apple Store’lar eğer cihaz tamir edilebilecekse, tamir ediyorlar.Aksi durumda cihaz değişimi yapıyorlar. 

2- iPhone ekranım kırıldı? Garanti karşılar mı?

 1. sorunun (d) bendinde iPhone ekran kırılmasının garanti kapsamında olmadığını ifade ettik. Bir ziyaretçimiz iPhone 6 ekranını 360 TL’ye değiştirdiğini söylemişti. (Mayıs 2016). Servisimizde değiştirirseniz yaklaşık 225 TL’ye maloluyor. (Temmuz 2016). Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone ekran kırıldı

 

3- iPhone/ iPad pili/bataryası garanti kapsamında mıdır?

Yine 1. sorunun (a) bendinde ifade ettiğimiz gibi Apple pilleri/bataryalari garanti kapsamında değerlendirmiyor.

Ama üretim hatası varsa, o zaman ücretsiz değiştiriyorlar. Ücretli değişimde ise 270 TL istiyorlar. Bu konuda çok daha ucuza bizim servislerimizde orjinal batarya ile değişim yapabilirsiniz. Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone pil/batarya fiyatları

4- Hangi şehirlerde Apple Resmi Servisi var? Bulunduğum şehirde Apple Resmi Servisi yok. Ne yapabilirim?

Apple Çocukları İçin Çalışıyor
Apple Çocukları İçin Çalışıyor

2016 yılı itibarıyla Apple Resmi Servisi Türkiye genelinde birçok şehirde bulunmaktadır. Eskiden sadece İstanbul’da vardı.

Bulunduğunuz ilde Apple Resmi Servislerini bulmak için tıklayın. Bu linkten “hemen yardım alın” seçeneğinden, cihazınızı seçerek, Onarımlar ve fiziksel hasarlar sekmesinden, bulunduğunuz konumu girerek, bulunduğunuz yerdeki Apple Resmi Servislerini bulabilirsiniz.

İstanbulda, Zorlu Center ve Akasya Apple Store’da cihaz değişimi yapabilmek için öncelikle Apple’ın resmi sitesi üzerinde yer alan Genuis Bar sisteminden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

5- Apple garanti süremi nereden öğrenebilirim?

Apple garantisinin 2 yıl geçerli olduğunu söylemiştim. Bu süre, cihazın alınmasından itibaren değil, ilk kullanılmaya başlamasından itibaren geçerlidir. Aşağıdaki linkten, cihazınızın garanti kapsamının geçerli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Sayfası

Cihazınızın garantisi yeni aldığınız halde 1 yıl görünebilir. Özellikle Genpa, Turkcell gibi farklı yerlerden alınan cihazlarda böyle görünebiliyor. Bu sorun, Apple’ın normalde 1 yıl garanti vermesi ama ülkemizde min. garanti süresinin 2 yıl olmasından kaynaklı. Faturanızla servise giderseniz sorun olmayacaktır.

6- Apple ürününü nereden aldığımın önemi var mı? (Amerika, paralel ithalat vs..)

Öncelikle şunu ifade edelim. Bazen, cihaza göre, arızaya göre, hatta Apple çalışanına göre durum değişebiliyor.

Aldığımız duyumlara göre, Amerika’dan alınan cihazlarda değişim olmuyormuş. LTE farkında dolayı olmuyor diyorlarmış. Dünyanın her yerinde LTE standartlarında değişiklik oluyormuş. Bizim standardımız Avrupa’ya uygun. Avrupadan alınan cihazların değişiminde sıkıntı olmuyormuş.

Apple garanti kapsamında olan ve fabrika hatasından kaynaklanan problemeler için cihazlar yenisi ile değiştirmektedir. Burada önemli olan Garanti süresi. Apple ürününüzün garanti süresi devam ettiği halde apple resmi sitesi üzerinde cihazınız garanti kapsamı dışında çıkıyorsa korkmayın. Elinizde garanti belgeniz varsa garanti belgenizde yazan tarih geçerli olacaktır.

Paralel ithalat yoluyla getirilen cihazlarda genelde 1 yıl Apple garantisi, 2. yılda ise firma garantisi var. Bu yüzden, bu kişilerden cihaz alırken dikkat edin. Ben N11’de şöyle bir şeye rastladım. Aynı satıcının 3 farklı üyeliğini gördüm. Şikayet sitelerinde onlarla ilgili çok şikayet vardı. Adam şikayet geldikçe yeni üyelikler eklemiş. Telefonla ulaşamıyorsunuz vatandaşa..

7- Apple değişim cihazı yeni bir cihaz mı?

Apple değişim cihazlarını, SWAP denilen ve vergiye dahil olmayan, değişim amacıyla ülkeye sokulmuş cihazlarla yapıyor. Yani sıfır cihaz. Garanti de sıfırdan başlıyor tabi.

Apple haricinde, başka bir firmadan aldığınız cihazın değişiminde size “Refurbished” cihaz verebilirler. “Refurbished” cihazlar da arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihazlar.

8- İstanbul’da bulunan Apple yetkili servisine kargo ile yollayabiliyor muyuz?

Maalesef artık HAYIR. Ya bulunduğunuz ilde teknik servise götürmenizi ya da elden getirmenizi istiyorlar.

 

9- Özel Apple Servisinde telefonumu tamir ettirdim. Garantisi bozulmuş mudur?

EVET. Orjinal parçalarla dahi olsa, özel servislerin yaptığı tamiratlar cihazı garanti kapsamından çıkartıyor. Bu yüzden garantinizin bitmesini göze alana kadar, yetkili servisleri kullanmanızı öneriyoruz. Garantisi yoksa veya az kaldıysa, özel teknik servislere götürebilirsiniz. AppleUzmani.net teknik servislerimiz 26 ilde  bulunmaktadır. Aynı soruna karşı 6 ay özel garanti bulunmaktadır. Bu konuda teknik servis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

10- Apple’dan aldığımız ürünü iade edebilir miyiz?

Evet. 14 gün içinde aldığınız ürünü iade edebiliyorsunuz. Bunun için şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Alınan tüm aksesuarlar, garantiler ve diğer ürünlerin pakete konduğunu.
 • Verilen tüm orijinal ambalajların kullanıldığını.
 • İade Edilen Malzeme Yetki (RMA) numarasının ambalaj üzerinde açık bir şekilde göründüğünü veya yazıldığını.
 • Ambalajın güvenli bir şekilde sarıldığını.

NOT: Kurumsal müşterilerin, iade ettikleri ürünlerle birlikte bir iade satış faturası vermesi gerekir.

11- Cihazımı Apple Store göndermeden önce ne yapmam lazım?

Apple cihazınızı servise göndermeden önce aşağıdaki hazırlıkları yapabilirsiniz: 
iPhone için konuşalım; Verileri iTunes veya iCloud ‘a yedekleyin.
Telefonunuzda iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsünden verileri ve ayarları silin. Bilgileriniz başka ellere geçmesin.
Telefonunuzda kılıf veya kapak varsa çıkarın.

Yaşanmış olaylar

Çeşitli kaynaklardan derlediğim, yaşanmış olaylara bakalım. Muhtemelen sizinle aynı sorunu yaşayan birileri vardır.

Batarya sorunları: 

Sorun 1: Batarya %50 civarında bir anda kapanıyor açılmıyor şarj edin uyarısı çıkıyor ama 20-25 dakika sonra yeniden açılıyor.

Yapılan İşlem: Genius Bar’da pil değiştirildi. Bazı kişilerde ise cihaz değişimi oluyor.

Sorun 2: Garantisi bitmiş iPhone 5’in şarj sorunu

Yapılan işlem: Müşteri memnuniyeti adına bataryanın ücretsiz değişimi

 

Ezik, çizik vs.. sorunlar:

Sorun 1: iPhone 5, düşüyor ve kenarı eziliyor.

Yapılan işlem: Düştüğü için garanti dışı kalmış denilerek, 1100 TL ‘ye yeni cihaz teklif ediliyor. (Muhtemelen 2015 yılında)

 

Amerika’dan alınan iPhone sorunu:

Sorun 1: Amerika’dan alınan cihazın arızasından dolayı değişim yapılması isteniyor.

Yapılan işlem: Amerika’dan olduğu için değişim yapamayız diyorlar.

 

Diğer sorunlar:

Sorun 1:  iphone 6, cihaz kapandı acılmadı. Garantiye yollandı.

Yapılan işlem: Kasada vuruk ve ezikler olduğundan garanti kapsamında değerlendirilmedi. 1250 TL’ye değişim teklif edildi.

Sorun 2: iPhone 6 suya düştü.

Yapılan işlem: Değişim cihazı olarak kabul ediyorlar. En az 1200 TL istiyorlar. Suya düşmesi garanti kapsamına girmiyor.

Sorun 3: Ekran sağ alt köşe esnemesi v ön kameranın sola kayması sorunu.

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değişimi-garanti kapsamında. (Muhtemelen ezik olmadığı için, üretim hatası demişlerdir.)

Sorun 4: iPhone 6 açma-kapama tuşu bozulması

Yapılan İşlem: Cihaz değişimi

Sorun 5: 2 aylık iPhone 6s plus cihazımın titreşim motoru bisiklet zili gibi ses çıkarıyor

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değiştirildi.

Sorun 6: Genpaya iPhone 6 cihaz yollandı. Sorun, düşme sonucu ekran ile kasa esnekliği oluştu

Yapılan İşlem: Ekranı değişip geri yollamışlar. kullanıcı hatası sanırım tamire giriyor.

Sonuç: Arkadaşlar, bu konuda yazılanlar, başıma gelenler, duyduklarım, internet araştırmalarımdan çıkan sonuçlar. Zamanla değişebilirler.

Sizden ricam sorununuz için öncelikle konuyu iyice okumanız. Sizin de tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı da özellikle istiyorum. Benim bu konuyu hazırlamam 3-4 saat sürdü. Sizin tecrübenizi paylaşmanız 1 dk sürmeyecektir. Ama aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş bundan faydalanacaktır.

120 YORUMLAR

  • Sertaç bey. Arka kapak kırılması aklıma gelmeyen bir sorundu açıkçası 🙂 Düşme vs.. etkenden dolayı garanti kapsamında değişmeyeceği kesin. O zaman 3 seçenek var.
   1- Ücretini vereceksiniz tamir ettireceksiniz.
   2- Kabul ederlerse cihaz değişimi olacak. İçinde sorun olmadığından kabul ederler sanırım.
   3- Siz kendiniz yapmaya çalışacaksınız. Modelini bilmiyorum ama internetten bununla ilgili birşeyler var:
   http://www.sw-box.com/OEM-iPhone-4-Back-Cover-Black.html
   4- Özel serviste tamir ettirmek isterseniz, modelini söyleyin. Fiyat verelim.

 1. Merhaba, 2 aydır iphone 6s kullanıyorum. ses kısma tuşu ses açıyor sadece 2 ayda bu duruma gelmesi sinir bozucu ücretsiz cihaz değişimi yapmak istiyorum. Mümkün mü?

 2. Merhabalar. Iphone 5s kullanıyorm. Aşırı ısınma donma oluyor. Şebekese sıkıntı yaşıyorm ve karşıya giden sesten herkes rahatsız. Home tuşuda çok sert basınca çat diye ses geliyo. Apple garantisi var hangi garanti bakar acaba ?

 3. Merhaba, Avrupadan alınan 6s cihazımı 1 yıl garanti kapsamında genpa, kvk gibi firmalardan servis desteği alabiliyor muyum? Yoksa Apple Store’a mı gitmem gerekiyor?

 4. merhaba dün telefonumu ıphone 5s balkondan düştü ama sadece kırılmaz ekranı kırıldı ekranı tertemiz ve arka kasam yamuldu apple store a götürsem kasasını değiştirirler mi ?? parayla çözebileceğim bi sorun mu götürsem mi götürmesem mi ?*

 5. türk telekomdan aldığım iphone 6s cihaz ekranda ölü piksel ve donma sorunlarında dolayı bireysel bilişim apple servisine gönderildi aynı gün değişim yapıldı telefonun İstanbul zorlu centerdan geleceği söylendi gelecek olan cihaz swap cihaz mıdır yoksa refurbished cihaz mı

 6. Tabi sorunlarıda var telefonla konuşurken sesim karşı tarafa çok kısık gidiyor bagırarak konuşmam gerekiyor ses açıp kapama dügmesi kendilgiinden işlem yapıyor bazen orta tuşa bastıgmda acılan menuda donma oluyor 3-5 saniyelik, çok ısınıyor ve şarjı çabuk bitiyor.

 7. İPhone SE telefonum kırıldığı için servise yolladık yenisiyle değişim dendi, gereken bütün mali işler evrak işleri yapıldı yeni telefonum ne kadar süre içinde gelir?

 8. İphone 6 plus telefonum yere düştü ekran kırıldı kasada biraz yamuldu ama görüntü ve ses sorunu yok kullanılıyor sadece telefon görüşmesi yaparken karşı tarafın sesini alamıyorum ama karşı taraf sesimi alabiliyor acaba apple store bu konuda ne yapabilir ?

 9. iphone 6s yurdışı ama türkiye de 1 yıl garanisi var 6 aylık sarj soketi ara sıra çalışmiyo donma sorunu oluyo ses tuşlarında sıkınta var toch ıd ara sıra çalışmor değisim olurmu acaba?

 10. iPhone 6s şarj aletimin adaptörü durduk yere çalışmamaya başladı. Şarjım bitmişti şarja taktım %99 a kadar doldu sonra birden dolmamaya başladı. Sonra test ettim anladım ki sorun usb kablosunda değil adaptörde. Garanti süresi devam ettiği için servise yolladım sizce yenisini yollarlar yada tamir ederler mi?

 11. Merhaba. Vatan blg.dan aldığım iPad pro nun ekranında sorun vardı. Servis değişim onayı verdi.vatan blg. Değişim yaptı. Ancak ikinci cihazda da aynı sorun çıktı. Servis bu kez değişimi kendisi yapıyor. Değişimden gelecek cihaz swap mıdır yoksa refurbished midir ? Bu durumu sordum sıfır dediler ama çok da inandırıcı bulduğumu soyleyemem! Verdiğiniz bilgilerde 7. Madde de ” baska firmalardan alınan ” cihazlar tamir edilerek değişim yapılıyor yazıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 12. Mergaba 5s imi garantiye yolladim orta tusundan gelen ses telefonun on yuzunun sag tarafinda bastirildiginda ekran kasa icine oturuyor ama elimicektigimde tekrar esneyerek çok az disa cikiyor ve bazen uygulama gezerken us tus basik kalmis gibi gosteriyor ve telefon u kapat yazisi cikiyoe bunlardan dolayi yolladim ama iphonu bul uygulamasini merakimdan dolayi bir kere acmistim nasil kullanilir bilmiyorum muhyemelen uygulama acik akibeti nolur ? Garantiden geri yollarlar mi telefonu

 13. iphone 6s garantiye yolladım apple sitesinden baktım durumuna (mevcut süreç te onarım tamamlandı diyor servis işlemlerinde de yeni cihaz servis işlemi yapılmaktadır diyo cihaz değişimi mi demek bu

 14. Merhaba ben 1 ay önce 6s plus aldım telefonum elimden kayarak yere düştü ve ekranında bişi yok arka bataryanın olduğu bölümde darbeden kaynaklı çökme var ve telefonun kople kasasında az bi eğiklik oluştu.Garantisi faturası mevcut istanbulda zorlu cantera götürsem acaba değişim yaparlar mı yoksa ücretli değişim mi yaparlar yardımcı olursanız çok sevinirim

 15. Merhabalar telefonum 6s sıfır alalı 2.5 ay oldu ses tuşu basmıyor kilit tuşuna tıklayınca basmıyor donuyor ısınıyor şebeke servis yok diyor bazen şarj aleti de durduk yere çalışmadı şimdi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun çok sinirlendim değişim olur mu

 16. Merhaba telefonum 5s eylül 2017ye kadar garantisi devam etmekte telefonumda nokta dahi cizik veya hasar yok lakin arka kamerssi calismiyor hata veriyor daha dogrusu kulanamiyorum telefon isiniyor sarji tam bitmeden telefon kapaniyor ve sarjdayken kediliginden aciliyor dokunmatigi biraz gec algiliyordu ve son 2 haftadir tamamiyle telefon hem kasma yapiyor ayni zamanda dokunmatigi sinir bozucu bir sekilde bazen calismiyor bazende sorunlu calisiyor ornek olarak bastigim yere degilfr farkli yere basmis gibi algiliyor kasmada olunca telefonun kulanamaiyorum bugun aldigim magazanin yetkili servisine verip garantiye yoladim ama desgisim hakinda birsey demedim sizce yapip mi yolarlar yoksa degisim cihazi yolarlarmi

 17. Merhaba, iPad Air iki farklı yerde gözle görülür piksel kaybı var rahatsız edici şekilde. Garanti süresi bitti fakat benden kaynaklı bir durum değil sonuç ne olur ?

 18. telefonumun camı kırıldı. fakat kırılmadan önce ekranda sarı lekeler oluşmuştu bundan dolayı sevise yollayacaktım ki ekranım kırıldı ve arama yaparken karşı tarafın sesi kısık ve şırıltılı geliyor. sizce değişim yaparlarmı?

 19. Merhaba fatih bey servisiniz gayet basarili ve guzel bu hizmeti vermis oldugunuz icin oncelikle tesekur ederim bir sorum olacak size simdi benim 5s telefonumun arka kamera sorunu cikti calismiyor sarj bitmeden kapaniyor kasma ve donma yapiyor dokunmatigide arizali calisiyor aldiktan 3 ay sonra sirayla bunlar gerceklesti seneye eylul ayina kadar garantisi var sizce degisim gerceklesir mi bu arada telefonumda tek bir ufak cizik dahi yok simdiden tesekurler

 20. Merhaba,ıphone 6s alalı 7 ay oldu aldığımdan beri donuyor. sarjı varken kapanıyor . yetkili servise verdim. nasıl bir yol izlerler acaba .teşekkürler

 21. Merhaba iyi günler iphone 5s kulanıyorum 1 hafta garantisi kaldı telefon ekranı donuyor bazen takılı kalıyor bide parmak izi okuyucu çalışmıyor göndersem yaparlarmı yada değiştirirlermi lütfen yardımcı olurmusun

 22. merhaba telefonumun şarjı %60 larda kapanıyor 30 dk sonra açılıyor ve sessize alma tuşunda bozukluk var sessize alınmıyor telefonum ve telefonum da ses karşıya gitmiyor bazı zamanlarda bazen de ben karşıdan ses alamıyorum telefonumda baya darbe var ekranda kılcal çizikler çok yoğun acaba değişim yaparlar mı (6s)

 23. O phone 6 s önde sarj problemi vardı. Batarya durduk yere bitiyor sürekli. Tüm bildirimleri sarj yiyecek şeyleri kapatmama rağmen günde en az 3 kez sarı etmek gerekiyordu. Garantiye gönderdim 2 haftadır ses yok. Cihazda tek çizik yok 2 aylık. Değişim yapılır mi ?

 24. Öncelikle merhaba. İphone 6S imi bir armor kılıfla kullanıyordum kasasında yoğun çizikler oluştu başka hiçbir sorunu yok. Değişim yaparlar mı? Yaklaşık ne kadar ücret ödemem gerekir sizce? Son sorumda bu değişim olayı biraz ilgilenen kişinin insiyatifine mi kalmış durumda sizce ?

  • Merhaba. Değişim neredeyse tamamen ilgilenen kişiye kalmış bir durum. 1300 TL civarı bir rakama 6s değiştiren arkadaşlar var. Anlattığınız durum değişim için uygun. Değiştirme ihtimalleri yüksek.

 25. merhaba 6s de şarj soketnin üstünde ufacık bi iz var anahtarlık düştü üstüne sizce bu sorundan dolayı ilerde bi sıkıntı çıkarmı değişim açısından

 26. Iphone 6 kullanıcısıyım henüz cihazı alalı 1 yıl olmamışken tonlarca sıkıntı çıktı, mavi ekran, şarjın hızlı bitmesi, çok sık donmalar, ekrandaki yazıların mürekkep akar tarzda gibi görünmesi, hücresel veriyi açtığım zaman telefonun çok ısınması ve ekranın gitmesi gibi üstelik ekranda çizilme bile yok, telefonu kılıfsız dahi kullanmadım. bunların üstüne muhtemelen cebimde olan kilit açma tuşunun altında kasada çok az bükülme olduğunu farkettim apple destek muhtemelen değişim olacağını servise göndermemi istedi, ben de Apple desteğin yönlendirmesi ile apple premium reseller a gönderdim sıkıntılarımı anlatıp cihazdan faydalanamadığım için cihaz değişimi talep ettim. 8 iş günü oldu ama hala servis durumunda daha bakılmadı yazıyor ve servis bana cihazı en geç 15 iş günü içinde göndermeleri gerektiğini söyledi. Sizce cihazım da değişim yaparlar mı?

 27. Benim cihaz orta tuş bazen etki etmiyodu çizgi bilgisayara verdim ve değişim dediler gelen cihaz 0 mı olur yoksa arızalana cihaz tamir ederek verilen cihazmı.

 28. Vatan blgsyrdn 5s almıstım 6 ay oldu 2 hafta once vatan bılgısayara teslım ettım home tusu buyuk ıhtımal ıcıne cokmustu ama calısıyordu gece yatarken sarja taktıgımda sabahında home tusu sertlesıyorfdu tıkır tıkır ses gelıyordu dusme veya herhangı bısey olmadı degısım olurmu acaba ?

 29. Selamun Aleyküm Ben iphone 6s 2 Ay önce Aldm Ve 1 ay Kullandıktan Sonra Aşırı Donmaya Başladı Wifi Çekmiyodu Karşı Tarafa Arada Bir Ses Gitmiyordu Ve Cihazımın Sol Alt Köşesinde Ufak Bi ezilme Vardı Ama buna Rağmen Sağolsunlar Degiştirdiler cihazımı Ve cihazı Aldıgım Gün Ne yazık Kı tekrar Elimden Düşürdm Ve Gene Ufak Bi Ezilme Meydana Geldi Ve kaç Gün kullandım Cihazın Sıfırla Değişmesine Rağmen Yinede Aynı Sorunlar Devam Ediyodu Wifi Bağlanmıyor Telefon Aşırı Donuyor Ve Arada Bir Ses gitmiyordu Karşıya Cihazın 3 Gün önce Yenisyle Değişmesi Halinde Yeni Cihazda Tekrar Bu sorunlar Yaşandı Ve tekrar Servise Verdim Acaba Tekrar Değiştirirlermi Yeni Cihazla ?

 30. Merhabalar Fatih Bey
  İphone 5s cihazımı düşürdüm ekranı paramparça oldu dokunmatik calışıyor şuan için ama arada çalışmadığı oluyor
  Cihazımın garanti süresi doldu
  En son apple store gittiğimde değişim için 900 tl teklif etmişlerdi
  Ben ekranı yaptırmak istesem kaça yaparlar acaba
  Ya da 5s geri verip 6 alabilme imkanımız varmı ?
  İstabul dışında olduğum için zorlu center’a gidemiyorum size sormak zorunda kaldım 🙁

 31. Merhabalar
  İphone 6 Plus cihazım kulaklık kısmından çok az sıvı ile teması oldu iz yok denecek kadar az aşırı dikkatli bakmak gerekiyor görmek için. Daha sonra telefonum düşürmeye bağlı olarak kamerasında dalgalanma oldu (kılıf kullandığım için telefonda çizik dahi yok) sıvı almasını bahane ederek telefonun tamirini ret edebilirler mi böyle bir sıkııntı yaşar mıyım ?

 32. mrhb benim i phone 6 sebeke entekresi
  bozuldu.sebekesi yok telefonu ırak tan aldin ve kayitli sorunu nasil cozebilirim yakinimda hic i phone bayisi yok
  ve sarj bitti telefon kapandi bir daha acilmadi bir turlu acamiyorum
  sarj isareti de gelmiyor nasil acabilirim.

 33. Iphone 5s kullanıcısıyım telefonumun şarjı bitti daha sonra şarja taktığımda telefonum şarj olmadı şarz makinam bozulmuştur diye yeni bir şarz makinası aldım oda işe yaramadı son çare garantiyr yollamaktı cihaxı garantiye yolladım geldiğinde kullanıcı hatası su geçirmiş diye yollafılar ne yapmalıyım cihazın suyla hiçbir şekilde teması olmadı ne yapmalıyım?????

 34. Merhaba. Son günlerde telefonum ısınmaya başladı ve ısındıkça şarj problemi oluştu. Arada bi bazı uygulamalarda donuyor. Apple destekten yardım istedim. Güncellemeyi telefondan yaptığım için sürüm kaynaklı bi sorunmuş. iTunes üzeri geri yükleyip güncellememi önerdiler. Yaptım dediklerini hatta dalgınlığımdan verilerim gitti rehber artı fotoğraflarım. Neyse telefon halen ısınma yapıyor ve nadiren donuyor. Şarj ise ısınmaya karşı doğru orantı şekilde ilerliyor. Servise yollasam ne yaparlar sizce?

  • Isınmadan dolayı bir işlem yapacaklarını sanmıyorum. Ama başka bir sorundan (donanımsal) oluyorsa belki tamir yoluna giderler. Ama düşük ihtimal. Yazılım sorunu diyeceklerdir büyük ihtimalle.

 35. Tamam ama destekte dediklerini uyguladım ve problem kalmaması gerekirdi. Ve hala ısınma olduğundan dolayı şikayetçiyim. Yazılım sorunu garantiye girmezmi ki? Çünkü aldığım 9.3.2 vardı. 9.3.3 3.4 3.5 hepsini kullandım hiçbir problem yoktu iOS 10a geçtikten sonra böyle oldu buda onların problemi olmazmı?

 36. Merhaba ; telefon görüşmesi yaparken sesim karşi tarafa çok derinden gidiyor. Bağirsam dahi sesim yüksek iletilmiyor. Whatsappdan voice gönderirken bir sorun yok sadece telefonla konusurken ve telefonun kendi ses kaydedicisinde sorun yasiyorum. Telefon değişimi yaparlar mi? Yoksa tamir mi edilir? Cünkü ne zaman bir cihaz sorunu bildirsem garantidisi deniliyor ? Cihazim iphone 6 plus bu arada …

 37. Merhabalar iphone 5s kullanıcısıyım batarya sorunu yaşadım şarjı %50 lerde iken bile cihaz kapanıyor ve saatlerce açılmıyor açıldığında ise şarj 0 dan kendini veriyor görünüm olarak kılcal çizikler mevcut cihaz değişime girer mi ?

 38. Benim telefonum 6s plas home tuşu sert ve basarken takılıyor ve ses çıkarıyordu kamera donuk 5-6 saniye sonra açılıyordu ayrıca ekran arasıra kararıyordu kısayol dairesi bazen kayboluyordu sonra kendiliğinden geliyordu ve alalı 2 ay oldu garantiye yolladım değişim olur mu ve sıfır cihaz ne şekilde gelir eski kutusundamı yoksa sıfır ambalajda mı teşekkürler Fatih bey şimdiden 🙂

 39. Ben 6 ay önce 6s ürün edindim üründe ufak bir çizik oluştu kılıf kullandım çizikler oluşmaya devam etti resmen boya atıyor telefon 3 kılıftada aynısı oldu telefon hiç bir şekilde darbe almadı yada düşmedi ahize bölümünden ses çok ama çok sessiz geliyor hiç bir şekilde karşı tarafın sesini alamıyorum kendi sesimde az gidiyor elden götürüp apple store da değişim talep edeceğim arka tarafındaki bu çizikleri bahane ederek değişim yapmama şansları varmı ? Yoksa ürün değişimi gerçekleşir mi?

 40. iphone 6 cihazımı sürekli açılıp kapandığı için ve ekran sorunları yüzünden garantiye gönderdim. Genpa’nın paylaşımı şu olmuş sizce sonuç ne olur?

  Onarım Detayı: CİHAZ SERVİS ORTAMINDA TEST EDİLDİ ÜRETİCİ TESTLERİ UYGULANDI İŞLEVSEL TESTLERDE BELİRTİLEN EKRAN PİKSEL HATASI GÖRÜLDÜ. ÜRETİCİ TESTİNDE İŞARETLENDİ.BU SORUN EKRANIN DEĞİŞTİRİLMESİYLE GİDERİLEBİLİR. İŞLEME İPHONE’UNUZU APPLECARE ONARIM MERKEZİ’NE GÖNDEREREK DEVAM EDECEĞİZ, BURADA APPLE, EKRANIN DEĞİŞTİRİLİP DEĞİŞTİRİLEMEYECEĞİNE KARAR VERECEK.

 41. İyi günler. Iphone6 telefonumun kamerası açılmıyor. sağ üst köşesi ısınıyor ve telefonu açmadığım hâlde sarjı bitiyor garantinin bitmesine 10 gün kaldı sizce garanti kapsamına girermi? Üstelik hiçbir çizik dahi yok lütfen yardımcı olurmusunuz😒😒

 42. iyi akşamlar i6 cihazımı 1.5 yıl önce aldımhi. bi sıkıntı yoktu fakat 1 ay ğçinde 3 kere kapandı açılmadı şarjı bitiyor takıyorum normalde 2-3 dk da açılması gerek fakat açılmıyor ilk kapandığında apple servise götürdüm açıldı 2.sinde cihaz 3 saat sonra kendiliğinden açıldı en son bugün kapandı şarjı bitip bir daha açılmadı servise göndereceğim ama bulunduğum şehirde yok nasıl göndermem gerek birde cihaz değişimi olur mu?

 43. İYİ GÜNLER IPHOE 5S 32 GB CİHAZIMI 15 GÜNLÜK CİHAZ OLARAK ELDEN TESLİ ALDIM ALDIĞIMDA DEĞİŞİM CİHAZIYDI YANİ SWAP CİHADI FAKAT GARANTİDEN GELDİĞİNDE KASASINDA APPLE LOGOSU YANİ ELMA VAR AMA IMEI NUMARASI CE MÜHÜRÜ FALAN YOKTU VE EKRANIN SOLT ÜST KÖŞESİ KALKMIŞTI 1 HAFTA ÖNCE GARANTİYE YOLLADIM CİHAZ HALA GELMEDİ ELİME KAARGODAYMIŞ AMA IPHONUMU BULU KAPATMAYI UNUTMUŞ OLABİLİRİM VE CİHA ELİMDEN DÜŞMÜŞTÜ DARBE İZİ VARDI BEN SORUNLARINI YAZDIM FAKAT TEKNİK SERVİSİ ARADIĞIMDA BANA DEDİĞİ CİHAZINIZ TAMİRİZ OLARAK GER YOLLANMIŞTIR DİYO BU NE DEMEK OLUYOR BİR BİLGİNİZ VARMI ?

 44. Fatih kardeş gecenlerde telefonum yere dustu 6s plus. Bi kac saat sonrasinda foto cekeyim dedim kamera acildi ve ekran simsiyah yani goruntu yoktu. Flash butonuna tikladigimda etkisiz oldu ve on kamerada ayni sekil. Teli kapatip actim yine ayni. Ve candy camerayi acinca hemen kapaniyor. Garantiye yolladim sizce nolur?

 45. ben de apple 6 var garatiye gitti 13 gün oldu daha gelmedi şarj sorunu vardı ios 10 yukledim sonra sarja bagladım biraz oldu sonra acılmadı

 46. İphone. 5s telefonumda kendi kapanip acilma ve mavi ekran sorunu var dusurme ve herhangi bir kullanici hatasi yok garantiye gönderdim sizce ne zaman doner ve garantiye girermi

 47. merhaba benim 6s vardı garantiye verdim ama apple dan değil türktelekom dan aldım bu telefonu swap mı olu yoksa refusbit mi teşekürler

 48. iyi akşamlar fatıh bey gecen hafta cuma gunu ıphone 7 128 gb aldım teknosadan telefonun apple logosına kulağımı koyduğum zaman sessız ortamda garıp parazıt seslerı gıbı sesler gelıyordu sadece cıhaz tamamen kapalıyken ses yoktu ve teknosadan dun servıse verdım cihazin değişme ihtimalının cok dusuk olduğunu soledıler normal sıkıntı yok dıyıp gerı verebılırlermıs cıhazı ama ben başka ıphone 7 lerede baktım bu ses yoktu bu konu hakkında bılgınız varsa aydınlatırmısınız bırde eger degısım yaparlarsa gelen cıhazın swap yada reburfıshed olduğunu nereden anlarız .teknosa genpayla anlaşmalı olduğundan cıhazım suan orda onlar karar verıcekmıs sızce benım madurıyetım ne olur ben kesınlıkle ıcınden ses gelen bır cıhaz ıstemıyorum normalse butun ıphone 7 lerde olması lasım

 49. Merhaba 11 ay önce vodafone dan iphone 6s plus aldım cihazın home tuşunda takılmalar ve kapatıp açma tuşunda çökme, ses tuşundada takılı kalmalar oluyordu. cihazın sol üstünde darbeden dolayı çizilme var. ios10 yükleyince safari mesajlaşma ve kişiler uygulamasında donmalar oldu. cihazı eskişehirdeki pupa ya bıraktım. “Teknik servis kaydınızın durumu ‘Garanti kapsamında yeni cihaz Apple ‘dan sipariş edildi’ olarak değiştirildi.” diye mesaj geldi. bana swap ürünmü gelecek acaba yada bendeki diğer parçalarıda talep edip kutu, kulaklık, adaptör, kablo vs. yeni ürün mü verilecek? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 50. Merhaba 6s cihazımda açma kapatma tuşu bozuk kasamda çok az ezikler ve çizikler mevcut
  Değiştirirler mi acaba kullanıcı hatası derler mi
  Nasıl değiştiririm telimi elimde kaldı telefon

 51. Merhaba Fatih Bey,
  Vatan Bilgisayardan 4 ay önce,iPhone 5S almıştım.Telefonumda donma,ısınma,ve home tuşunda sorunlar çıktı.Firmaya götürdüğümde değişim yapılmasını talep ettim.Ancak değişimin yapılmayacağını söylediler.Telefonum 25 gündür serviste olup yasal süreci geçmiştir.Sizce ne yapabilirim?Teşekkürler.

  • Merhaba Nurşen Hanım. 20 iş günü dolduysa önce servisi arayıp bedel iadesi veya cihaz değişimi isteyin. Talebiniz kabul edilmez ise hakem heyetine başvurabilirsiniz.

   • İstanbul’u aradığımda telefonun servise geç geldiğini söylüyorlar.Ben de firmaya dilekçe yazıp mağduriyetimi dile getirdim.Telefonun ücretini talep ettim.

 52. Merhabalar cihazım ıpone 6 plus daha önce adana kvk servisine yolladım ses açma kapama tuşu arızalı ve kamera zom yapmıyor bulanık görüntü veriyordu yapıldı geldi ama bir ay sürdü kendime sorum etmedim kullandım şimdi ise şarj % 55 civarı da kapanıyor şarza takıyorum hemen 55 yükseliyor şarj yeri bozuk zor şarj ediyorum ve aynı hatalar yani kamera sı ses açma kapama tuşu ve şarş yuvası pili ve donma meydana geliyor programlarda
  1 yapılır mı?
  2 garantide değişim mi olur
  3 değişim derlerse ipone 7 plus tercih edebilirmiyim farkını karşılamak kaydı ile

 53. Merhaba Fatih Bey
  Telefonum iPhone 5s, alalı 3 ay oldu ve 3 gündür şarjı varken kendi kendine kapanıyor. Açmam için bazen baya bir bekliyorum. Bu sorun neden olabilir acaba? Garantiye versem yenisi verilir mi?

 54. Telefonumun Ust sağ köşesinin Ekran camı kasadan ayrılmış az bisey on kamera bulanik gosteriyor artik Ama Ezilme Cizik hic cok telefonda degisim yaparlar mi ?

 55. Selam fatih abi 8 aylık 6s cihazımda son 1 aydır Mesela şarjım %45 ken bi anda kapanıyor ve acmak istiyince şarj logusu cıkıyor 2 dakika bekleyip tekrar açamyı deniyorum bu sefer apple logosu cıkıyor telefon acılıyo sarj kaçla kapandıysa %45 le yine başlyıor ve tekrar gidiyo kısacası şarj cıhazına baglamadan telefonu kullanamıyorum garantiye yolladım arıza nedeni ne Sarj varken kapanııyor sarj a takmadan acılmıyor yazdırdım sizce sorun ne olabilir değişim şansı varmıdır? Ve ayrıca ios 9 dayken yapıyodu sırf oyuzden ios 10 a güncelledim yine aynı olayı yaşadım Fabrika ayarlarına dön dediler onuda denedim yine aynı sorunla karşılaştım apple den soguttular valla dışarıdayken beni tam fotograf cekicegim anda yarı yolda bıraktıı 🙁

CEVAP VER